Aidin Mahmutovič

Datum narození: 6.4.1986
Místo narození: Doboj, Jugoslávie
Váha: 81 kg
Výška: 180 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Aidin Mahmutovič je bosenský profesionální fotbalový útočník působící v prvoligovém celku FK Teplice, kde je od roku 2008 členem základní sestavy.

Aidin Mahmutovič se narodil 6. dubna 1986 v tehdejší Jugoslávii, konkrétně ve městě Doboj. Vyučil se kadeřníkem a je ženatý. Je velkým fanouškem španělské nejvyšší fotbalové ligy. Hlásí se k muslimské víře. S fotbalem začal v jedenácti letech v týmu NK Tošk Tešanj.

Aidin Mahmutovič nabral první zkušenosti z A Týmu v klubu NK Čelik Zenica, kde nastupoval v letech 2005-07. V roce 2007 byl na testech ve Spartě Praha, kde trénoval s B Týmem. Poranil se ale tříslo a musel na operaci. Pak následoval přestup do FK Teplice, obratem byl poslán na hostování do FK Ústí nad Labem. 

Když se Aidin Mahmutovič v létě následujícího roku vrátil do Teplic, stal se členem základní sestavy. Postupem času o jeho služby projevily zájem německé kluby, Teplice však hráče v kádru udržely a on se každý rok pohyboval mezi nejlepšími střelci soutěže. 

Aidin Mahmutovič se 2. listopadu 2013 v ligovém šlágru proti domácí Spartě Praha (prohra Teplic 0:2) zranil a musel odstoupit. Vyšetření ukázalo poškození předního zkříženého vazu a chrupavky, hráči tak předčasně skončila podzimní část sezóny. Nakonec se ukázalo, že zkřížený vaz je přetržený a Aidinovi tudíž skončila celá sezona 2013/14.

Aidin Mahmutovič v letech 2004–2008 nastupoval za bosenskou reprezentaci do 21 let, v té seniorské nikdy nenastoupil. Hlavně proto, že trenér Safet Sušič neuznává českou ligu. Tudíž mají do reprezentace dveře zavřené i jeho spoluhráč z klubu Admir Ljevakovič nebo Haris Harba s Jasminem Ščukem.

 

Články o celebritě

Rozjede se Mahmutovič? Musí to zlomit v hlavě, říká kouč Rada Rozjede se Mahmutovič? Musí to zlomit v hlavě, říká kouč Rada Bosenské srdce se zase rozbušilo. Herní vypětí je ale zatím malé. Před rokem a půl ho chtěla Sparta… číst článek
Příbram láká Latku. Starka zkoušel přemlouvat i Bednáře Příbram láká Latku. Starka zkoušel přemlouvat i Bednáře Nejdřív přišel Roman Bednář, že je rozsekaný a že chce skončit. Pak Tomáš Zápotočný, že prý řeší… číst článek
Plzeň nepočítá s Mahmutovičem, Šádek vyloučil odchod Baránka Plzeň nepočítá s Mahmutovičem, Šádek vyloučil odchod Baránka Nového trenéra Romana Pivarníka uvedli do funkce, teď ještě vyladit tým. Vedení fotbalové Viktorie… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dimitrij Jaškin
Dimitrij Jaškin
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural