Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Poborský: Propadáme se. Hráči by měli myslet dál, než do první výplaty Poborský: Propadáme se. Hráči by měli myslet dál, než do první výplaty OČIMA EXPERTA | Čeští fotbalisté v Severním Irsku po prohře 0:2 ztratili dvě kola před koncem kvalifikace… číst článek
Důvody, proč Česko přišlo o MS: Kde je lídr a góly? A hrůza v Belfastu Důvody, proč Česko přišlo o MS: Kde je lídr a góly? A hrůza v Belfastu V zápase o všechno čeští fotbalisté selhali. Prohra 0:2 v Severním Irsku znamená už dva zápasy před… číst článek
Stramaccioni exkluzivně: Dočkal a Sparta? Bylo by skvělé, kdyby se vrátil Stramaccioni exkluzivně: Dočkal a Sparta? Bylo by skvělé, kdyby se vrátil Nepochybuje, má jasno. Navzdory bídnému vstupu do nového angažmá Andrea Stramaccioni i nadále věří,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Palát
Ondřej Palát
zobrazit profil Ota Zaremba
Ota Zaremba
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek