Václav Pilař

Datum narození: 13.10.1988
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Váha: 69 kg
Výška: 170 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Pilař je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu FC Viktoria Plzeň.

Václav Pilař se narodil 13. října 1988 v Chlumci nad Cidlinou a fotbalově vyrůstal v Hradci Králové. Přes mládežnické výběry se dostal až do seniorského A Týmu, kde hrál v letech 2006-11. Jeho talentu si všimli v předním českém klubu FC Viktoria Plzeň a sezonu 2011/12 strávil v rámci hostování právě tam. Pilař podával velmi dobré výkony a řekl si tak o zahraniční angažmá.

Václav Pilař se nakonec dohodl s německým klubem VfL Wolfsburg, kam přestoupil na začátku sezony 2012/13. Pilař však kvůli vleklému zranění kolene nenastoupil k ani jednomu zápasu a následující sezonu ho tým poslal na hostování do Freiburgu, kde se potkal s krajanem Pavlem Krmašem a bývalým spoluhráčem z Plzně Vladimírem Daridou. Václav Pilař ale opět kvůli zranění odehrál jen 6 zápasů a v týmu se neprosadil. Před sezonou 2014/15 se vrátil do Plzně, kam zamířil na roční hostování s opcí.

Václav Pilař v seniorské reprezentaci odehrál svůj první zápas pod Michalem Bílkem 4. června 2011 proti Peru v rámci turnaje Kirin Cup. Svůj první gól vstřelil v domácím barážovém utkání o Euro 2012 proti Černé Hoře 11. listopadu 2011. Byl to zároveň rozhodující gól. Zúčastnil se také Eura 2012, kde česká reprezentace skončila ve čtvrtfinále. Pilař nastoupil ke všem zápasům a vstřelil dva góly, stejně jako jeho spoluhráč Petr Jiráček.

 

Články o celebritě

Inventura mistrovské Plzně: Kdo bude dál oporou, kdo je na odchodu? Inventura mistrovské Plzně: Kdo bude dál oporou, kdo je na odchodu? Zatímco v kabině ještě doznívají mistrovské oslavy, v plzeňských kancelářích se už pilně pracuje… číst článek
Pilař jde z Plzně hostovat do Liberce. Chtěla ho půlka ligy, řekl agent Pilař jde z Plzně hostovat do Liberce. Chtěla ho půlka ligy, řekl agent Jeden ze symbolů úspěšné éry Viktorie Plzeň mění působiště. Záložník Václav Pilař do Liberce, kde… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Jan Koller
Jan Koller
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Martin Fuksa
Martin Fuksa