Tomáš Wágner

Datum narození: 6.3.1990
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 188 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tomáš Wágner je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FK Mladá Boleslav, kde hostuje z týmu FC Viktoria Plzeň.

Tomáš Wágner se narodil 6. března 1990 v Praze, ale je odchovancem klubu FK Příbram. Přes mládežnické kategorie se dostal do prvního týmu. K prvnímu ligovému zápasu nastoupil za Příbram 23. května 2009, kdy střídal v 76. minutě. Ve svém prvním ligovém zápase vstřelil i svůj první ligový gól. Talentovaného vytáhlého útočníka si poté vyhlédl trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Tomáš Wágner V lednu 2012 přestoupil do týmu FC Viktoria Plzeň za odhadovanou částku 20 miliónů korun a podepsal zde smlouvu na 3,5 roku. Na západě Čech však nedostával tolik prostoru a putoval na hostování zpět do Příbrami, kde dál sbíral zkušenosti.

Tomáš Wágner se začal prosazovat v A Týmu Plzně od léta 2013. Zahrál si ve finále Superpoháru a střílel góly v předkolech Evropské ligy. Po úspěšném startu ho ze sestavy vytlačil Stanislav Tecl. V červnu 2014 odešel na roční hostování s možností opce do FK Mladá Boleslav, kde měl nahradit Martina Nešpora, jenž odešel pražské Sparty. Z Viktorie s Wágnerem odešel do Boleslavi i Michal Ďuriš.

Tomáš Wágner je také bývalý reprezentant do 21 let. Debutoval 10. srpna 2011 v kvalifikaci na ME hráčů do 21 let 2013 v domácím zápase proti Andoře, v němž český tým nastřílel soupeři 8 branek, aniž by inkasoval. Tomáš Wágner se na kanonádě zároveň podílel jedním gólem.

 

Články o celebritě

Ligové (o)hlasy: Když sparťané chválí soupeře a silnější pes… víte co  Ligové (o)hlasy: Když sparťané chválí soupeře a silnější pes… víte co A vám se jako ten fotbal líbil?! Některé zápasy 15. ligového kola vzbudily pochybnosti, zda nebyl… číst článek
Ligové (o)hlasy: Když je Sparta průměr, Plzeň se zachrání a já někdy, on často Ligové (o)hlasy: Když je Sparta průměr, Plzeň se zachrání a já někdy, on často Tam v Karviné se děly věci. Plzeň má po existenčních starostech a objevila nového obránce. Letenští… číst článek
CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:0. Výhru zařídili Šisler a Kalabiška CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:0. Výhru zařídili Šisler a Kalabiška Fotbalisté Karviné vstoupili do nové prvoligové sezony vítězstvím 2:0 nad Jihlavou. Domácí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Ondřej Pažout
Ondřej Pažout