Kate Winslet

Datum narození: 5.10.1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

Sexy pózy v kalendáři Pirelli pro příští rok! Kdo se předvedl letos? Sexy pózy v kalendáři Pirelli pro příští rok! Kdo se předvedl letos? Kalendář Pirelli je legenda a mít ho doma na stěně se bere jako velká prestiž. Tiskne se jen omezený… číst článek
40 krásek po čtyřicítce: Co dělají jinak, že vypadají tak skvěle? 40 krásek po čtyřicítce: Co dělají jinak, že vypadají tak skvěle? Jsou svěží, žádané a zřejmě mají tajný recept na dechberoucí krásu. Tyhle ženy totiž vypadají skvěle,… číst článek
Je Kate Winslet zase těhotná? Na Oscarech jí kamarádka sahala na bříško Je Kate Winslet zase těhotná? Na Oscarech jí kamarádka sahala na bříško Stačila jediná fotografie ze zákulisí letošních Oscarů, a celý svět se nyní na internetu dohaduje,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai
zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský