Václav Marhoul

Datum narození: 30.1.1960
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Režisér Václav Marhoul pro své filmy udělá cokoli: čelil štírům i vedru pouště kvůli natáčení filmu Tobruk, ale i nakladatelům v Chicagu, aby získal práva na natáčení Nabarveného ptáčete.

Do roku 2013 Václav Marhoul zrežíroval „pouze“ dvě díla (Tobruk, kde si zahrál Jan Meduna, Petr Vaněk, Radim Fiala nebo Matěj Hádek a Mazaný FilipTomáš Hanák v hlavní roli), nicméně natolik skvělá, že si na rozdíl od mnoha jiných filmových režisérů a scenáristů konečně „ukradl“ práva na natáčení velmi žádaného filmu Nabarvené ptáče.

VÁCLAV MARHOUL - ROZHOVOR NAJDETE ZXE>>

Stejně jako většina jiných režisérů Václav Marhoul vystudoval FAMU. V roce 1984 začal navazovat spolupráci s Filmovým studiem Barrandov (nejprve jako asistent produkce, počátkem 90. let 20. století dokonce byl generálním ředitelem).

V roce 1997 Václav Marhoul založil společnost Silver Screen, která podniká v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Dále bylo jeho působení provázáno s uměleckou skupinou Tvrdohlaví, s účastí na vojenských přehlídkách i s propagací vstupu ČR do NATO.

O VÁCLAVU MARHOULOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Marhoul nejenže režíruje, ale i hraje. Začínal v Pražské pětce a v Divadle Sklep. Vidět ho diváci mohli i v televizních seriálech a filmech Redakce, Horákovi, Gympl, Expozitura nebo Vejška. V roce 2005 si zahrál i se svou dcerou Annou Marhoulovou ve filmu Skřítek.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka