Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

Ligové (o)hlasy: (Ne)chtěný titul, svéhlavý Kanga a zase Stalingrad Ligové (o)hlasy: (Ne)chtěný titul, svéhlavý Kanga a zase Stalingrad Jsou to věci… Lídr se prvenství ve fotbalové lize blíží tak, že ztrácí. Jeho pronásledovatel (už)… číst článek
Napětí v Plzni! Ultras chtěli do kabiny, kotel nechápe „fanoušky úspěchu“ Napětí v Plzni! Ultras chtěli do kabiny, kotel nechápe „fanoušky úspěchu“ Je vysoce pravděpodobné, že Viktoria popáté ve své historii získá mistrovskou korunu. K definitivě… číst článek
SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, video zrušilo gól i penaltu SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, video zrušilo gól i penaltu Žádné oslavy! Fotbalisté Plzně propásli první šanci, jak potvrdit titul, když prohráli ve šlágru… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák
zobrazit profil Jan Skácelík
Jan Skácelík
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová