Martin Latka

Datum narození: 28.9.1984
Přezdívka: Laty
Místo narození: České Budějovice
Váha: 87 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Latka je český profesionální fotbalový obránce momentálně působící v prvoligovém celku SK Slavia Praha. Patří k nejuniverzálnějším hráčům v lize.

Martin Latka se narodil 28. září 1984 v Českých Budějovicích. Začínal v Hluboké nad Vltavou, ale od žáků hrál za Dynamo České Budějovice. V létě 2003 přestoupil do klubu SK Slavia Praha. V lednu 2006 odešel na hostování do anglického Birminghamu, ale v létě 2006 se vrátil zpět do Slavie.

Martin Latka v sezoně 2007/08 získal s klubem SK Slavia Praha mistrovský titul. Kvůli rekonvalescenci po zranění se stal stabilním členem stoperské dvojice až v jarní části sezóny. V následující sezóně nedostával na hřišti tolik příležitostí a rozhodl se klub opustit.

Martin Latka v lednu 2009 zamířil do řeckého klubu Panionios GSS. Danou sezonu však začal ve Slavii Praha, ta v ní získala mistrovský titul, stal se tak podruhé mistrem ČR. V září 2011, v závěru letního přestupového období, se Martin Latka vrátil jako volný hráč do Slavie Praha, kde podepsal smlouvu do 31. prosince 2012.

Martinu Latkovi v závěru roku 2012 skončila smlouva se Slavií Praha, v lednu 2013 se rozhodl přestoupit do německého bundesligového klubu Fortuna Düsseldorf, kde podepsal smlouvu do června 2014. Mohl pokračovat i ve Slavii, která o něj dál stála, ale hráč preferoval odchod do zahraničí. Düsseldorf spadl do 2. Bundesligy a Latka smlouvu neprodloužil.

Martin Latka se v červnu 2014 podruhé vrátil do SK Slavie Praha, kde podepsal čtyřletý kontrakt. V mužstvu, které prošlo mnoha změnami se stal vedle další opor jako je Karel Piták nebo Marcel Gecov kapitánem.

Martin Latka má z manželství syna a v současné době udržuje vztah s módní návrhářkou Ivanou Mentlovou, která s fotbalistou otěhotněla.

 

Články o celebritě

Nejsem dobrý hlavičkář, smál se sám sobě Řezníček. O výhře rozhodl hlavou Nejsem dobrý hlavičkář, smál se sám sobě Řezníček. O výhře rozhodl hlavou V prvním poločase trefil břevno, další šanci spálil hlavou. Až deset minut před koncem vysvobodil… číst článek
Bolest nešla vydržet. Kenija jde na operaci, se Slavií spíš nepočítá Bolest nešla vydržet. Kenija jde na operaci, se Slavií spíš nepočítá Slávistický záložník Levan Kenija se dnes v Německu podrobí operaci bolavé levé nohy. Pětiměsíční… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Jan Buchtele
Jan Buchtele
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček