Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Zarostlý Hušbauer drží Slavii. Nebojí se titulu a je lídrem nejen na hřišti Zarostlý Hušbauer drží Slavii. Nebojí se titulu a je lídrem nejen na hřišti Nezamotá se mu hlava, nerozklepou se mu nohy. Pokud se má Slavia v mistrovské honbě plné nervů na… číst článek
Slavia jede na nouzový režim. Na titul to teď stačit může, na víc už ne Slavia jede na nouzový režim. Na titul to teď stačit může, na víc už ne Dvě témata se v závěru ligy dotěrně lepí na fotbalovou Slavii. I když má stále nejblíže k titulu… číst článek
Penalta na Slavii? Van Buren křičel, jako bych mu utrhl nohu, řekl Štetina Penalta na Slavii? Van Buren křičel, jako bych mu utrhl nohu, řekl Štetina Ten moment vyvolal v Edenu největší diskuze. Útočník Slavie Mick van Buren jen chvíli po nástupu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš