Michal Hrůza

Datum narození: 31.8.1971
Místo narození: Turnov
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Michal Hrůza, zakládající člen skupiny Ready Kirken, se proslavil nejen písněmi, které skládal pro sebe, ale i hudbou k několika filmům.

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza se hudbě věnoval už od puberty, muzicíroval už na gymnáziu se spolužáky (a také tehdy ochotničil). Poté, co ukončil střední školu, nastartoval svoji hudebnickou profi kariéru - nejprve s s punkrockovou kapelou Brambory, kterou založil, pak působil v trojčlenné hardrockové 51. chvíli. Následovala skupina Anachronic a pak už v pětadvaceti letech jeho nejslavnější počin, kapela Ready Kirken, s níž se do povědomí veřejnosti zapsal nejvíce.

MICHAL HRŮZA PO OPERACI MOZKU

O deset let později (to se už psal rok 2006) dostal Michal Hrůza zase roupy a založil si novou skupinu, Kapelu Hrůzy. Jako hudebník se Michal Hrůza proslavil i tím, že napsal hit pro vítězku prvního ročníku Česko hledá Superstar Anetu Langerovou. Později spolupracovali na dalších písních. Šlo o píseň Voda živá. Píše také filmovou hudbu, např. snímky Lidice, Martin a Venuše či seriál Vyprávěj.

V červenci 2014 se Michal Hrůza připletl do rvačky chuligánů v ostravské Stodolní ulici, načež skončil v bezvědomí a s krvácením do mozku v nemocnici a musel podstoupit operaci hlavy. Hrůzova manželka Linda Vágnerová se z toho zhroutila. Michal Hrůza s Lindou Vágnerovou (která byla dříve ženou sbormistra Bohumila Kulínského) mají dvě děti.

O MICHALU HRŮZOVI ČTĚTE ZDE>>

Šestnáct měsíců po úrazu v Ostravě měl Michal Hrůza anutonehodu. Ohrozil život několika osob. Příčinou havárie byl údajně jeho epileptický záchvat. 

 

Články o celebritě

Karel Gott už přístí sobotu vystoupí na pivních slavnostech! Karel Gott už přístí sobotu vystoupí na pivních slavnostech! Pivní slavnosti v Humpolci jsou letos pěkně našlapané. Během tří dnů vystoupí přední české kapely.… číst článek
Csáková i Absolonová v růžovém. 22 tisíc lidí podpořilo boj proti rakovině prsu Csáková i Absolonová v růžovém. 22 tisíc lidí podpořilo boj proti rakovině prsu Už posedmnácté se konal v hlavním městě AVON pochod proti rakovině prsu. Účastníci se od dopoledne… číst článek
3 roky od úrazu Michala Hrůzy: Pořád mám problémy s pamětí! 3 roky od úrazu Michala Hrůzy: Pořád mám problémy s pamětí! Začátkem prázdnin to budou tři roky od brutálního napadení, po kterém Michal Hrůza (45) skončil téměř… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Jacob  Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková