Venus Williams

Datum narození: 17.6.1980
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Váha: 72 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Venus Williams je legendární americká profesionální tenistka, někdejší světová jednička, několikanásobná grandslamová vítězka a olympijská šampionka.

Venus Williams, celým jménem Venus Ebony Starr Williams, je profesionální tenistkou od 31. října 1994. Je známá svým silovým pojetím hry, dokáže hrát na obou koncích dvorce a drží rekord v nejrychlejším podání v ženském tenise - 209 km/h. Druhé nejrychlejší podání patří její sestře Sereně (207 km/h). Specializuje se na travnaté povrchy.

Venus Williams se stala singlovou světovou jedničkou poprvé 25. února 2002 a deblovou 7. června 2010 a se svou sestrou vládly světovému tenisu. V singlu Venus vyhrála pětkrát Wimbledon a dvakrát US Open, na Australian a French Open došla do finále. Je majitelkou olympijského zlata ze Sydney 2000, a vítězkou Turnaje mistryň. Ve čtyřhře je držitelkou kariérního Grand Slamu a trojnásobnou olympijskou vítězkou (2000, 2008, 2012). Venus Williams je na historickém 2. místě, co se výdělku týče. Doposud vydělala přes 25 milionů dolarů.

Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě sestry Williamsovy na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.  

Venus Williams vede vlastní společnost navrhující interiéry V Starr Interiors, která má sídlo v Jupiteru na Floridě. Firma navrhla například studio pro televizní program Tavis Smiley Show na stanici PBS a vytvořila také design bydlení sportovců, který byl součástí kandidatury New Yorku na pořádání letních olympijských her 2012.

 

Články o celebritě

Vítězství a posun. Šampionka z Petrohradu Kvitová je v žebříčku WTA jednadvacátá Vítězství a posun. Šampionka z Petrohradu Kvitová je v žebříčku WTA jednadvacátá Petra Kvitová si po triumfu na turnaji v Petrohradu polepšila ve světovém žebříčku o osm míst a je… číst článek
Další prasák z Hollywoodu: Režiséra Bretta Ratnera obviňuje šest hereček Další prasák z Hollywoodu: Režiséra Bretta Ratnera obviňuje šest hereček K producentovi Harveymu Weinsteinovi či hercům Kevinu Spaceymu a Dustinu Hoffmanovi se zřejmě… číst článek
Sen o titulu je pryč, Plíšková na Turnaji mistryň padla s Wozniackou Sen o titulu je pryč, Plíšková na Turnaji mistryň padla s Wozniackou Karolína Plíšková Turnaj mistryň nevyhraje. V semifinále padla s dánskou tenistkou Caroline Wozniackou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar