Michal Hrůza

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Turnov
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Michal Hrůza, zakládající člen skupiny Ready Kirken, se proslavil nejen písněmi, které skládal pro sebe, ale i hudbou k několika filmům.

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se hudbě věnoval už od puberty, muzicíroval už na gymnáziu se spolužáky (a také tehdy ochotničil). Poté, co ukončil střední školu, nastartoval svoji hudebnickou profi kariéru - nejprve s s punkrockovou kapelou Brambory, kterou založil, pak působil v trojčlenné hardrockové 51. chvíli. Následovala skupina Anachronic a pak už v pětadvaceti letech jeho nejslavnější počin, kapela Ready Kirken, s níž se do povědomí veřejnosti zapsal nejvíce.

MICHAL HRŮZA PO OPERACI MOZKU

O deset let později (to se už psal rok 2006) dostal Michal Hrůza zase roupy a založil si novou skupinu, Kapelu Hrůzy. Jako hudebník se Michal Hrůza proslavil i tím, že napsal hit pro vítězku prvního ročníku Česko hledá Superstar Anetu Langerovou. Později spolupracovali na dalších písních. Šlo o píseň Voda živá. Píše také filmovou hudbu, např. snímky Lidice, Martin a Venuše či seriál Vyprávěj.

V červenci 2014 se Michal Hrůza připletl do rvačky chuligánů v ostravské Stodolní ulici, načež skončil v bezvědomí a s krvácením do mozku v nemocnici a musel podstoupit operaci hlavy. Hrůzova manželka Linda Vágnerová se z toho zhroutila. Michal Hrůza s Lindou Vágnerovou (která byla dříve ženou sbormistra Bohumila Kulínského) mají dvě děti.

O MICHALU HRŮZOVI ČTĚTE ZDE>>

Šestnáct měsíců po úrazu v Ostravě měl Michal Hrůza anutonehodu. Ohrozil život několika osob. Příčinou havárie byl údajně jeho epileptický záchvat. 

 

Články o celebritě

Zpověď Michala Hrůzy: Naživu díky zázračnému nadpřirozenu? Zpověď Michala Hrůzy: Naživu díky zázračnému nadpřirozenu? Léto roku 2014 bylo pro talentovaného muzikanta málem poslední. V Ostravě se vložil do hádky mezi… číst článek
Michal Hrůza tři roky po brutálním napadení: Přibral 25 kilo! Michal Hrůza tři roky po brutálním napadení: Přibral 25 kilo! Letos v červenci to byly tři roky, co byl Michal Hrůza (46) brutálně napaden na Stodolní ulici v… číst článek
Náhlá hospitalizace Matěje Rupperta: Kolaps a nebezpečné onemocnění! Náhlá hospitalizace Matěje Rupperta: Kolaps a nebezpečné onemocnění! Frontmana kapely Monkey Business Matěje Rupperta (39) skolilo náhlé onemocnění. Zpěvák zkolaboval… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Mikolas Josef
Mikolas Josef
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil Petr Novák
Petr Novák
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé