Tomáš Wágner

Datum narození: 6.3.1990
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 188 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tomáš Wágner je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku FK Mladá Boleslav, kde hostuje z týmu FC Viktoria Plzeň.

Tomáš Wágner se narodil 6. března 1990 v Praze, ale je odchovancem klubu FK Příbram. Přes mládežnické kategorie se dostal do prvního týmu. K prvnímu ligovému zápasu nastoupil za Příbram 23. května 2009, kdy střídal v 76. minutě. Ve svém prvním ligovém zápase vstřelil i svůj první ligový gól. Talentovaného vytáhlého útočníka si poté vyhlédl trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Tomáš Wágner V lednu 2012 přestoupil do týmu FC Viktoria Plzeň za odhadovanou částku 20 miliónů korun a podepsal zde smlouvu na 3,5 roku. Na západě Čech však nedostával tolik prostoru a putoval na hostování zpět do Příbrami, kde dál sbíral zkušenosti.

Tomáš Wágner se začal prosazovat v A Týmu Plzně od léta 2013. Zahrál si ve finále Superpoháru a střílel góly v předkolech Evropské ligy. Po úspěšném startu ho ze sestavy vytlačil Stanislav Tecl. V červnu 2014 odešel na roční hostování s možností opce do FK Mladá Boleslav, kde měl nahradit Martina Nešpora, jenž odešel pražské Sparty. Z Viktorie s Wágnerem odešel do Boleslavi i Michal Ďuriš.

Tomáš Wágner je také bývalý reprezentant do 21 let. Debutoval 10. srpna 2011 v kvalifikaci na ME hráčů do 21 let 2013 v domácím zápase proti Andoře, v němž český tým nastřílel soupeři 8 branek, aniž by inkasoval. Tomáš Wágner se na kanonádě zároveň podílel jedním gólem.

 

Články o celebritě

Baník na lovu posil! Vyhlédl si hráče v lize i bývalé opory ze zahraničí Baník na lovu posil! Vyhlédl si hráče v lize i bývalé opory ze zahraničí Další přestupové harakiri se v Ostravě očekávat nedá. Baník chce stavět především na kostře, která… číst článek
Wágner: Baroše čekám v sestavě, umí dostat rozhodčí pod tlak Wágner: Baroše čekám v sestavě, umí dostat rozhodčí pod tlak Čeká je klíčová bitva o udržení v HET lize. Fotbalisté Karviné v sobotu doma hrají s Baníkem Ostrava… číst článek
Zápotočný o druhém postupu, nedoceněném Csaplárovi či hořkém konci v Baníku Zápotočný o druhém postupu, nedoceněném Csaplárovi či hořkém konci v Baníku Loni v létě byl čtyři dny před startem soutěže odejit z ostravského Baníku, přestože jako šéf obranné… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič
zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil Aleš Razým
Aleš Razým
zobrazit profil Marián Čišovský
Marián Čišovský