Ivan Horník

Datum narození: 3.6.1951
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový funkcionář, generální manažer Viktoria Žižkov
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ivan Horník je český fotbalový funkcionář a generální manažer Viktorie Žižkov, známý ovlivňováním výsledků ligových zápasů v české nejvyšší soutěži.

Ivan Horník býval aktivním hráčem fotbalu, ale prosadil se jako bafuňář. Je vyučeným zámečníkem. Jako funkcionář začínal v klubech SC Radotín a Brandýs nad Labem. V roce 1992 se stal sportovním ředitelem žižkovské Viktorky. Poté působil jeden rok ve Spartě, ale pak se vrátil zpět do Viktorie Žižkov.

V roce 2006 soud Ivanu Horníkovi uložil za ovlivňování výsledků zápasů sedmiměsíční podmínku s pětiletou zkušební lhůtou a zákaz činnosti ve fotbale na 10 let a pokutu 900 000 korun, kterou uhradil ve třech splátkách. V lednu 2012 mu byla polovina trestu prominuta a Horník se vrátil na fotbalovou scénu.

Od února téhož roku Ivan Horník nastoupil jako sportovní ředitel k tehdy třetiligovému FC Chomutov. V září roku 2012 z Chomutova odešel a na prahu roku 2013 přijal nabídku druholigového klubu Bohemians Praha na post generálního manažera, kde ale nečekaně skončil. Od června 2014 je generálním manažerem Viktorie Žižkov.

Na základě zveřejněných policejních odposlechů jeho rozhovorů napsal Petr Čtvrtníček s Jiřím Lábusem parodickou divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? A aféra se stala legendární. Horník je ženatý a má jednu dceru. 

 

Články o celebritě

Systém a praktiky fotbalové ligy musí změnit kluby. Ale chtějí? Systém a praktiky fotbalové ligy musí změnit kluby. Ale chtějí? Byli jsme určeni k sestupu. Zbyli jsme u dna tabulky v koncovce s mužstvem, které sestoupit nemohlo.… číst článek
Pelta o remíze s Příbramí: Mám čisté svědomí, nebyly ani náznaky dohody Pelta o remíze s Příbramí: Mám čisté svědomí, nebyly ani náznaky dohody Fotbalisté Příbrami potřebovali k záchraně bod, v Jablonci ho dostali. Na hřišti klubu, který patří… číst článek
Záchrana Příbrami? Zápas s šíbry a jednou střelou. Hanba, volali diváci Záchrana Příbrami? Zápas s šíbry a jednou střelou. Hanba, volali diváci Fotbalisté Příbrami přežili boj o záchranu v Synot lize. Po jejich remíze 0:0 v Jablonci se na lavičce… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel  Ploc
Pavel Ploc
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek