Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Když Rosický režíroval naposledy derby: Tutovky, výhra, loučení Když Rosický režíroval naposledy derby: Tutovky, výhra, loučení Téměř 16 let čekali fanoušci, než budou mít možnost vidět Tomáše Rosického zpátky v české lize! Po… číst článek
Debut jako hrom! Hašek junior obral Plzeň, táta mu pokyny nedával Debut jako hrom! Hašek junior obral Plzeň, táta mu pokyny nedával První ligový zápas a gól do sítě českého mistra. Lze si jen představit lepší premiéru? Asi těžko.… číst článek
Vacek bez práce: Odmítl Gliwice, Sparta ho nechce, tak jezdí do Vlašimi Vacek bez práce: Odmítl Gliwice, Sparta ho nechce, tak jezdí do Vlašimi Ještě před pár měsíci usiloval o polský titul a účast na EURO 2016, jenže teď je bez angažmá a trénuje… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý