Johnny Galecki

Johnny Galecki

Datum narození: 30.4.1975
Místo narození: Bree, Belgie
Výška: 165 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Johnny Galecki je známý jako Leonard Hofstadter v oblíbeném seriálu The Big Bang Theory. Jeho hlavní seriálové úsilí je získat srdce Penny. I v reálném životě se mu to na chvilku podařilo.

Otec Johnnyho Galeckiho pracoval u letectva a i díky tomu se tenhle Američan narodil v Belgii, kde vázala otce jeho práce. Když mu byli tři roky, tak se s ním rodiče přestěhovali zpět do USA, do Chicaga. Už od malička Johnny Galecki přesně věděl, že chce být hercem. V sedmi letech začal hrát v divadle a nadšení ho nikdy neopustilo.

Velkou příležitostí se pro Johnnyho Galeckiho stal film Vánoční prázdniny a pokračoval snímky Jiskra a například sitcomem Roseanne po jehož ukončení dostal možnost ukázat svůj herecký um ve filmu Mr. Bean  - největší filmová katastrofa po boku slavného Rowana Atkinsona. Ještě více byl vidět v Tajemství loňského léta nebo Nerovné Partii.

Přesto měl pocit, že se neprosazuje dost a zaměřoval se hlavně na televizi. Tvůrci serálu The Big Bang Theory si ho ale nakonec všimli díky divadelní hře ve které ztvárnil prostituta. A tak se stal postavou v kultovním sitcomu. Leonard Hofstadter, jeho postava, usiluje v příběhu o získání srdce Penny (Kaley Cuoco) a k tomu všemu bojuje v soužití s podivným géniem, spolubydlícím a nakonec i přítelem Shaldonem Cooperem (Jim Parsons). Chemie v seriálu zapůsobila na diváky a stala se doposud nejúspěšnější rolí do jaké byl Johnny Galecki obsazen.

V soukromém životě je zaměstnán svou přítelkyní Kelli Garner se kterou tvoří zamilovaný pár. Zároveň bojuje za lepší honorář za své seriálové působení v The Big Bang Theory. Stejně jako Sheldon si uvědomuje, že i Leonard je nepostradatelný a má svou hodnotu.