Kateřina Neumannová

Datum narození: 15.2.1973
Místo narození: Písek
Profese: bývalá běžkyně na lyžích
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Kateřina Neumannová je bývalá úspěšná česká běžkyně na lyžích, olympijská vítězka a mistryně světa. Nyní působí jako referentka na ministerstvu obrany.

Kateřina Neumannová se vždy věnovala běhu na lyžích a cyklistice. V běhu se prosazovala už v juniorech a v roce 1991 začala závodit profesionálně. Pětkrát se zúčastnila zimních olmypijských her a jednou letních. Byla také na osmi mistrovstvích světa.

V roce 1998 v Naganu byla Kateřina Neumannová stříbrná na 5 km klasicky a bronzová na stíhačce 10 km volně. V roce 2002 v Salt Lake City byla dvakrát stříbrná na 15 km volně s hromadným startem a 2x5 km stíhačce. Nejúspěšnější olympiádou pro ni byl Turín v roce 2006, kdy získala stříbro na skiatlonu 2x7,5 km a zlato ve strhujícím finiši na 30 km volně s hromadným startem. V Turíně uspěl i stříbrný Lukáš Bauer.

Kateřina Neumannová sbírala úspěchy i na mistroství světa. V Trondheimu 1997 dojela bronzová na 15 km volně, poté v Ramsau 1999 opět bronz na 5 km klasicky, v Oberstdorfu 2005 získala zlato za 10 km volně a v Sapporu 2007 si dojela pro stříbro z 15 km kombinace i zlato na 10 km volně. 

Kateřina Neumannová ukončila kariéru v roce 2007. Čtyři měsíce poté byla jmenována do funkce prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009. Kritici jí vytýkali, že nemá ekonomické vzdělání a větší manažerské zkušenosti. Což se potvrdilo a mistrovství skončilo výrazně zadlužené.

Kateřina Neumannová působila jako poradkyně na ministerstvu obrany pod vedením Alexandra Vondry, od srpna 2014 je opět na ministerstvu vedeném Martinem Stropnickým jako referentka, která má na starost koncepci armádního sportu a reprezentace.

Kateřina Neumannová má dceru Lucii, kterou vychovává sama. Je veřejným tajemstvím, že otcem je její někdejší manažer a milenec Josef Jindra

 

Články o celebritě

Hamza o Koukalové: Někteří lidé se chtěli přiživit na jejím úspěchu Hamza o Koukalové: Někteří lidé se chtěli přiživit na jejím úspěchu Jiří Hamza, první muž českého biatlonu, byl hostem nového pořadu iSport TV Overtime. Se šéfredaktorem… číst článek
Frühauf o krizi běžeckého lyžování: Chybí dril, biatlon ubere základnu Frühauf o krizi běžeckého lyžování: Chybí dril, biatlon ubere základnu S Kateřinou Neumannovou kdysi na férovku bojoval s celým světem. Poslední desetiletí… číst článek
Kateřina Neumannová: Dcera od hraček skočila do sportovní kariéry Kateřina Neumannová: Dcera od hraček skočila do sportovní kariéry Naše nejslavnější běžkařka Kateřina Neumannová (43) má doma už velkou slečnu, dceři Lucii je třináct… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek