Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Nicole Kidman se po padesátce svlékla: Fanoušci vzali útokem obchody Nicole Kidman se po padesátce svlékla: Fanoušci vzali útokem obchody Když si na sebe obleče konfekční šaty například Meghan Markle (37) nebo Kate Middleton (36), pro… číst článek
Z nejkrásnější holčičky světa je po letech nejhezčí tvář světa! Foto uvnitř Z nejkrásnější holčičky světa je po letech nejhezčí tvář světa! Foto uvnitř Thylane Blondeau (17) je modelka pocházející z Francie. Možná neznáte její jméno, ale fotku, z doby,… číst článek
Aquaman je konečně tu: Okouzlující svět bájné Atlantidy ve filmu, který Marvelu šlape na paty Aquaman je konečně tu: Okouzlující svět bájné Atlantidy ve filmu, který Marvelu šlape na paty Arthur Curry, ještě než se stane velkým Aquamanem, bere diváky na cestu neskutečnými podvodními světy… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley