Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:1. Rozhodl Kolář, domácí trefili tyč CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:1. Rozhodl Kolář, domácí trefili tyč Deset zápasů, deset výher. Fotbalisté Plzně vyhráli v šlágru na Spartě 1:0 a dál suverénně kralují… číst článek
Posily Sparty a Plzně? Lídr má navrch, Ben Chaim daleko za očekáváním Posily Sparty a Plzně? Lídr má navrch, Ben Chaim daleko za očekáváním Jak zatím letní posily Sparty a Plzně plní v HET lize očekávání? Výsledek 6:11 vypadá jako… číst článek
Slováci žasnou nad Dúbravkou: Je dobře, že dostal přednost před Kozáčikem Slováci žasnou nad Dúbravkou: Je dobře, že dostal přednost před Kozáčikem Vsadit na uzdravenou jedničku lídra české ligy z Plzně, nebo na mladšího brankáře  Sparty, který… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Hradecká
Lucie Hradecká
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov