Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Vízek prozradil, kdo chce koupit Krmenčíka. Kam půjde nejdražší české zboží? Vízek prozradil, kdo chce koupit Krmenčíka. Kam půjde nejdražší české zboží? Gólový zabiják byl hlavním tématem. Útočník Plzně Michael Krmenčík o víkendu sejmul třemi góly Mladou… číst článek
Hašek po Spartě: Nenávist diváků nás odšpuntovala, semkli jsme se Hašek po Spartě: Nenávist diváků nás odšpuntovala, semkli jsme se Připravoval tým na výhru, ale radost mu udělala i výsledná remíza 1:1. Z posledních pěti zápasů se… číst článek
Bohemians vzali gól, ofsajd nebyl. Atentát a loupež, psali hráči po remíze Bohemians vzali gól, ofsajd nebyl. Atentát a loupež, psali hráči po remíze Týden poté, co dala Plzeň vítězný gól po ofsajdové situaci, se ve FORTUNA:LIZE objevil další případ,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Ota Zaremba
Ota Zaremba
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba