Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Je to peklo. Trumpetistu a herce Ladislava Gerendáše, který zítra oslaví sedmdesátiny, si lidé už… číst článek
Nalaďte se na Vánoce: České filmové a pohádkové melodie podruhé rozezní Rudolfinum Nalaďte se na Vánoce: České filmové a pohádkové melodie podruhé rozezní Rudolfinum V předvánočním období všichni rádi zase alespoň na chvíli uvěříme krásným příběhům českých pohádek,… číst článek
Syn Jaroslava Uhlíře: Obří dluhy, žaloba a soud! Slavný táta prý nic netušil Syn Jaroslava Uhlíře: Obří dluhy, žaloba a soud! Slavný táta prý nic netušil V pěkném činžáku v pražských Vršovicích se rozhořel spor! Dva byty v tomto domě využívá Štěpán Uhlíř… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek