Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Svěrák a Uhlíř: Nenávist a neshody! Svěrák a Uhlíř: Nenávist a neshody! Zdeněk Svěrák (81) a Jaroslav Uhlíř (71) jsou známí parťáci, díky kterým vzniklo spousty krásných… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Zdeněk Svěrák slaví 81 Ťukněte si s celebritou! Herec Zdeněk Svěrák slaví 81 81. narozeniny dnes slaví herec Zdeněk Svěrák. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Krvavá záře na Plese upírů: Slavné ženy v červených róbách odhalily krčky! Většina slavných žen na premiéru muzikálu Ples upírů dorazila v červených šatech. Zřejmě chtěly pach… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Daddy Yenkee
Daddy Yenkee
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná