Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 70. narozeniny dnes slaví hudebník a herec Ladislav Gerendáš. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek
Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Je to peklo. Trumpetistu a herce Ladislava Gerendáše, který zítra oslaví sedmdesátiny, si lidé už… číst článek
Nalaďte se na Vánoce: České filmové a pohádkové melodie podruhé rozezní Rudolfinum Nalaďte se na Vánoce: České filmové a pohádkové melodie podruhé rozezní Rudolfinum V předvánočním období všichni rádi zase alespoň na chvíli uvěříme krásným příběhům českých pohádek,… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta