Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

Slováci míří vstříc TOP Evropě. Čím v práci s talenty předčili Česko? Slováci míří vstříc TOP Evropě. Čím v práci s talenty předčili Česko? Česká liga je lepší než slovenská, ovšem česká reprezentace je o jednadvacet míst za slovenskou… číst článek
Šlágr od podlahy! Limberský se strkal, Stanciu pykal, když ho sestřelil Šlágr od podlahy! Limberský se strkal, Stanciu pykal, když ho sestřelil Hrálo se pěkně od podlahy. O každý balon, v každém souboji naplno. Páteční šlágr FORTUNA:LIGY mezi… číst článek
SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Šlágr pro mistra, rozhodla teč. Stanciu vyloučen SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Šlágr pro mistra, rozhodla teč. Stanciu vyloučen Už to vypadalo, že šlágr 10. kola FORTUNA:LIGY směřuje k remíze. Vítězství ale v bojovné bitvě nakonec… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba