Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Režisér Jan Svěrák slaví 52 Ťukněte si s celebritou! Režisér Jan Svěrák slaví 52 Jan Svěrák je v současné době jedním z nejlepších a nejúspěšnějších českých… číst článek
Udílení Oscarů 2017: Koho akademie nominovala tentokrát? Udílení Oscarů 2017: Koho akademie nominovala tentokrát? Blíží se nejočekávanější filmová událost roku. Udílení cen Oscar je za dveřmi a pořadatelé… číst článek
Róby Zlatých glóbů: Němcová ňadry vyškolila vyzáblé kolegyně, Ratajkowski odhalila rozkrok Róby Zlatých glóbů: Němcová ňadry vyškolila vyzáblé kolegyně, Ratajkowski odhalila rozkrok Nedělní večer se nesl v duchu krásných rób na červeném koberci. Hollywoodským hvězdám se totiž rozdávaly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný

Nejnovější profily celebrit