Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Většina slavných žen na premiéru muzikálu Ples upírů dorazila v červených šatech. Zřejmě chtěly pach… číst článek
Silvestrovský trumf ČT? Vytáhne Gotta s pivem a hospodskou hymnou! Silvestrovský trumf ČT? Vytáhne Gotta s pivem a hospodskou hymnou! Tak čímpak nás, mámo, letos na Silvestra televize překvapí? Na věčné dilema českých domácností už… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 70. narozeniny dnes slaví hudebník a herec Ladislav Gerendáš. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Karel Vágner
Karel Vágner
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres