David Vaněček

David Vaněček

Datum narození: 9.3.1991
Místo narození: Plzeň
Váha: 92 kg
Výška: 192 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

David Vaněček je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FC Hradec Králové. Patří mezi nejproduktivnější hráče týmu.

David Vaněček se narodil 9. března 1991 v Plzni, kde také s fotbalem začal. V klubu FC Viktoria Plzeň prošel mládeží a v roce 2009 se stal členem seniorského A Týmu. V ročnících 2009/10 a mistrovském 2010/11 si dohromady připsal jen 4 starty, takže následoval přesun na hostování.

David Vaněček v roce 2011 nastupoval za Sezimovo Ústí a Ústí nad Labem. V roce 2012 pak za Vlašim a Baník Sokolov. V roce 2013 se krátce mihl na testech v Jihlavě a před sezonou 2013/14 odešel na roční hostování s opcí do Hradce Králové. V mužstvu zažil velmi povedený podzim, když se ve 14 zápasech nasázel 13 gólů, což více než ve všech předcházejících angažmách.

Po půl roce klub s předstihem využil opci ve smlouvě a Davida Vaněčka vykoupil z Plzně. Ten s mužstvem podepsal kontrakt do 30. 6. 2016. Za tým odehrál během ročníku 2013/2014 23 utkání a vstřelil 17 branek. V této sezoně se stal hráč nejlepším střelcem mužstva a celé 2. ligy. 

David Vaněček pomohl klubu se po roce vrátit do nejvyšší soutěže, když skončil na druhém místě tabulky. V současné době patří s Markem Kuličem a kapitánem Adrianem Rolkem mezi největší opory hradeckého kádru.

 

Články o celebritě

Olomouc shání útočníka pro Evropu. Přijde z Teplic Vaněček? Olomouc shání útočníka pro Evropu. Přijde z Teplic Vaněček? Plán zní jasně: sehnat útočníka. Olomouc po skončení hostování Jakuba Řezníčka intenzivně hledá jedničku… číst článek
Sparta hraje dorostenecký fotbal. Vidím jen odevzdané obličeje Sparta hraje dorostenecký fotbal. Vidím jen odevzdané obličeje KOMENTÁŘ DAVIDA STŘIHAVKY | Z pozice fotbalového fanouška stále čekám, kdy už Sparta konečně zabere… číst článek
„Slávista“ Červenka sebral Spartě výhru: Moc ji nemusím, tak jsem rád „Slávista“ Červenka sebral Spartě výhru: Moc ji nemusím, tak jsem rád Teplický útočník Marek Červenka ukončil téměř roční čekání na gól a jako odchovanec Slavie z toho… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Lucie Švecová
Lucie Švecová
zobrazit profil Kateřina Pauláthová
Kateřina Pauláthová
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus