Simona Babčáková

Datum narození: 21.2.1973
Místo narození: Šumperk
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svérázná mamina z Comebacku. Na Simonu Babčákovou nečekají dvě děti jen v seriálu, ale i doma. A co by zavedla nejradši? Zrušení daní pro "umělce"!

Ve Zlíně se formují nejen známé boty, ale i opravdoví umělci. Důkazem je Simona Babčáková, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami různých divadel (od scén Městského divadla Zlín, přes pražské Divadlo v Dlouhé a Klicperovo divadlo v Hradci Králové po Dejvické divadlo v Praze) a už si chce Babčáková rušit daně, které by umělci v zájmu zachování svobody neměli platit.

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška možná nosí nos nahoru, ale zkušenosti s divadlem má vskutku bohaté. Za své výkony byla Simona Babčáková dokonce dvakrát nominována na Cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku. Společně s Ester Kočičkovou a hudebníkem Markem Doubravou vystupují v pražském klubu Rock Café, uvádí i své improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava.

Na divadelních prknech ji diváci mohli nebo můžou vidět například v muzikálu Hello, Dolly! v divadle Studio Dva, ve Zlíně si zahrála ve hře Patnáct venkovských dívek, v Hradci to byly hry Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, v Dejvickém divadle si vystřihla role v inscenacích Černá díra, Love story, Tramvaj do stanice touha, aj.

Za její filmové role musíme jmenovat roli Zuzany ve filmu Jana Hřebejka na motivy Michala Viewegha Nestyda, Jíťu v další Hřebejkově komedii U mě dobrý, Lenku ve filmu Rodina je základ státu nebo třeba hlavní roli ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů, v němž ale měla velké neshody s Jaromírem Hanzlíkem, který měl Simonu Babčákovou údajně urážet. Dále můžeme jmenovat filmy František je děvkař, Hajzlíci, Ženy, které nenávidí muže, Hexenšus, aj.

Významné jsou i role seriálové. Simona Babčáková je známá především díky roli mámy od dvou dětí (Lexy a Saši v podání Matouše Rumla a Marie Doležalové) v sitcomu Comeback, dále pak hrála v seriálech Černá sanitka, Škola pro život, Poste restante, Nevinné lži, Neviditelní, aj.

Simona Babčáková má i dvě děti - Alberta a Josefínu. O Josefíně se média dozvěděla až kvůli nechtěnému podřeknutí kamarádky, herečky Marthy Issové.

 

Články o celebritě

David Gránský: Teď už sekám latinu, protože mám Nikolu! David Gránský: Teď už sekám latinu, protože mám Nikolu! Skáče z místa na místo. David Gránský (25) začínal zpěvem, pak zběhnul k herectví, loni se vrátil… číst článek
Multiherec Jakub Žáček z Kosma a Comebacku: Náš úspěch si vynutili teenageři! Multiherec Jakub Žáček z Kosma a Comebacku: Náš úspěch si vynutili teenageři! V oblíbeném seriálu Comeback nechyběl snad v žádném díle, pokaždé ale hrál jinou roli! Jak herec… číst článek
Slet slavných na premiéře Báby z ledu: Chyběla jen Mihulová, které Kronerová vyfoukla kšeft! Slet slavných na premiéře Báby z ledu: Chyběla jen Mihulová, které Kronerová vyfoukla kšeft! Stačilo málo a hlavní hrdinka komedie Bába z ledu Zuzana Kronerová (64) by roli nezískala. Na její… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan