Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Oscaři 2018 bez černé kvůli #MeToo: Konečně rej barev! Oscaři 2018 bez černé kvůli #MeToo: Konečně rej barev! Zlaté glóby i Filmové ceny Britské akademie se nesly v truchlivém duchu, prakticky všechny dámy oblékly… číst článek
Už žádné černé uniformy! Herečky se na Oscarech vyřádily s barvami Už žádné černé uniformy! Herečky se na Oscarech vyřádily s barvami Celým světem a zejména Amerikou hýbe kampaň MeToo, která bojuje proti sexuálnímu obtěžování. Kdo… číst článek
Předávání ocenění SAG: Nicole Kidman v horečkách a dojatý herecký veterán Gary Oldman Předávání ocenění SAG: Nicole Kidman v horečkách a dojatý herecký veterán Gary Oldman Udílení filmových a televizních cen SAG se neslo v trochu jiném duchu než udílení cen Zlatý glóbus.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová