Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

Horváth: Plzeň se proti Sportingu nemá čeho bát. Teď do tepla, pak do Moskvy! Horváth: Plzeň se proti Sportingu nemá čeho bát. Teď do tepla, pak do Moskvy! Před čtyřmi lety vedl Viktorii Plzeň jako kapitán při postupu do osmifinále Evropské ligy přes Šachtar… číst článek
Plzeň letěla do Bělehradu bez Pilaře či Ivanschitze. Do branky má blíž Hruška Plzeň letěla do Bělehradu bez Pilaře či Ivanschitze. Do branky má blíž Hruška Fotbalové jaro v Česku se nezadržitelně blíží. Ve středu dopoledne odletěli fotbalisté Plzně do Bělehradu… číst článek
Na Krmenčíka nesahat... Jak Plzeň vystavěla hradbu kolem hvězdy? Na Krmenčíka nesahat... Jak Plzeň vystavěla hradbu kolem hvězdy? PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | V létě na tiskové konferenci vytáhl generální manažer Plzně Adolf Šádek klacek.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk