Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Jarolímovy změny v nominaci: do Kataru jedou Simič, Frýdek i Zmrhal Jarolímovy změny v nominaci: do Kataru jedou Simič, Frýdek i Zmrhal Den před odletem k přípravným zápasům v Kataru vypadli z fotbalové reprezentace Bořek Dočkal s Matějem… číst článek
Venku na roztrhání, doma ho šlágry míjí. Neymar mě rád viděl, říká Královec Venku na roztrhání, doma ho šlágry míjí. Neymar mě rád viděl, říká Královec Doma se mu velké zápasy poslední dobou vyhýbají, ve světě ho v minulém týdnu potkaly dva. Liga mistrů… číst článek
Hráči pro další kvalifikaci: jasná jména, spící štiky či tajné trumfy Hráči pro další kvalifikaci: jasná jména, spící štiky či tajné trumfy Není kde brát. Tenhle postesk padá v souvislosti se skládáním národního týmu v poslední době… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt