Daniel Kolář

Datum narození: 27.10.1985
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 181 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Daniel Kolář je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současné době působí v českém prvoligovém týmu FC Viktoria Plzeň.

Daniel Kolář se narodil 27. října 1985 a s fotbalem začal v SK Roztoky, odkud v roce 1997 odešel do pražské Sparty. Svůj první ligový start zaznamenal v roce 2004 v dresu Slovácka, kde byl na hostování. Nastupoval i za Blšany. V sezoně 2006/07 se stal členem základní jedenáctky Sparty a podílel se na zisku titulu v Gambrinus lize.

Daniel Kolář měl tehdy lákavou nabídku ze skotského Celticu, ale v podzimní části ligy 2008/09 přestoupil do západočeského klubu FC Viktoria Plzeň. I přes nabídky z Turecka nebo Ruska hraje v Plzni dodnes a patří k oporám záložní řady společně s Pavlem Horváthem. V jejím dresu se stal dvojnásobným vítězem Gambrinus ligy, poháru i superpoháru. V klubu bude pokračovat i pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladšímprodloužil smlouvu do roku 2016.

Daniel Kolář si svůj první reprezentační start připsal pod Michalem Bílkem 5. června 2009 v přátelském utkání proti Maltě. Svůj první gól vstřelil 6. září 2011 v přátelském utkání proti Ukrajině. Zúčastnil se i Eura 2012, kde česká reprezentace vypadla ve čtvrfinále. Podle současného trenéra reprezentace Pavla Vrby je Kolářova slabina nestabilní výkonnost.

 

Články o celebritě

Čermák už okouzlil Vrbu. Četl jsem, že nehrál, tak dostal šanci, řekl kouč Čermák už okouzlil Vrbu. Četl jsem, že nehrál, tak dostal šanci, řekl kouč Dlouho byl připoután na řetězu, plnohodnotná porce fotbalu mu byla z různých příčin upřena. A když… číst článek
PĚT důvodů, proč sledovat ligu! Posily za stamiliony, návrat Vrby i Baníku PĚT důvodů, proč sledovat ligu! Posily za stamiliony, návrat Vrby i Baníku Dnešním utkáním Zbrojovky s Baníkem vypukne fotbalová válka o prestiž a miliony. HET liga vstupuje… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Jakub  Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda