Simona Babčáková

Datum narození: 21.2.1973
Místo narození: Šumperk
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svérázná mamina z Comebacku. Na Simonu Babčákovou nečekají dvě děti jen v seriálu, ale i doma. A co by zavedla nejradši? Zrušení daní pro "umělce"!

Ve Zlíně se formují nejen známé boty, ale i opravdoví umělci. Důkazem je Simona Babčáková, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami různých divadel (od scén Městského divadla Zlín, přes pražské Divadlo v Dlouhé a Klicperovo divadlo v Hradci Králové po Dejvické divadlo v Praze) a už si chce Babčáková rušit daně, které by umělci v zájmu zachování svobody neměli platit.

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška možná nosí nos nahoru, ale zkušenosti s divadlem má vskutku bohaté. Za své výkony byla Simona Babčáková dokonce dvakrát nominována na Cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku. Společně s Ester Kočičkovou a hudebníkem Markem Doubravou vystupují v pražském klubu Rock Café, uvádí i své improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava.

Na divadelních prknech ji diváci mohli nebo můžou vidět například v muzikálu Hello, Dolly! v divadle Studio Dva, ve Zlíně si zahrála ve hře Patnáct venkovských dívek, v Hradci to byly hry Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, v Dejvickém divadle si vystřihla role v inscenacích Černá díra, Love story, Tramvaj do stanice touha, aj.

Za její filmové role musíme jmenovat roli Zuzany ve filmu Jana Hřebejka na motivy Michala Viewegha Nestyda, Jíťu v další Hřebejkově komedii U mě dobrý, Lenku ve filmu Rodina je základ státu nebo třeba hlavní roli ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů, v němž ale měla velké neshody s Jaromírem Hanzlíkem, který měl Simonu Babčákovou údajně urážet. Dále můžeme jmenovat filmy František je děvkař, Hajzlíci, Ženy, které nenávidí muže, Hexenšus, aj.

Významné jsou i role seriálové. Simona Babčáková je známá především díky roli mámy od dvou dětí (Lexy a Saši v podání Matouše Rumla a Marie Doležalové) v sitcomu Comeback, dále pak hrála v seriálech Černá sanitka, Škola pro život, Poste restante, Nevinné lži, Neviditelní, aj.

Simona Babčáková má i dvě děti - Alberta a Josefínu. O Josefíně se média dozvěděla až kvůli nechtěnému podřeknutí kamarádky, herečky Marthy Issové.

 

Články o celebritě

Krach vztahu herečky Babčákové: Skončila sama v soukromí i v seriálu Krach vztahu herečky Babčákové: Skončila sama v soukromí i v seriálu Rozvod v seriálu i rozchod v soukromém životě! Simona Babčáková (44) alias Renáta Tréblová z Ohnivýho… číst článek
Simona Babčáková k nepoznání. Co to má proboha na hlavě? Simona Babčáková k nepoznání. Co to má proboha na hlavě? Do Plzně na filmový festival Finále dorazila i herečka Simona Babčáková (44). Její nová barva vlasů… číst článek
Chudák Melíšková: Tohle Babčáková přepískla! Chudák Melíšková: Tohle Babčáková přepískla! Hvězdy Čtvrté hvězdy Klára Melíšková (45) a Simona Babčáková (44) nemají ideální vztahy. číst článek

Další Herci

zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Thomasin McKenzie
Thomasin McKenzie
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší