Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

Vrba před Larnakou: Kdybych prozradil sestavu, asi přijdu o práci Vrba před Larnakou: Kdybych prozradil sestavu, asi přijdu o práci Trenér Pavel Vrba věří, že fotbalisté Plzně zvládnou play off Evropské ligy s Larnakou i bez svého… číst článek
Případ Čermák. Drahá posila stále čeká v Plzni na start. Proč? Případ Čermák. Drahá posila stále čeká v Plzni na start. Proč? V seznamu letních posil trenéra Pavla Vrby byl úplně nejvýš. Plzeň za něj vysázela Spartě na dřevo… číst článek
Plzeň potřebuje šťávu. Vrba by měl zapojit hladové náhradníky i uzdravené marody Plzeň potřebuje šťávu. Vrba by měl zapojit hladové náhradníky i uzdravené marody Přepnout po těžkém pohárovém boji, navíc s neúspěšným koncem, bývá vždy maximálně ošidné. Viktoria… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Miroslav Dopita
Miroslav Dopita
zobrazit profil Jakub  Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek