Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Expert z USA: Obavy z Dočkala? Měli jsme je, ale je to nadstandardní hráč Expert z USA: Obavy z Dočkala? Měli jsme je, ale je to nadstandardní hráč V únoru se definitivně rozhodl. Praštil do stolu a rezolutně prohlásil, že chce změnu. Záložník Bořek… číst článek
Šilhavý o reprezentaci: Mluvil jsem i s Brücknerem. Nevěřím, že je vše špatně Šilhavý o reprezentaci: Mluvil jsem i s Brücknerem. Nevěřím, že je vše špatně Českému národnímu týmu chce vrátit ztracenou reputaci, hráčům zase hrdost z toho, že můžou navléct… číst článek
Ukázal, co fanoušci ještě neviděli! Fantom Zlatan uchvátil "karate" gólem Ukázal, co fanoušci ještě neviděli! Fantom Zlatan uchvátil "karate" gólem Když myslíte, že už vás nemůže překvapit, zase zůstante koukat s otevřenou pusou... Švédský fotbalista… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun