Radim Řezník

Datum narození: 20.1.1989
Místo narození: Český Těšín
Váha: 79 kg
Výška: 180 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Radim Řezník je český profesionální fotbalový obránce momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. Předtím působil v Baníku Ostrava.

Radim Řezník se narodil 20. ledna 1989 v Českém Těšíně. Slezský patriot a mládežnický reprezentant prošel mládeží v klubech FC Těrlicko, FC Karviná a Baník Ostrava. Tam se i prosadil v nejvyšší české soutěži. Za Ostravu válel v letech 2007-11 a vypracoval se mezi nejnadějnější obránce ligy.

Radima Řezníka si všiml český mistr FC Viktoria Plzeň, který si ho v září 2011 vytáhl z Baníku. Řezník hned ve své první sezóně 2011/12 bojoval s klubem vedeným Pavlem Vrbou do posledního kola o titul, který nakonec získal FC Slovan Liberec. Plzeň skončila na 3. místě. Už v následující sezoně však na vrchol dosáhla. V roce 2013 podepsal smlouvu až do roku 2016.

Radim Řezník byl od šestnácti do jednadvaceti let oporou všech mládežnických reprezentačních výběrů. Za seniory dosud nestartoval. Hrál také na Mistrovství světa hráčů do 20 let 2009 v Egyptě, kde ČR vypadla v osmifinále s Maďarskem na penalty 3:4.

 

Články o celebritě

Naděje pro Plzeň. Limberský se uzdravuje, může stihnout start sezony   Naděje pro Plzeň. Limberský se uzdravuje, může stihnout start sezony Jedna špatná zpráva za druhou proudily v uplynulých dnech z tábora Viktorie Plzeň. Vicemistr přišel… číst článek
Šádek o zraněních: Nepanikařili jsme! Objasnil nákup Havla a odchod Janži Šádek o zraněních: Nepanikařili jsme! Objasnil nákup Havla a odchod Janži Takovou ránu v přípravě nikdo nečekal. V Plzni se zařadilo pět zraněných hráčů během jednoho dne… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý