Mario Holek

Datum narození: 28.10.1986
Přezdívka: Super Mario
Místo narození: Brno
Váha: 76 kg
Výška: 185 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mario Holek je český profesionální fotbalový záložník, který působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha. Tam hraje na pozici středního obránce.

Mario Holek se narodil 28. října 1986 v Brně, kde také začal dělat první fotbalové krůčky. Prošel mládeží klubu 1. FC Brno, jehož dres oblékal i v seniorském A Týmu. Za brněnskou Zbrojovku nastupoval v letech 2005-2008 a už po pár zápasech si vysloužil přezdívku Super Mario.

Mario Holek poté 15. ledna 2008 přestoupil do ukrajinského celku FK Dněpr Dněpropetrovsk, odkud po vypršení smlouvy na konci roku 2011 odešel jako volný hráč do pražské Sparty jakožto nejkvalitnější zimní posila. Holek vždy nastupoval na pozici defenzivního záložníka, ale ve Spartě se přesunul na pozici stopera, kterou také zvládá bravurně.

Mario Holek s pražským klubem slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru. To vše v sezoně 2013/14. Momentálně se stará o defenzivu s Radoslavem Kováčem a krajními beky Costou a Pavlem Kadeřábkem.

Mario Holek je také sedminásobným reprezentantem, svůj první zápas odehrál 18. listopadu 2009 na turnaji ve Spojených arabských emirátech proti Ázerbajdžánu.

 

Články o celebritě

Konaté odmítá nabídky a hodil se marod. Proč odkládá konec ve Spartě? Konaté odmítá nabídky a hodil se marod. Proč odkládá konec ve Spartě? Mohl kopat za Žilinu, vydělávat v Turecku, Řecku nebo dokonce v zámořské MLS, odkud se na něj poptávali… číst článek
Podaný vzal fandy do kabiny Dukly: Baví mě to. Kdo má tetování pračky? Podaný vzal fandy do kabiny Dukly: Baví mě to. Kdo má tetování pračky? Fotbalová HET liga má tento víkend sice reprezentační přestávku, ale prvoligové kluby v žádném případě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan