Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Tetteh o české lize i Spartě: Byl by to sen. Jak mu Hašek promluvil do duše? Tetteh o české lize i Spartě: Byl by to sen. Jak mu Hašek promluvil do duše? Bývaly doby, kdy celou noc pařil na PlayStationu. Neřešil, kolik toho naspí, co jí, jak trénuje.… číst článek
Ligové (o)hlasy: Peltovo prasátko, Tvrdíka nedáme a Barošův absťák Ligové (o)hlasy: Peltovo prasátko, Tvrdíka nedáme a Barošův absťák A je po sezoně. Stála za to, ne že ne. Ostatně, nejvyšší fotbalová soutěž je natolik atraktivní a… číst článek
Bohemians byli zajíci, teď se naučili i kopat. O Plzeň se nebojím Bohemians byli zajíci, teď se naučili i kopat. O Plzeň se nebojím Ozápase Bohemky s Plzní se mi zdálo celou noc. Fakt super zápas, hlavně ze strany domácích. Ale začnu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová