Libor Došek

Datum narození: 24.4.1978
Místo narození: Brno
Váha: 93 kg
Výška: 199 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Býk

Životopis

Libor Došek je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FC Slovácko. Je ženatý a má syna Dominika a dceru Denisu.

Libor Došek se narodil 24. dubna 1978 v Brně do fotbalové rodiny. Jeho otec Libor starší i strýc Eduard hráli za Zbrojovku Brno. Měří necelé dva metry a má velkou sílu, čehož při hře často využívá. Je ženatý a má syna Dominika a dceru Denisu.

Libor Došek je od 19. října 2013 členem Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje fotbalisty se 100 a více nastřílenými prvoligovými góly. Patří tam například ještě Jan Koller, Milan Baroš nebo David Lafata. Naopak těsně před branami klubu skončil legendární reprezentační záložník Pavel Nedvěd, který nastřílel 99 gólů. 

Libor Došek nastartoval svou kariéru po vzrou svého otce v brněnské Zbrojovce. V letech 1997-2000 hrál na hostování v klubech Synot Staré Město a Chmel Blšany. Poté se vrátil do Brna, kde setrval do roku 2003. Zahraniční angažmá nakonec padlo a Došek přestoupil do Slovanu Liberec, kde odehrál sezonu 2004/05.

Libor Došek poté odešel do pražské Sparty, se kterou v ročníku 2006/07 vybojoval ligový titul. Na začátku sezony 2009/10 byl poslán na půlroční hostování do řeckého klubu Škoda Xanti a tam se mu velice dařilo. Po návratu se však neprobojoval do základní sestavy Sparty a v roce 2010 odešel do Teplic. Po jediné sezoně se přesunul do týmu 1.FC Slovácko, kde momentálně působí.

 

Články o celebritě

Galavečer Synotligy: Hráčem sezony je Dočkal, těsně porazil Ďuriše Galavečer Synotligy: Hráčem sezony je Dočkal, těsně porazil Ďuriše Alespoň jedno pomyslné vítězství si připsali fotbalisté Sparty v souboji s mistrovskou Plzní. Hráčem… číst článek
Slavil jako Jágr, ale střelec Slovácka ho nezná. Vzorem je Adebayor Slavil jako Jágr, ale střelec Slovácka ho nezná. Vzorem je Adebayor Gólem pět minut před koncem vysvobodil Slovácko v zápase proti Jihlavě (3:1) a okamžitě utíkal ke střídačce,… číst článek
Kopl jsem to prasácky. Na penaltu už nepůjdu, kál se Došek po výhře Kopl jsem to prasácky. Na penaltu už nepůjdu, kál se Došek po výhře Podruhé v sezoně kopal Libor Došek penaltu proti Jihlavě, podruhé nedal a podruhé to nevadilo. Po… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová

Nejnovější profily celebrit