Rowan Atkinson

Datum narození: 6.1.1955
Místo narození: Consett, England
Výška: 180 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Když se řekne jméno Rowan Atkinson, ne každý si ihned vybaví, o jakého herce jde. Zato když se řekne Mr. Bean, ví to každý okamžitě a naprosto jistě.

Zajímavé je, že tenhle britský a řekněme i světový komik, komikem nikdy být nechtěl. I přes své zjevné nadání chtěl mít Rowan Atkinson solidní místo, stálý plat a jistotu. Místo toho začal, po studiích fyziky a matematiky na Oxfordu, psát krátké komediální scénáře pro oxfordské divadlo. Časem se tak uplatnil jako divadelní komik a už jen krůček vedl k tomu, že v roce 1979 vstoupil i na filmové plátno.

Seriálem Nezprávy v devět Rowan Atkinson započal televizní kariéru a dalším obrovským úspěchem se stala komediální série Černá zmije. Ve skutečně velkém filmu si zahrál poprvé v roce 1983 a to rovnou v bondovce. V Nikdy neříkej nikdy stanul po boku Seana Conneryho a Kim Basinger.

Přes jeho role ve filmech Láska nebeská, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Žhavé výstřely II, Johnny English a dalších, kde si zahrál s nespočtem hvězd (Hugh Grant, John Malkovich, Colin Firth, Keira Knightly), se všem vryl do paměti jako legrační postava s poněkud výstředním chováním. Nesmazatelný a legendární Mr. Bean. Miniseriál Mr. Bean z let 1989 – 1995 ho zkátka a dobře proslavil nejvíce. Rowana Atkinsona, mini cooper a plyšového medvídka Teddyho. I když jeho slovní projev je na filmovém plátně skrovný, přece existuje řada českých dabérů, kteří mu propůjčili svůj hlas - nejčastěji Jiří Prager, ale také třeba Jiří Lábus a Petr Novotný.

O svém osobním životě Rowan Atkinson příliš sdílný není. Od roku 1990 byl ženatý a má dvě dospělé děti. V dubnu 2014 však Sunetru Sastry po 23 letech opustil a nyní žije s Louise Ford, kterou potkal na divadelních prknech jen rok předtím. Rowan Atkinson, ač se na první pohled nezdá, je velký milovník aut a rychlé jízdy. V roce 2011 měl velké štěstí, když šťastně vyvázl z autonehody ve svém autě McLaren F1. Za životní úspěch by se dal pokládat i řád, který mu udělila britská královna Alžběta II. za jeho kariéru a schopnosti komika.

 

Články o celebritě

Ženy v burkách přirovnal exministr k poštovním schránkám. Zastal se ho Mr. Bean Ženy v burkách přirovnal exministr k poštovním schránkám. Zastal se ho Mr. Bean Britský herec a komik Rowan Atkinson, známý především jako představitel Mr. Beana, se zastal bývalého… číst článek
Syn Rowana Atkinsona (63) se setkal s francouzským prezidentem: Mr. Bean jr. u Macrona! Syn Rowana Atkinsona (63) se setkal s francouzským prezidentem: Mr. Bean jr. u Macrona! Přitroublého Mr. Beana v podání britského herce Rowana Atkinsona (63) znají diváci po celém světě.… číst článek
„Bůh musí být náladový maniak!“ Britský komik čelí obvinění kvůli rouhání „Bůh musí být náladový maniak!“ Britský komik čelí obvinění kvůli rouhání Britského komika, spisovatele, moderátora a herce Stephena Frye (59) vyšetřuje v Irsku policie kvůli… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss