Petr Švancara

Datum narození: 5.11.1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Švancara v TIKI TAKA o simulování: Já bych platil bambiliony Švancara v TIKI TAKA o simulování: Já bych platil bambiliony Je to choulostivé téma, které ale fotbalu jen tak někdo neodpáře. Simulování, nafilmované pády. Právě… číst článek
Sportovní vláda: Čech místo Babiše, Gudas má obranu, hodí se i Limberský Sportovní vláda: Čech místo Babiše, Gudas má obranu, hodí se i Limberský Menšinová vláda, většinová, jednobarevná, koaliční, straníci, nestraníci, odborníci… Podzimní volební… číst článek
Šampion F1 Hamilton pod palbou. Co dělal s vlastním letadlem, aby se vyhnul daním? Šampion F1 Hamilton pod palbou. Co dělal s vlastním letadlem, aby se vyhnul daním? Letos vyhrál další titul pro Velkou Británii, ale také svou rodnou zem na daních připravil minimálně o… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Knop
Petr Knop
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Ondřej Pažout
Ondřej Pažout
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek