Mario Holek

Datum narození: 28.10.1986
Přezdívka: Super Mario
Místo narození: Brno
Váha: 76 kg
Výška: 185 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mario Holek je český profesionální fotbalový záložník, který působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha. Tam hraje na pozici středního obránce.

Mario Holek se narodil 28. října 1986 v Brně, kde také začal dělat první fotbalové krůčky. Prošel mládeží klubu 1. FC Brno, jehož dres oblékal i v seniorském A Týmu. Za brněnskou Zbrojovku nastupoval v letech 2005-2008 a už po pár zápasech si vysloužil přezdívku Super Mario.

Mario Holek poté 15. ledna 2008 přestoupil do ukrajinského celku FK Dněpr Dněpropetrovsk, odkud po vypršení smlouvy na konci roku 2011 odešel jako volný hráč do pražské Sparty jakožto nejkvalitnější zimní posila. Holek vždy nastupoval na pozici defenzivního záložníka, ale ve Spartě se přesunul na pozici stopera, kterou také zvládá bravurně.

Mario Holek s pražským klubem slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru. To vše v sezoně 2013/14. Momentálně se stará o defenzivu s Radoslavem Kováčem a krajními beky Costou a Pavlem Kadeřábkem.

Mario Holek je také sedminásobným reprezentantem, svůj první zápas odehrál 18. listopadu 2009 na turnaji ve Spojených arabských emirátech proti Ázerbajdžánu.

 

Články o celebritě

Heurtaux do Sparty zřejmě nepůjde. Zájem opadl, klub už hledá jinde Heurtaux do Sparty zřejmě nepůjde. Zájem opadl, klub už hledá jinde Měl se stát další posilou pražské Sparty, v uplynulých dnech se hovořilo o tom, že dokončení příchodu… číst článek
Stramaccioni začal ve Spartě: Váchovi ladily kopačky, Bičík překládal Stramaccioni začal ve Spartě: Váchovi ladily kopačky, Bičík překládal Konec poflakování, je čas na práci! Fotbalisté Sparty ve středu v podvečer poprvé trénovali pod vedením… číst článek
Stramaccioni: Rosický? Je to hrdý hráč, ale nesmíme nic uspěchat Stramaccioni: Rosický? Je to hrdý hráč, ale nesmíme nic uspěchat Chci mít nejsilnější kádr v Česku, získat vítěznou mentalitu a konkurovat evropským klubům. To jsou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Václav Eiselt
Václav Eiselt
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová