Petr Švancara

Datum narození: 5.11.1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Těžkej Pokondr o svých hostech v rádiu: Zklamal nás Rosický s Rosolem! Těžkej Pokondr o svých hostech v rádiu: Zklamal nás Rosický s Rosolem! Jsou nejposlouchanějším pořadem v českých rádiích. Duo Těžkej Pokondr ve složení Miloš Pokorný a… číst článek
Jít mezi nahé fotbalisty do šatny? Šmicer a Švancara radili mluvčí Dukly Jít mezi nahé fotbalisty do šatny? Šmicer a Švancara radili mluvčí Dukly Někdy není lehké být ženou v mužském světě. Své o tom ví tisková mluvčí Dukly Šárka Drobná. V pořadu… číst článek
Nejlepší posila Slavie? Stoch! Nehraje alibi fotbal, chválí Švancara Nejlepší posila Slavie? Stoch! Nehraje alibi fotbal, chválí Švancara Danny? Už ukázal kvalitu a lehkost, ale brzdí ho zranění. Halil Altintop? Nic. Ruslan Rotaň? Dříč… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard