Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Obrovské osvěžení, hodnotí Rosický kouče Sparty. Jak vidí posily Slavie? Obrovské osvěžení, hodnotí Rosický kouče Sparty. Jak vidí posily Slavie? PŘÍMO Z RAKOUSKA | Velké změny ve Spartě vnímá pozitivně. Záložník Tomáš Rosický, který už začal… číst článek
Liberecký Bosančič: Byl jsem talent jako Özil. On hrál, já dva roky prospal Liberecký Bosančič: Byl jsem talent jako Özil. On hrál, já dva roky prospal Měl mít podobně zářivou kariéru jako Mesut Özil. Jenže zatímco Němec prošel Realem Madrid či vyhrál… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný