Michal Hrůza

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Turnov
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Michal Hrůza, zakládající člen skupiny Ready Kirken, se proslavil nejen písněmi, které skládal pro sebe, ale i hudbou k několika filmům.

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se hudbě věnoval už od puberty, muzicíroval už na gymnáziu se spolužáky (a také tehdy ochotničil). Poté, co ukončil střední školu, nastartoval svoji hudebnickou profi kariéru - nejprve s s punkrockovou kapelou Brambory, kterou založil, pak působil v trojčlenné hardrockové 51. chvíli. Následovala skupina Anachronic a pak už v pětadvaceti letech jeho nejslavnější počin, kapela Ready Kirken, s níž se do povědomí veřejnosti zapsal nejvíce.

MICHAL HRŮZA PO OPERACI MOZKU

O deset let později (to se už psal rok 2006) dostal Michal Hrůza zase roupy a založil si novou skupinu, Kapelu Hrůzy. Jako hudebník se Michal Hrůza proslavil i tím, že napsal hit pro vítězku prvního ročníku Česko hledá Superstar Anetu Langerovou. Později spolupracovali na dalších písních. Šlo o píseň Voda živá. Píše také filmovou hudbu, např. snímky Lidice, Martin a Venuše či seriál Vyprávěj.

V červenci 2014 se Michal Hrůza připletl do rvačky chuligánů v ostravské Stodolní ulici, načež skončil v bezvědomí a s krvácením do mozku v nemocnici a musel podstoupit operaci hlavy. Hrůzova manželka Linda Vágnerová se z toho zhroutila. Michal Hrůza s Lindou Vágnerovou (která byla dříve ženou sbormistra Bohumila Kulínského) mají dvě děti.

O MICHALU HRŮZOVI ČTĚTE ZDE>>

Šestnáct měsíců po úrazu v Ostravě měl Michal Hrůza anutonehodu. Ohrozil život několika osob. Příčinou havárie byl údajně jeho epileptický záchvat. 

 

Články o celebritě

3 roky od úrazu Michala Hrůzy: Pořád mám problémy s pamětí! 3 roky od úrazu Michala Hrůzy: Pořád mám problémy s pamětí! Začátkem prázdnin to budou tři roky od brutálního napadení, po kterém Michal Hrůza (45) skončil téměř… číst článek
Hazardér Hrůza: Málem zabil sebe i kámoše! Hazardér Hrůza: Málem zabil sebe i kámoše! Jako by nestačilo, že zpěváka Michala Hrůzu (45) před časem… číst článek
Utajená nehoda zpěváka Michala Hrůzy: Záchvat za volantem! 3 životy v ohrožení Utajená nehoda zpěváka Michala Hrůzy: Záchvat za volantem! 3 životy v ohrožení Riskoval nejen svůj život! Jen 16 měsíců po potyčce ve Stodolní, při které utrpěl úraz mozku, Michal… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Igor Timko
Igor Timko
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow