Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Čech znovu ovládl Zlatý míč ČR, na jaře kraloval Kadeřábek Čech znovu ovládl Zlatý míč ČR, na jaře kraloval Kadeřábek Brankář Petr Čech podvanácté ovládl novinářskou anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu… číst článek
Trpišovský po ztrátě: Minimálně jedna penalta být měla. Bucha připomíná Daridu Trpišovský po ztrátě: Minimálně jedna penalta být měla. Bucha připomíná Daridu Slavia podruhé v řadě nevyhrála a titul už zřejmě zmizel v nenavrátnu. Trenéra Jindřicha Trpišovského… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Jan Koller
Jan Koller
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa