Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Čínský klub to nevzdal, zase láká Dočkala. Navýšil nabídku pro Spartu Čínský klub to nevzdal, zase láká Dočkala. Navýšil nabídku pro Spartu Už to vypadalo, že tento příběh skončil. Možný přestup sparťanského záložníka Bořka Dočkala do Číny… číst článek
Kauza Konaté. Chybovali v ní všichni - hráč, klub i fanoušci Kauza Konaté. Chybovali v ní všichni - hráč, klub i fanoušci „Konaté dostal druhou šanci.“ Nebo? „Kabina schválila šanci pro rebela.“ V tomto duchu se nesly titulky… číst článek
Co bude s Konatém? Nerad bych prohru házel na vyloučení, řekl Dočkal Co bude s Konatém? Nerad bych prohru házel na vyloučení, řekl Dočkal Na jeho návrat se hodně čekalo. Pro Tiémoka Konatého skončil první ostrý zápas za Spartu od začátku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová

Nejnovější profily celebrit