Daniel Kolář

Datum narození: 27.10.1985
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 181 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Daniel Kolář je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současné době působí v českém prvoligovém týmu FC Viktoria Plzeň.

Daniel Kolář se narodil 27. října 1985 a s fotbalem začal v SK Roztoky, odkud v roce 1997 odešel do pražské Sparty. Svůj první ligový start zaznamenal v roce 2004 v dresu Slovácka, kde byl na hostování. Nastupoval i za Blšany. V sezoně 2006/07 se stal členem základní jedenáctky Sparty a podílel se na zisku titulu v Gambrinus lize.

Daniel Kolář měl tehdy lákavou nabídku ze skotského Celticu, ale v podzimní části ligy 2008/09 přestoupil do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň. I přes nabídky z Turecka nebo Ruska hraje v Plzni dodnes a patří k oporám záložní řady společně s Pavlem Horváthem. V jejím dresu se stal dvojnásobným vítězem Gambrinus ligy, poháru i superpoháru. V klubu bude pokračovat i pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladšímprodloužil smlouvu do roku 2016.

Daniel Kolář si svůj první reprezentační start připsal pod Michalem Bílkem 5. června 2009 v přátelském utkání proti Maltě. Svůj první gól vstřelil 6. září 2011 v přátelském utkání proti Ukrajině. Zúčastnil se i Eura 2012, kde česká reprezentace vypadla ve čtvrfinále. Podle současného trenéra reprezentace Pavla Vrby je Kolářova slabina nestabilní výkonnost.

 

Články o celebritě

Sestava Plzně? Hájek šéfem, Hruška lepší v rozehrávce. Kolář na hřiště Sestava Plzně? Hájek šéfem, Hruška lepší v rozehrávce. Kolář na hřiště PŘÍMO Z RAKOUSKA | Trenér Pavel Vrba pochopitelně zůstává tajemný, odmítá odhalit rýsující se plány… číst článek
Plzeň - České Budějovice 5:1. K jasné výhře pomohl dvougólový Kolář Plzeň - České Budějovice 5:1. K jasné výhře pomohl dvougólový Kolář Fotbalisté Plzně vyhráli i páté přípravné utkání na novou sezonu. Ve svém tréninkovém centru… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka