Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Obracený gard v Edenu: děkovačka pro Tribunu Sever Obracený gard v Edenu: děkovačka pro Tribunu Sever Skončil zápas, a jak bývá v Edenu zvykem, hráči si šli stoupnout-kleknout pod Tribunu Sever.… číst článek
Dvě tváře nové Slavie: nejistota a rozpaky i přiblížení se ideálu Dvě tváře nové Slavie: nejistota a rozpaky i přiblížení se ideálu Kreativita ve středu zálohy neměla šanci, balony od obrany lítaly atmosférou jako UFO. První půlhodina… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch