Mario Holek

Datum narození: 28.10.1986
Přezdívka: Super Mario
Místo narození: Brno
Váha: 76 kg
Výška: 185 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Mario Holek je český profesionální fotbalový záložník, který působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha. Tam hraje na pozici středního obránce.

Mario Holek se narodil 28. října 1986 v Brně, kde také začal dělat první fotbalové krůčky. Prošel mládeží klubu 1. FC Brno, jehož dres oblékal i v seniorském A Týmu. Za brněnskou Zbrojovku nastupoval v letech 2005-2008 a už po pár zápasech si vysloužil přezdívku Super Mario.

Mario Holek poté 15. ledna 2008 přestoupil do ukrajinského celku FK Dněpr Dněpropetrovsk, odkud po vypršení smlouvy na konci roku 2011 odešel jako volný hráč do pražské Sparty jakožto nejkvalitnější zimní posila. Holek vždy nastupoval na pozici defenzivního záložníka, ale ve Spartě se přesunul na pozici stopera, kterou také zvládá bravurně.

Mario Holek s pražským klubem slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru. To vše v sezoně 2013/14. Momentálně se stará o defenzivu s Radoslavem Kováčem a krajními beky Costou a Pavlem Kadeřábkem.

Mario Holek je také sedminásobným reprezentantem, svůj první zápas odehrál 18. listopadu 2009 na turnaji ve Spojených arabských emirátech proti Ázerbajdžánu.

 

Články o celebritě

Podaný vzal fandy do kabiny Dukly: Baví mě to. Kdo má tetování pračky? Podaný vzal fandy do kabiny Dukly: Baví mě to. Kdo má tetování pračky? Fotbalová HET liga má tento víkend sice reprezentační přestávku, ale prvoligové kluby v žádném případě… číst článek
Jak v lize naplňují potenciál? Plzeň a Olomouc na 100%, nejhorší Sparta Jak v lize naplňují potenciál? Plzeň a Olomouc na 100%, nejhorší Sparta Liga je ve své třetině, přesto už vykrystalizoval jeden obrovský favorit na zisk titulu. Překvapivě… číst článek
Holek o Spartě: Je mi líto, že se nedaří. Nejlepší fotbal jsme hráli za Lavičky Holek o Spartě: Je mi líto, že se nedaří. Nejlepší fotbal jsme hráli za Lavičky Vrátíte se z dovolené do práce a dozvíte se, že už vás nechtějí. Noční můra? Kdepak, přesně tohle… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Hradecká
Lucie Hradecká
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov