Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Blažek o derby: Kanga se mi výjimečně líbil, Slavia byla k poražení Blažek o derby: Kanga se mi výjimečně líbil, Slavia byla k poražení Fotbalisté Sparty měla stejně jako na jaře svého odvěkého rivala na lopatě. Náskok 2:1 proti Slavii… číst článek
Klobouk dolů, smekl Trpišovský před Příbramí. Kdy se vrátí marodi? Klobouk dolů, smekl Trpišovský před Příbramí. Kdy se vrátí marodi? Vyhráli 4:1, v zápase s Příbramí navíc předvedli fotbal, který diváky musel bavit. Jindřich Trpišovský… číst článek
Baluta v útoku Slavie! Trpišovský zkusil překvapit, kde byly rezervy? Baluta v útoku Slavie! Trpišovský zkusil překvapit, kde byly rezervy? Stanislav Tecl a Milan Škoda, hlavní útočné hrozby červenobílých, se kurýrují, a tak se místo na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu