Gérard Depardieu

Datum narození: 27.12.1948
Místo narození: Châteauroux, France
Výška: 180 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Poslední dobou prohlašuje, že herectví pověsí na hřebík a bude se věnovat jen svým zálibám. Asi by to byla škoda. Ale takový herec Gérarde Depardieux už zkrátka je.

Asi by bylo dobré začít tak, abychom vysvětlili život Gérarda Depardieu. Je to Francouz. Milovník života, milovník žen, milovník dobrého jídla. Dobromyslný a veselý, stejně tak jako zuřivý, o čemž mimo jiné vypovídá něco i z jeho výběru rolí. Pokud tedy o výběru rolí můžeme vůbec mluvit. Často totiž přijímá nabídky, aniž by si přečetl scénář.

K hraní se dostal už jako dítě. A zase to nebylo úplně klasickou cestou. Když ve dvanácti letech opustil školu a kvůli kriminálnímu přestupku utekl z domova, potloukal se Paříží a narazil na kamaráda studujícího herectví. Gérárd Depardieu se ihned nadchnul. Zamiloval se do divadelních her a v roce 1965 se poprvé a konečně ukázal před kamerou.

Po roce 1990 se mu otevřel i Holywood. Zejména díky filmu Zelená karta. Jeho nejvysněnější rolí, na kterou se těšil a léta na ní čekal, však byla postavička z komiksového seriálu. Kvůli filmu Asterix a Obelix musel přibrat neskutečných 20 kg. Zatím jedinkrát si vyzkoušel přesedlat i z herectví na režírování a to ve filmu Tartuffe.

Gérard Depardieu byl ženatý celkem dvakrát s Élisabeth Guignot a poté s Carole Bouquet a celkem měl tři děti. Jeden z jeho synů však v roce 2008 zemřel na akutní zápal mozku a plic. Velmi na sebe upozornil svým skandálním přesunem bydliště do Belgie. Odmítal totiž platit francouzské vysoké daně. V roce 2013 mu Vladimir Putin nabídl ruské občanství a on je přijal. Ačkoli tedy neustále mluvíme o náruživém Francouzi, Gérard Depardieu je momentálně ruským občanem a žije v Mordvinsku.

 

Další Herci

zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Miloň Čepelka
Miloň Čepelka
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey