Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Co ukázal Island? Nudného Hušbauera reprezentace nepotřebuje Co ukázal Island? Nudného Hušbauera reprezentace nepotřebuje Po zápase v Plzni mluvil až příliš. Pěkně zostra. Josef Hušbauer si na paškál vzal častou a mnohdy… číst článek
Hušbauer vysvětlil kritiku sestavy. Kdo se ho zastal a kdo byl proti? Hušbauer vysvětlil kritiku sestavy. Kdo se ho zastal a kdo byl proti? Pár slov a oheň byl na střeše. Záložník Slavie Josef Hušbauer po nedělní prohře s Plzní (0:1) zkritizoval… číst článek
Ať si Hušbauer nestěžuje na rotaci. Šilhavý mu mohl vyčíst, že nedal gól Ať si Hušbauer nestěžuje na rotaci. Šilhavý mu mohl vyčíst, že nedal gól Začnu trochu odjinud. Vím, že po zápase v Plzni se hodně řešilo složení základní sestavy Slavie.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil Michal Gulaši
Michal Gulaši
zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Lubomír Jančařík
Lubomír Jančařík
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová
zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský