Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Nej outfity uplynulého týdne: Oslňující Petra Němcová i flekatá modelka! Nej outfity uplynulého týdne: Oslňující Petra Němcová i flekatá modelka! Uplynulé dny se ve světě celebrit opět nesly v duchu společenských událostí, filmových premiér a… číst článek
Erotické dusno na pozadí občanské války: Oklamaný představuje nový trailer Erotické dusno na pozadí občanské války: Oklamaný představuje nový trailer Režisérka Sofia Coppola (45) má mimořádný talent vyprávět příběhy o netradičních ženách ve filmech,… číst článek
Herec Ewan McGregor se nestydí: Ukázal holou zadnici! Herec Ewan McGregor se nestydí: Ukázal holou zadnici! Máte rádi herce Ewana McGregora (46), který si zahrál ve filmech Trainspotting nebo Star Wars? Ve… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Eliška  Křenková
Eliška Křenková