Meryl Streep

Datum narození: 22.6.1949
Místo narození: Summit, New Jersey, USA
Výška: 168 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Nejslavnější hollywoodská herečka, královna filmu s čtyřicetiletou hvězdnou kariérou. Přesto je Meryl Streep nad věcí a její osobnost je mile poťouchlá.

Mluví se o ní jako o královně Hollywoodu. Je považována za jednu z nejlepších hereček. Její bilance je úctyhodná. Meryl Streep byla celkem 17x nominována na Oscara, 3x ho proměnila na zlatou sošku. Celkem 26x byla nominována na Zlatý glóbus, domů si jich nakonec odnesla osm. Dále má dvě ceny Emmy, cenu BAFTA, AFI, Césara a Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

Jako malá se chtěla stát operní pěvkyní, ale po dokončení studií na Yale zamířila do New Yorku na divadelní prkna. Přesto si k ní našel cestičku i film. Nejvíce se proslavila rolemi ve filmu Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, kde září s Robertem Redfordem. Nesmírně působivá byla po boku Clinta EastwoodaMadisonských mostech, zajímavé role dostala ve filmech Adaptace a Hodiny.

Poté Meryl Streep trochu odlehčila výběr svých rolí a ukázala se například v romantické komedii Ďábel nosí Pradu nebo Julie a Julia, kde ztvárnila nejslavnější kuchařku Julii Child. Nejvýdělečnějším filmem, ve kterém hrála, bylo Mama Mia! z roku 2008 (zahrála si s Colinem Firthem a Piercem Brosnanem). V roce 2011 zazářila ve snímku Železná Lady - svého třetího Oscara získala po neskutečných dvaceti devíti letech. A pokračuje dále filmem Blízko od sebe s kolegyní Julií Roberts.

Meryl Streep je známá svou srdečnou povahou. Ráda se směje a ráda si ze sebe dělá legraci. Zároveň je dámskou ikonou celého světa. Její první životní přítel John Cazal, se kterým byla zasnoubená, zemřel v roce 1978 na rakovinu kostí. Ten samý rok se vdala za sochaře Donna Gummera. V září 2014 oslavili výročí 36 let, co jsou spolu. Meryl má s Donem čtyři děti, nejstaršího syna Henryho (narozen 1979), Mamie (1983), Grace (1986) a Louisu (1991), všechny děti mají příjmení Gummer.

 

Články o celebritě

Hollywoodský svůdník a bouřlivák Hugh Grant (57): Svatba v utajení! Hollywoodský svůdník a bouřlivák Hugh Grant (57): Svatba v utajení! Zlomil už tolik ženských srdcí a vypadalo to, že navždy zůstane zapřísáhlým svobodným mládencem.… číst článek
Vývoj stylu Meryl Streep: Elegantní a sexy i na prahu sedmdesátky Vývoj stylu Meryl Streep: Elegantní a sexy i na prahu sedmdesátky Když se řekne nejznámější a nejtalentovanější herečka všech dob, je nám hned jasné, o koho se jedná… číst článek
Hugh Grant je již pětinásobným otcem! Práskla to na něj slavná bývalka Hugh Grant je již pětinásobným otcem! Práskla to na něj slavná bývalka Dříve vlk samotář a věčný lamač dívčích srdcí, teď je z něj pětinásobný otec! Hugh Grant (57) se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger