Ivan Horník

Datum narození: 3.6.1951
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový funkcionář, generální manažer Viktoria Žižkov
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ivan Horník je český fotbalový funkcionář a generální manažer Viktorie Žižkov, známý ovlivňováním výsledků ligových zápasů v české nejvyšší soutěži.

Ivan Horník býval aktivním hráčem fotbalu, ale prosadil se jako bafuňář. Je vyučeným zámečníkem. Jako funkcionář začínal v klubech SC Radotín a Brandýs nad Labem. V roce 1992 se stal sportovním ředitelem žižkovské Viktorky. Poté působil jeden rok ve Spartě, ale pak se vrátil zpět do Viktorie Žižkov.

V roce 2006 soud Ivanu Horníkovi uložil za ovlivňování výsledků zápasů sedmiměsíční podmínku s pětiletou zkušební lhůtou a zákaz činnosti ve fotbale na 10 let a pokutu 900 000 korun, kterou uhradil ve třech splátkách. V lednu 2012 mu byla polovina trestu prominuta a Horník se vrátil na fotbalovou scénu.

Od února téhož roku Ivan Horník nastoupil jako sportovní ředitel k tehdy třetiligovému FC Chomutov. V září roku 2012 z Chomutova odešel a na prahu roku 2013 přijal nabídku druholigového klubu Bohemians Praha na post generálního manažera, kde ale nečekaně skončil. Od června 2014 je generálním manažerem Viktorie Žižkov.

Na základě zveřejněných policejních odposlechů jeho rozhovorů napsal Petr Čtvrtníček s Jiřím Lábusem parodickou divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? A aféra se stala legendární. Horník je ženatý a má jednu dceru. 

 

Články o celebritě

Pelta o remíze s Příbramí: Mám čisté svědomí, nebyly ani náznaky dohody Pelta o remíze s Příbramí: Mám čisté svědomí, nebyly ani náznaky dohody Fotbalisté Příbrami potřebovali k záchraně bod, v Jablonci ho dostali. Na hřišti klubu, který patří… číst článek
Záchrana Příbrami? Zápas s šíbry a jednou střelou. Hanba, volali diváci Záchrana Příbrami? Zápas s šíbry a jednou střelou. Hanba, volali diváci Fotbalisté Příbrami přežili boj o záchranu v Synot lize. Po jejich remíze 0:0 v Jablonci se na lavičce… číst článek
Pelta chystá obrodu Jablonce: Horník plní očekávání na tisíc procent Pelta chystá obrodu Jablonce: Horník plní očekávání na tisíc procent V žádném případě není spokojený se současnou pozicí svého týmu, v létě proto na Střelnici nepochybně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo