Tom Hanks

Datum narození: 9.7.1956
Místo narození: Concord, California
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

"Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!" říká Tom Hanks ústy své největší a životní filmové role. On sám je takovým hereckým zázrakem.

Tom Hanks se herectví věnoval už na školních prknech a dlouho se snažil prorazit. Teprve v roce 1988 se mu to podařilo a za výkon ve filmu Velký, ho ocenila kritika i Akademie. Konečně se tak dostává do světa filmu a po jeho boku se objevují velcí herci jako Bruce Willis, Meg Ryan nebo třeba Denzel Washington. Na svou největší a životní roli přesto ještě čeká.

V roce 1993 Tom Hanks se objevuje ve filmech, které jsou pro něj skutečným přelomem. Samotář v Seattlu je komerčně velmi úspěšný, ale teprve Philadelphia, příběh o právníkovi s nemocí AIDS, mu přidělil místo v herecké špičce. Za svůj výkon obdržel filmovou cenu Oscar.

Přes nesmírný úspěch přišel o rok později úspěch ještě větší. Podařilo se mu ztvárnit roli ve filmu, který se stal kultovním a který citují lidé po celém světě. Kdo neviděl, jakoby nebyl. Forrest Gump, život naivního jednoduššího, ale citově správného muže, který utíká životem a ukazuje životní hodnoty prolnuté s historií. Tom Hanks je jedním ze dvou herců na světě, který obdržel cenu Akademie ve dvou po sobě jdoucích letech. Za Forresta získal druhého Oscara.

Jeho život lemují další velké filmové role. Láska přes internetMeg Ryan, Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, Apollo 13Brucem Willisem nebo Benem Affleckem. Další jsou například Zelená míle, Trosečník, Terminál, Zachraňte vojína Ryana, Šifra mistra Leonarda. Výčet by to byl dlouhý a mezi jeho herecké kolegy patří už jen ty největší filmové hvězdy. Pojí ho přátelství například se Stevenem Spielbergem a patří mezi nejlépe placené herce v historii. Zároveň je jedním z nejvlivnějších mužů Hollywooodu.

Za celý svůj život byl dvakrát ženatý a má tři děti. S druhou manželkou, Ritou Wilson, jsou spolu už od roku 1988.

 

Články o celebritě

Nikol Moravcová o vztahu ze seznamky: Přítele testovala v gay baru! Nikol Moravcová o vztahu ze seznamky: Přítele testovala v gay baru! V reklamě na spořicí účet hrála Nikol Moravcová (30) nevěstu, která na otázku, zda si bere staříka… číst článek
WOW! 5 herců, kteří málem zemřeli při natáčení! WOW! 5 herců, kteří málem zemřeli při natáčení! Natáčení filmu je málem stálo život! To, že herectví občas není žádný med, okusilo pět hereckých… číst článek
Pippa nemá kam jezdit: Tchánův hotel zničil hurikán Irma! Pippa nemá kam jezdit: Tchánův hotel zničil hurikán Irma! Býval rájem na Zemi, až kýčovitě krásným místem, kde si podávaly dveře nejslavnější celebrity. Teď… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Ilja Racek
Ilja Racek
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková