Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce Sestava na Nory? Když naskočí Dočkal, zůstane Schick na lavičce PŘÍMO Z NORSKA | Vítězství, nebo další výrazný pokles nadějí na průnik na světový šampionát v Rusku.… číst článek
Dočkal o trápení v Číně: Vše se točí kolem trenéra, který končí Dočkal o trápení v Číně: Vše se točí kolem trenéra, který končí Fotbalový reprezentant Bořek Dočkal prochází jedním z nejtěžších období kariéry. Nejenže si… číst článek
Jarolím: Zápas s Belgií nám pomůže. Schick střídal horší a lepší momenty Jarolím: Zápas s Belgií nám pomůže. Schick střídal horší a lepší momenty PŘÍMO Z BRUSELU | Výkon týmu ho potěšil, přesto byl trenér Karel Jarolím po pondělní prohře v Belgii… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel