Kateřina Neumannová | Celebwiki.cz

Kateřina Neumannová

Datum narození: 15.2.1973
Místo narození: Písek
Profese: bývalá běžkyně na lyžích
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Kateřina Neumannová je bývalá úspěšná česká běžkyně na lyžích, olympijská vítězka a mistryně světa. Nyní působí jako referentka na ministerstvu obrany.

Kateřina Neumannová se vždy věnovala běhu na lyžích a cyklistice. V běhu se prosazovala už v juniorech a v roce 1991 začala závodit profesionálně. Pětkrát se zúčastnila zimních olmypijských her a jednou letních. Byla také na osmi mistrovstvích světa.

V roce 1998 v Naganu byla Kateřina Neumannová stříbrná na 5 km klasicky a bronzová na stíhačce 10 km volně. V roce 2002 v Salt Lake City byla dvakrát stříbrná na 15 km volně s hromadným startem a 2x5 km stíhačce. Nejúspěšnější olympiádou pro ni byl Turín v roce 2006, kdy získala stříbro na skiatlonu 2x7,5 km a zlato ve strhujícím finiši na 30 km volně s hromadným startem. V Turíně uspěl i stříbrný Lukáš Bauer.

Kateřina Neumannová sbírala úspěchy i na mistroství světa. V Trondheimu 1997 dojela bronzová na 15 km volně, poté v Ramsau 1999 opět bronz na 5 km klasicky, v Oberstdorfu 2005 získala zlato za 10 km volně a v Sapporu 2007 si dojela pro stříbro z 15 km kombinace i zlato na 10 km volně. 

Kateřina Neumannová ukončila kariéru v roce 2007. Čtyři měsíce poté byla jmenována do funkce prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009. Kritici jí vytýkali, že nemá ekonomické vzdělání a větší manažerské zkušenosti. Což se potvrdilo a mistrovství skončilo výrazně zadlužené.

Kateřina Neumannová působila jako poradkyně na ministerstvu obrany pod vedením Alexandra Vondry, od srpna 2014 je opět na ministerstvu vedeném Martinem Stropnickým jako referentka, která má na starost koncepci armádního sportu a reprezentace.

Kateřina Neumannová má dceru Lucii, kterou vychovává sama. Je veřejným tajemstvím, že otcem je její někdejší manažer a milenec Josef Jindra

 

Články o celebritě

10 let po MS v Liberci: dluhy, pachuť i naděje. Prošli jsme stamilionové areály 10 let po MS v Liberci: dluhy, pachuť i naděje. Prošli jsme stamilionové areály Měla to být přelomová událost, která mohla českému lyžování zajistit prestiž a sportovní infrastrukturu… číst článek
Muž z pozadí Jindra dává od maléru na MS ruce pryč: Byl jsem jenom rádce! Muž z pozadí Jindra dává od maléru na MS ruce pryč: Byl jsem jenom rádce! Já nic, já muzikant. Josef Jindra (60), expřítel Kateřiny Neumannové, po 10 letech promluvil o své… číst článek
Lyžařská naděje Havlíčková sdílela svůj den: trénink, škola i vaření Lyžařská naděje Havlíčková sdílela svůj den: trénink, škola i vaření Sympatická blondýnka Bára Havlíčková to nemá rozhodně jednoduché. Reprezentantka v běhu na lyžích… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová