Dyjan Carlos de Azevedo

Dyjan Carlos de Azevedo

Datum narození: 23.6.1991
Místo narození: Dois Córregos, Brazílie
Váha: 65 kg
Výška: 169 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Dyjan Carlos de Azevedo je brazilský fotbalový záložník momentálně nastupující za prvoligový celek FC Baník Ostrava, kde působí od sezony 2013/14.

Dyjan Carlos de Azevedo se narodil 23. června 1991 v brazilském Dois Córregos. Do svých 18 let hrával pouze pouliční fotbal v ulicích brazilského města São Paulo, kde jej zaregistroval otec kamaráda, jenž byl zároveň agentem s kontakty v Maďarsku. Domluvil mu testy v maďarském týmu Budapest Honvéd FC, na nichž Azevedo sice uspěl, ale výrazněji se zde neprosadil. 

Dyjan Carlos de Azevedo sezonu 2010/11 odehrál v rezervě mužstva, poté v létě 2011 odešel na Slovensko. Tam hájil barvy klubu FK Bodva Moldava nad Bodvou a poté zamířil na hostování do druholigového Partizánu Bardejov, kam později přestoupil. Azevedo zde velmi slušně odehrál polovinu sezony 2013/14 a řekl si o angažmá v Baníku.

Dyjan Carlos de Azevedo přestoupil do Baníku Ostrava v zimní ligové přestávce sezóny 2013/14 jako historicky první Brazilec. Svými výkony v jarní části sezóny 2013/2014 se v očích fanoušků stal jedním z nejoblíbenějších hráčů vedle Daniela Holzera a Václava Svěrkoše.

Dyjan Carlos de Azevedo je ofenzivní záložník, který může hrát na obou krajích hřiště, ale raději útočí z levé strany. Jeho velkými přednostmi je vynikající míčová technika a především rychlost. Je držitelem rychlostního rekordu první ligy, když dokázal sprintovat rychlostí 33,48 km/h.

 

Články o celebritě

Kontroverze v Ostravě: nepotrestané fauly, ofsajd i míčem trefený sudí Kontroverze v Ostravě: nepotrestané fauly, ofsajd i míčem trefený sudí Hodně emocí planulo v Ostravě bezprostředně po utkání Baníku se Spartou (3:2). Hosté si stěžovali… číst článek
SESTŘIH: Baník – Sparta 3:2. Baroš rozhodl v závěru o ostravské radosti SESTŘIH: Baník – Sparta 3:2. Baroš rozhodl v závěru o ostravské radosti Ostrava je na nohou! Fotbalisté Baníku Ostrava ve šlágru 26. kola Het ligy porazili Spartu 3:2. O… číst článek
Forrest Gump z Baníku! Granečný popsal gólové sólo, o kterém ani nesnil Forrest Gump z Baníku! Granečný popsal gólové sólo, o kterém ani nesnil Vstřelil svůj první ligový gól. A to způsobem, jaký si takový významný životní mezník zaslouží. Chvíli… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Jaroslav Kopřiva
Jaroslav Kopřiva
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna