Kate Winslet

Datum narození: 5.10.1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

Kalendář Pirelli 2017: Místo nahotinek předvádí nenalíčené celebrity Kalendář Pirelli 2017: Místo nahotinek předvádí nenalíčené celebrity Proslulý kalendář Pirelli pro rok 2017 nabízí snímky 14 slavných hereček. Hvězdy Hollywoodu jako… číst článek
Sexy pózy v kalendáři Pirelli pro příští rok! Kdo se předvedl letos? Sexy pózy v kalendáři Pirelli pro příští rok! Kdo se předvedl letos? Kalendář Pirelli je legenda a mít ho doma na stěně se bere jako velká prestiž. Tiskne se jen omezený… číst článek
40 krásek po čtyřicítce: Co dělají jinak, že vypadají tak skvěle? 40 krásek po čtyřicítce: Co dělají jinak, že vypadají tak skvěle? Jsou svěží, žádané a zřejmě mají tajný recept na dechberoucí krásu. Tyhle ženy totiž vypadají skvěle,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová