Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

HUSTÁ ANKETA: Celebrity o výsledku voleb HUSTÁ ANKETA: Celebrity o výsledku voleb Zklamání, zoufání i radost, někdo je spokojený, druhý rozhořčený, zavládlo i překvapení, vyplývá… číst článek
Gól z ofsajdu dali Bohemians i Baník. Už aby bylo video, volají trenéři Gól z ofsajdu dali Bohemians i Baník. Už aby bylo video, volají trenéři Dvě ze tří uznaných branek byly neregulérní, padly z ofsajdu. Řeč je o páteční předehrávce 10. kola… číst článek
Rosický před Plzní týden netrénoval. Do zápasu ale půjde, říká Stramaccioni Rosický před Plzní týden netrénoval. Do zápasu ale půjde, říká Stramaccioni V posledním ligovém kole před reprezentační pauzou stihl závěrečnou půlhodinu na Dukle (0:0), pak… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček