Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Nicole Kidman se rok před padesátkou svlékla: Tasila luxusní prsa! Nicole Kidman se rok před padesátkou svlékla: Tasila luxusní prsa! Herečka Nicole Kidman (49) patří mezi nejpřitažlivější herečky Hollywoodu. I když není žádnou plážovou… číst článek
OSCAR 2016: Zločinec mezi hvězdami! OSCAR 2016: Zločinec mezi hvězdami! Úžasné, i když trošku nedomyšlené gesto! Moderátor předávání Oscarů Jimmy Kimmel (49) vytáhl z davu… číst článek
Nicole Kidman na Oscarech čachrovala s róbou! Zlobila ji vyrážka, pomohly nůžky! Nicole Kidman na Oscarech čachrovala s róbou! Zlobila ji vyrážka, pomohly nůžky! Herečka Nicole Kidman (49), která dorazila na předávání prestižních cen Oscar, byla středem pozornosti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Miley Cyrus
Miley Cyrus
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský