Petr Švancara

Datum narození: 5.11.1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Šmicer a Švancara chválí posilu Plzně: Neumí sprosťárny a neřeší výplatu Šmicer a Švancara chválí posilu Plzně: Neumí sprosťárny a neřeší výplatu Září v dresu Opavy. Naposledy byl klíčovým hráčem ve slezském derby s Ostravou. Už během zimní pauzy… číst článek
Příbramský fotbalista Rezek: Matoušek nám po přestupu do Slavie dluží 17 tisíc! Příbramský fotbalista Rezek: Matoušek nám po přestupu do Slavie dluží 17 tisíc! Jméno si udělal svými výkony v dresu Příbrami. Dvacetiletý fotbalista Jan Matoušek už ale nyní válí… číst článek
Tip Františky Čížkové: Nadrženy jsou hvězdy i ulice! Událost módy přitahující tisíce návštěvníků!  Tip Františky Čížkové: Nadrženy jsou hvězdy i ulice! Událost módy přitahující tisíce návštěvníků! Společenská sezóna začíná velkou parádou. Jedná se o podzimní edici mezinárodního festivalu talentů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Dominik Dvořák
Dominik Dvořák
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík