Haris Harba

Datum narození: 14.7.1988
Místo narození: Foča, Jugoslávie
Váha: 72 kg
Výška: 187 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Haris Harba je bosenský profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FC Vysočina Jihlava, kam přestoupil z Hradce Králové.

Haris Harba se narodil 14. července 1988 v tehdejší Jugoslávii ve městě Foča. Nikdy neprošel mládežnickými fotbalovými týmy, s klubovým fotbalem začal až v 16 letech v A Týmu FK Goražde, poté hrál v druholigovém klubu FK Bosna Sarajevo. Sezonu 2011/12 strávil v FK Olimpik Sarajevo.

Haris Harba v létě 2012 přestoupil z bosenského celku FK Olimpik Sarajevo do českého klubu FC Hradec Králové, kde odehrál jednu sezónu. Hradec po jejím skončení sestoupil z Gambrinus ligy a Harba přestoupil do svého nynějšího klubu FC Vysočina Jihlava.

Haris Harba je původně záložník, ale v Jihlavě trenér František Komňacký hledal po odchodu Stanislava Tecla vhodného hráče na hrot útoku a v červenci 2013 vyzkoušel na tomto postu Harbu. Tomu se zde začalo dařit a na hrotu zůstal. Vedle talentovaného Lukáše Masopusta a veterána Jaromíra Blažka patří ke klíčovým hráčům Jihlavy a k technicky nejlépe vybaveným hráčům v lize.

Haris Harba je bývalý futsalový reprezentant, ale za bosenskou fotbalovou reprezentaci dosud startoval jen jednou a společně se svým parťákem z Mladé Boleslavi, Jasminem Ščukem, mají mizivou šanci zahrát si s hvězdami jako Edin Džeko nebo Senad Lulič, protože reprezentační trenér Safet Sušič českou ligu neuznává.

 

Články o celebritě

Páník v TAK URČITĚ: o prémiích za titul, skautingu Zlína i vzoru z Itálie Páník v TAK URČITĚ: o prémiích za titul, skautingu Zlína i vzoru z Itálie Fotbalisté Zlína na špici tabulky? S tím počítal před sezonou málokdo. Lví podíl na postavení momentálně… číst článek
Až Zlín párkrát získá titul... Reportáž z malého velkého klubu, kde se nebrečí Až Zlín párkrát získá titul... Reportáž z malého velkého klubu, kde se nebrečí Dopolední slunce se opírá do tribuny, pod níž startuje silový trénink. Na povel ho má kondiční trenér… číst článek
Penaltu Slovácka by kopal Kerbr, ale střídal. Ťoka nikoho nenutil, řekl Penaltu Slovácka by kopal Kerbr, ale střídal. Ťoka nikoho nenutil, řekl Sakra, to naštve. Kdyby ho kouč Stanislav Levý chvíli předtím nevystřídal, vzal by si Milan Kerbr… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Martin Adamský
Martin Adamský