Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Svěrák (82) obviněn ze zneužívání dětí: Spravedlnosti se nedomůžete, zoufá si Svěrák (82) obviněn ze zneužívání dětí: Spravedlnosti se nedomůžete, zoufá si Před pěti lety se začala prostřednictvím sociální sítě Facebook šířit falešná zpráva, že Zdeněk Svěrák… číst článek
Premiéra muzikálu Trhák: Kopta po zranění zahodil berle, Laurinovou nechtěli pustit do šatny! Premiéra muzikálu Trhák: Kopta po zranění zahodil berle, Laurinovou nechtěli pustit do šatny! Komediální muzikál Trhák ve čtvrtek večer pobavil mnoho diváků. A kolegové, kteří se s těmi, co se… číst článek
Gott a Bohdalová: Tajemství jejich vztahu Gott a Bohdalová: Tajemství jejich vztahu Stačilo málo a z Jiřiny Bohdalové (87) mohla být paní Gottová! Karel Gott (79) to prozradil na slavnostním… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Viktor Dyk
Viktor Dyk