Haris Harba

Datum narození: 14.7.1988
Místo narození: Foča, Jugoslávie
Váha: 72 kg
Výška: 187 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Haris Harba je bosenský profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FC Vysočina Jihlava, kam přestoupil z Hradce Králové.

Haris Harba se narodil 14. července 1988 v tehdejší Jugoslávii ve městě Foča. Nikdy neprošel mládežnickými fotbalovými týmy, s klubovým fotbalem začal až v 16 letech v A Týmu FK Goražde, poté hrál v druholigovém klubu FK Bosna Sarajevo. Sezonu 2011/12 strávil v FK Olimpik Sarajevo.

Haris Harba v létě 2012 přestoupil z bosenského celku FK Olimpik Sarajevo do českého klubu FC Hradec Králové, kde odehrál jednu sezónu. Hradec po jejím skončení sestoupil z Gambrinus ligy a Harba přestoupil do svého nynějšího klubu FC Vysočina Jihlava.

Haris Harba je původně záložník, ale v Jihlavě trenér František Komňacký hledal po odchodu Stanislava Tecla vhodného hráče na hrot útoku a v červenci 2013 vyzkoušel na tomto postu Harbu. Tomu se zde začalo dařit a na hrotu zůstal. Vedle talentovaného Lukáše Masopusta a veterána Jaromíra Blažka patří ke klíčovým hráčům Jihlavy a k technicky nejlépe vybaveným hráčům v lize.

Haris Harba je bývalý futsalový reprezentant, ale za bosenskou fotbalovou reprezentaci dosud startoval jen jednou a společně se svým parťákem z Mladé Boleslavi, Jasminem Ščukem, mají mizivou šanci zahrát si s hvězdami jako Edin Džeko nebo Senad Lulič, protože reprezentační trenér Safet Sušič českou ligu neuznává.

 

Články o celebritě

Fotbalový Zlín bez tří hvězd? Fanoušci to nejspíš zase nepochopí Fotbalový Zlín bez tří hvězd? Fanoušci to nejspíš zase nepochopí Nejlepší střelec (Haris Harba) už je fuč, milejší mu je štace v druholigovém klubu v jižní Koreji.… číst článek
Harbův odchod? Ve Zlíně netruchlí, další opory zatím zůstávají Harbův odchod? Ve Zlíně netruchlí, další opory zatím zůstávají Fotbalisté Zlína zahájili přípravu bez pěti zahraničních opor včetně svého nejlepšího střelce Harise… číst článek
Páník v TAK URČITĚ: o prémiích za titul, skautingu Zlína i vzoru z Itálie Páník v TAK URČITĚ: o prémiích za titul, skautingu Zlína i vzoru z Itálie Fotbalisté Zlína na špici tabulky? S tím počítal před sezonou málokdo. Lví podíl na postavení momentálně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek