Michal Hrůza

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Turnov
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Michal Hrůza, zakládající člen skupiny Ready Kirken, se proslavil nejen písněmi, které skládal pro sebe, ale i hudbou k několika filmům.

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se hudbě věnoval už od puberty, muzicíroval už na gymnáziu se spolužáky (a také tehdy ochotničil). Poté, co ukončil střední školu, nastartoval svoji hudebnickou profi kariéru - nejprve s s punkrockovou kapelou Brambory, kterou založil, pak působil v trojčlenné hardrockové 51. chvíli. Následovala skupina Anachronic a pak už v pětadvaceti letech jeho nejslavnější počin, kapela Ready Kirken, s níž se do povědomí veřejnosti zapsal nejvíce.

MICHAL HRŮZA PO OPERACI MOZKU

O deset let později (to se už psal rok 2006) dostal Michal Hrůza zase roupy a založil si novou skupinu, Kapelu Hrůzy. Jako hudebník se Michal Hrůza proslavil i tím, že napsal hit pro vítězku prvního ročníku Česko hledá Superstar Anetu Langerovou. Později spolupracovali na dalších písních. Šlo o píseň Voda živá. Píše také filmovou hudbu, např. snímky Lidice, Martin a Venuše či seriál Vyprávěj.

V červenci 2014 se Michal Hrůza připletl do rvačky chuligánů v ostravské Stodolní ulici, načež skončil v bezvědomí a s krvácením do mozku v nemocnici a musel podstoupit operaci hlavy. Hrůzova manželka Linda Vágnerová se z toho zhroutila. Michal Hrůza s Lindou Vágnerovou (která byla dříve ženou sbormistra Bohumila Kulínského) mají dvě děti.

O MICHALU HRŮZOVI ČTĚTE ZDE>>

Šestnáct měsíců po úrazu v Ostravě měl Michal Hrůza anutonehodu. Ohrozil život několika osob. Příčinou havárie byl údajně jeho epileptický záchvat. 

 

Články o celebritě

Naštvaný David Koller na koncertě vletěl na fotografa! Teď mu poslal vzkaz Naštvaný David Koller na koncertě vletěl na fotografa! Teď mu poslal vzkaz Muzikant David Koller (57) neustál, když si ho jeden z fotografů během jeho vystoupení na benefičním… číst článek
Michal Hrůza tři a půl roku od brutálního napadení: Bojí se za volant! Michal Hrůza tři a půl roku od brutálního napadení: Bojí se za volant! Stačilo se ve špatné chvíli objevit na špatném místě a život Michala Hrůzy (46) rázem visel na vlásku.… číst článek
Ceny Anděl se blíží, nejvíc nominací mají kapely Mirai a J.A.R. Ceny Anděl se blíží, nejvíc nominací mají kapely Mirai a J.A.R. Nejvíce nominací na hudební Ceny Anděl mají shodně po čtyřech skupiny J.A.R. a Mirai. Obě kapely… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington