Venus Williams

Datum narození: 17.6.1980
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Váha: 72 kg
Výška: 185 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Venus Williams je legendární americká profesionální tenistka, někdejší světová jednička, několikanásobná grandslamová vítězka a olympijská šampionka.

Venus Williams, celým jménem Venus Ebony Starr Williams, je profesionální tenistkou od 31. října 1994. Je známá svým silovým pojetím hry, dokáže hrát na obou koncích dvorce a drží rekord v nejrychlejším podání v ženském tenise - 209 km/h. Druhé nejrychlejší podání patří její sestře Sereně (207 km/h). Specializuje se na travnaté povrchy.

Venus Williams se stala singlovou světovou jedničkou poprvé 25. února 2002 a deblovou 7. června 2010 a se svou sestrou vládly světovému tenisu. V singlu Venus vyhrála pětkrát Wimbledon a dvakrát US Open, na Australian a French Open došla do finále. Je majitelkou olympijského zlata ze Sydney 2000, a vítězkou Turnaje mistryň. Ve čtyřhře je držitelkou kariérního Grand Slamu a trojnásobnou olympijskou vítězkou (2000, 2008, 2012). Venus Williams je na historickém 2. místě, co se výdělku týče. Doposud vydělala přes 25 milionů dolarů.

Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě sestry Williamsovy na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.  

Venus Williams vede vlastní společnost navrhující interiéry V Starr Interiors, která má sídlo v Jupiteru na Floridě. Firma navrhla například studio pro televizní program Tavis Smiley Show na stanici PBS a vytvořila také design bydlení sportovců, který byl součástí kandidatury New Yorku na pořádání letních olympijských her 2012.

 

Články o celebritě

 Kolem Sereny je jasno. Titul vyhrála těhotná, k tenisu se chce vrátit Kolem Sereny je jasno. Titul vyhrála těhotná, k tenisu se chce vrátit Tenisový trůn je volný! Legendární Serena Williamsová potvrdila, že je těhotná. Spekulace, které… číst článek
Od ledna nehraje, přesto bude Serena Williamsová zase jedničkou Od ledna nehraje, přesto bude Serena Williamsová zase jedničkou Američanka Serena Williamsová se vrátí na post světové jedničky. Ač od svého triumfu na lednovém… číst článek
Federer se vyšvihl v žebříčku na 4. místo, Berdych si polepšil Federer se vyšvihl v žebříčku na 4. místo, Berdych si polepšil Švýcarský tenista Roger Federer se po zisku třetího letošního titulu na turnaji v Miami posunul v… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler