Kate Winslet

Datum narození: 5.10.1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

NEJ svatby roku 2017: Zedníček se ženil bosý, Babiš na Čapím hnízdě NEJ svatby roku 2017: Zedníček se ženil bosý, Babiš na Čapím hnízdě I když už spolu řada párů v dnešní době žije jen »na psí knížku«, neznamená to, že by se v roce 2017… číst článek
Idris Elba a Kate Winslet: Ponožky při sexu! Idris Elba a Kate Winslet: Ponožky při sexu! Klidně všechno dolů, jen ponožky NE! Takhle prý probíhalo natáčení milostné scény Idrise Elby (45)… číst článek
Recenze: Hora mezi námi je dalším příběhem, který na papíře předčí hollywoodské hvězdy Recenze: Hora mezi námi je dalším příběhem, který na papíře předčí hollywoodské hvězdy Příběh téhle knihy přesahuje svou obálku až do kin. Ovšem jen aby znovu ukázal, že ani oblíbené hollywoodské… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová