Petr Švancara

Datum narození: 5.11.1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Problémy Slavie? Hapal a Švancara zavzpomínali na chvíle, kdy klubům došly peníze Problémy Slavie? Hapal a Švancara zavzpomínali na chvíle, kdy klubům došly peníze Je to téma číslo jedna v českém fotbale. Odrazí se finanční problémy čínského majitele na fungování… číst článek
Fotbalista Zelenka o chození do bordelu se Švancarou: Vedli jsme rozvernější život Fotbalista Zelenka o chození do bordelu se Švancarou: Vedli jsme rozvernější život Umí si vyhodit z kopýtka. Někdejší fotbalisté a velice dobří parťáci Luděk Zelenka a Petr Švancara… číst článek
Švancara a Šmicer rozebírali veterány z Plzně. Zvládnou ještě Ligu mistrů? Švancara a Šmicer rozebírali veterány z Plzně. Zvládnou ještě Ligu mistrů? Už jim není dvacet a blíží se k hranici odchodu do fotbalového důchodu. Zkušení veteráni Plzně jako… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Niki Lauda
Niki Lauda
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf