Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Hašek začal v Bohemians: Od Sparty jsem se změnil, nejsem už tak tvrdý Hašek začal v Bohemians: Od Sparty jsem se změnil, nejsem už tak tvrdý Chybělo jen málo a Martin Hašek se vůbec nestal novým trenérem fotbalistů Bohemians 1905. Někdejší… číst článek
Hašek v Bohemce potká syna. Už potřetí, ale fakt mi nic nedomlouvá, smál se Hašek v Bohemce potká syna. Už potřetí, ale fakt mi nic nedomlouvá, smál se Rok a čtvrt. Přesně tak dlouho vydržel Martin Hašek na lavičce druholigové Vlašimi. Jeho mise s mladým… číst článek
Koubek po bídě končí na lavičce Bohemians! Novým trenérem je Hašek Koubek po bídě končí na lavičce Bohemians! Novým trenérem je Hašek Žalostné jarní výsledky, ubohé tři body za bezgólové remízy a jediný vstřelený gól, z čehož vyplynul… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Pavel  Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil David Výborný
David Výborný