Clint Eastwood

Datum narození: 31.5.1930
Místo narození: San Francisco, California
Výška: 187 cm
Profese: herec, režisér, producent
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Mlčenlivý muž opředený aurou tajemství. Přesně takhle se herecky vryl Clint Eastwood do paměti všech, jako postava z nejlepších westernů.

Clint Eastwood se narodil roku 1930 v San Francisku a po střední škole si prošel povoláním pastevce, dřevorubce, topiče, ale hrál třeba také po barech na klavír. Než nastoupil a vystudoval obchodní školu, stihl ještě vojenskou službu, kde pracoval jako plavecký instruktor.

Bude tomu už půl století, co se objevil poprvé ve filmu. Z počátku maličké role se změnily v hlavní postavy. Zlomový okamžik přišel s dnes již legendárními spagetti westerny Sergiho Leona. O jeho mlčenlivé postavě ve filmu režisér kdysi prohodil, že Clint Eastwood má jen dvě herecké polohy – s kloboukem a bez.

Linii života Clinta Eastwooda můžeme filmově rozdělit na několik stěžejních bodů. Muž beze jména je prvním z nich. Brzy ale přichází jedna z jeho nejlepších rolí vůbec. Role detektiva ve snímku Drsný Harry. Další zlom přichází v roce 1968, kdy se herec pouští i do produkce a režírování. A právě z režisérských počinů jsou na vrcholu mimo jiné i oscarové Madisonské mostyMeryl Streep, kde si i sám zahrál. Za western Nesmiřitelní si vysloužil čtyři Oscary a stejný počet Oscarů sklidil i film Million Dollar Baby.  I tady si Clint Eastwood sám zahrál po boku Hilary Swank a Morgana Freemana, kteří dostali ocenění za nejlepšího herce a herečku.

Ať už jako herec, režisér nebo producent, zapsal se Clint Eastwood do téměř stovky filmů. O jeho osobním životě by se s nadsázkou dalo říct, že se zapsal stejně. Stihl mít 3 ženy a dohromady 8 dětí. S poslední ženou, bývalou moderátorkou Dinou Ruiz, se rozešli přátelsky v roce 2013, po sedmnácti letech manželství.

 

Články o celebritě

Kulaté výročí Mužů v černém: 20 zajímavostí o kultovní sci-fi komedii Kulaté výročí Mužů v černém: 20 zajímavostí o kultovní sci-fi komedii Od chvíle, kdy Muži v černém poprvé chránili Zemi před šmejdy z vesmíru, uběhlo tento týden přesně… číst článek
Herec Ladislav Županič: Rád poučuju a jsem háklivý na výslovnost Herec Ladislav Županič: Rád poučuju a jsem háklivý na výslovnost Herec Ladislav Županič (73) toho má s některými svými rolemi hodně společného. Řeč je například o… číst článek
Nejkrásnější synové hollywoodských celebrit. Kdo je podobný rodičům a kdo ne? Nejkrásnější synové hollywoodských celebrit. Kdo je podobný rodičům a kdo ne? Každá generace má nějakého svého krasavce, který láme ženská srdce pouhým pohledem z filmového plátna.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Brad Pitt
Brad Pitt
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák