Simona Babčáková

Datum narození: 21.2.1973
Místo narození: Šumperk
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svérázná mamina z Comebacku. Na Simonu Babčákovou nečekají dvě děti jen v seriálu, ale i doma. A co by zavedla nejradši? Zrušení daní pro "umělce"!

Ve Zlíně se formují nejen známé boty, ale i opravdoví umělci. Důkazem je Simona Babčáková, která vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami různých divadel (od scén Městského divadla Zlín, přes pražské Divadlo v Dlouhé a Klicperovo divadlo v Hradci Králové po Dejvické divadlo v Praze) a už si chce Babčáková rušit daně, které by umělci v zájmu zachování svobody neměli platit.

Herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška možná nosí nos nahoru, ale zkušenosti s divadlem má vskutku bohaté. Za své výkony byla Simona Babčáková dokonce dvakrát nominována na Cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku. Společně s Ester Kočičkovou a hudebníkem Markem Doubravou vystupují v pražském klubu Rock Café, uvádí i své improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava.

Na divadelních prknech ji diváci mohli nebo můžou vidět například v muzikálu Hello, Dolly! v divadle Studio Dva, ve Zlíně si zahrála ve hře Patnáct venkovských dívek, v Hradci to byly hry Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, v Dejvickém divadle si vystřihla role v inscenacích Černá díra, Love story, Tramvaj do stanice touha, aj.

Za její filmové role musíme jmenovat roli Zuzany ve filmu Jana Hřebejka na motivy Michala Viewegha Nestyda, Jíťu v další Hřebejkově komedii U mě dobrý, Lenku ve filmu Rodina je základ státu nebo třeba hlavní roli ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů, v němž ale měla velké neshody s Jaromírem Hanzlíkem, který měl Simonu Babčákovou údajně urážet. Dále můžeme jmenovat filmy František je děvkař, Hajzlíci, Ženy, které nenávidí muže, Hexenšus, aj.

Významné jsou i role seriálové. Simona Babčáková je známá především díky roli mámy od dvou dětí (Lexy a Saši v podání Matouše Rumla a Marie Doležalové) v sitcomu Comeback, dále pak hrála v seriálech Černá sanitka, Škola pro život, Poste restante, Nevinné lži, Neviditelní, aj.

O SIMONĚ BABČÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Simona Babčáková má i dvě děti - Alberta a Josefínu. O Josefíně se média dozvěděla až kvůli nechtěnému podřeknutí kamarádky, herečky Marthy Issové.

V březnu 2018 Simona Babčáková utvořila pár s fitness trenérem Janem Adensamem.

 

Články o celebritě

Herečka Simona Babčáková poprvé s novým přítelem! Znáte ho? Herečka Simona Babčáková poprvé s novým přítelem! Znáte ho? Herečka Simona Babčáková (45) o svém soukromí zarytě mlčí. Ví se jen to, že je rozvedená, má syna… číst článek
Simona Babčáková: Dala vale Divadlu Kalich Simona Babčáková: Dala vale Divadlu Kalich I přesto, že to podle herečky stránek vypadá, že má celé léto volno, vzdala se další role. Simona… číst článek
Premiéra filmu Prezident Blaník: Geislerová s manželem, těhotná Issová i zálesák Dyk Premiéra filmu Prezident Blaník: Geislerová s manželem, těhotná Issová i zálesák Dyk Po prezidentských volbách, které vyhrál Miloš Zeman (73), se příznivci jeho oponenta Jiřího Drahoše… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová