Petr Švancara

Datum narození: 5.11.1977
Přezdívka: Mercedes
Místo narození: Brno
Váha: 79 kg
Výška: 184 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Petr Švancara je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku 1.FK Příbram, kam přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Petr Švancara se narodil 5. listopadu 1977. Je odchovancem Brna. Po angažmá v Uherském Hradišti a ve Slovácku se do mateřského klubu vrátil. V září 2000 přestoupil do SK Slavia Praha, kde ale nehrál pravidelně. V roce 2002 odešel hostovat do Opavy a o rok později se vrátil do Brna.

Petr Švancara v roce 2006 hrál na Slovensku v Interu Bratislava, v roce 2007 působil ve Viktorii ŽižkovPo sestupu Viktorky do druhé ligy odešel do Slovácka, kde měl dvouletou smlouvu. V roce 2011 se vrátil do Brna. Švancara nejdříve byl přínosem, ale ke konci sezóny 2012/13 jej trenér Ludevít Grmela využíval na hřišti jen sporadicky.

Petr Švancara V červnu 2013 měl ještě rok platnou smlouvu s Brnem, ale odešel na hostování do klubu 1. FK Příbram vedeného trenérem Františkem Strakou, který o hráče projevil zájem. Součástí dohody je podmínka, že nebude moci nastoupit ve vzájemných zápasech proti Brnu. Na jaře 2014 pro zdravotní trable téměř nehrál. Před sezonou 2014/15 do mužstva přestoupil a stal se hráčem Příbrami, kde také působí třeba Tomáš Pilík nebo Martin Zeman.

Petr Švancara odehrál 28. dubna 1999 27 minut v přátelském utkání českého reprezentačního výběru do 21 let proti Polsku. Utkání skončilo remízou 1:1. Byl to jeho jediný reprezentační start.

Petr Švancara má z nepovedeného manželství syna Daniela a dceru Nikolu. Udržoval také vztah s Monikou Čuhelovou, moderátorkou a dcerou trenéra Zbrojovky Petra Čuhela.

 

Články o celebritě

Srdcař Zavadil nejde nahradit, píší fanoušci Brna. Zlobí se na Habance Srdcař Zavadil nejde nahradit, píší fanoušci Brna. Zlobí se na Habance Fotbalové fanoušky v úterý překvapila zpráva o konci kapitána Pavla Zavadila v brněnské Zbrojovce.… číst článek
Hvězdné týmy na vesnicích! Vízek a Siegl spolu v béčku, pozor na Zbuzany Hvězdné týmy na vesnicích! Vízek a Siegl spolu v béčku, pozor na Zbuzany Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jindráček to vystihuje trefně: „V našich letech fotbal bolí víc než dřív,… číst článek
Švancara se už těší na titul Komety. Vladěno, fandi, vzkázal Erbové Švancara se už těší na titul Komety. Vladěno, fandi, vzkázal Erbové Bude se v Brně slavit hokejový titul? Místní patriot a bývalý ligový fotbalista Petr Švancara o tom… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková