Tom Hanks

Datum narození: 9.7.1956
Místo narození: Concord, California
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

"Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!" říká Tom Hanks ústy své největší a životní filmové role. On sám je takovým hereckým zázrakem.

Tom Hanks se herectví věnoval už na školních prknech a dlouho se snažil prorazit. Teprve v roce 1988 se mu to podařilo a za výkon ve filmu Velký, ho ocenila kritika i Akademie. Konečně se tak dostává do světa filmu a po jeho boku se objevují velcí herci jako Bruce Willis, Meg Ryan nebo třeba Denzel Washington. Na svou největší a životní roli přesto ještě čeká.

V roce 1993 Tom Hanks se objevuje ve filmech, které jsou pro něj skutečným přelomem. Samotář v Seattlu je komerčně velmi úspěšný, ale teprve Philadelphia, příběh o právníkovi s nemocí AIDS, mu přidělil místo v herecké špičce. Za svůj výkon obdržel filmovou cenu Oscar.

Přes nesmírný úspěch přišel o rok později úspěch ještě větší. Podařilo se mu ztvárnit roli ve filmu, který se stal kultovním a který citují lidé po celém světě. Kdo neviděl, jakoby nebyl. Forrest Gump, život naivního jednoduššího, ale citově správného muže, který utíká životem a ukazuje životní hodnoty prolnuté s historií. Tom Hanks je jedním ze dvou herců na světě, který obdržel cenu Akademie ve dvou po sobě jdoucích letech. Za Forresta získal druhého Oscara.

Jeho život lemují další velké filmové role. Láska přes internetMeg Ryan, Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, Apollo 13Brucem Willisem nebo Benem Affleckem. Další jsou například Zelená míle, Trosečník, Terminál, Zachraňte vojína Ryana, Šifra mistra Leonarda. Výčet by to byl dlouhý a mezi jeho herecké kolegy patří už jen ty největší filmové hvězdy. Pojí ho přátelství například se Stevenem Spielbergem a patří mezi nejlépe placené herce v historii. Zároveň je jedním z nejvlivnějších mužů Hollywooodu.

Za celý svůj život byl dvakrát ženatý a má tři děti. S druhou manželkou, Ritou Wilson, jsou spolu už od roku 1988.

 

Články o celebritě

Emma Watson bojuje za práva žen. Odpůrci ji za trest ukázali nahou Emma Watson bojuje za práva žen. Odpůrci ji za trest ukázali nahou Emma Watson se ve světě proslavila především svou rolí Hermiony ve filmech o Harry Potterovi. Postupem… číst článek
James Bond Daniel Craig slaví 50: První agent beze smyslu pro humor a lásky k cigaretám! James Bond Daniel Craig slaví 50: První agent beze smyslu pro humor a lásky k cigaretám! Ostře řezané rysy Daniela Craiga jsou jako stvořené pro role akčních drsňáků v čele s Jamesem Bondem,… číst článek
Páry, kterým to vydrželo! Hollywoodské hvězdy, které jsou stále spolu Páry, kterým to vydrželo! Hollywoodské hvězdy, které jsou stále spolu Láska je tak křehká a komplikovaná! Na začátku je vše zalité sluncem, vznášíme se na obláčku, nepotřebujeme… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Diana Mórová
Diana Mórová
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák