Karel Komárek

Datum narození: 15.3.1969
Profese: podnikatel, miliardář, šéf investiční společnosti KKCG
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Karel Komárek je jedním z nejbohatších a nejúspěšnějších českých podnikatelů. Založil investiční a finanční skupinu KKCG. Podle časopisu Forbes z roku 2014 obsadil třetí příčku v žebříčku nejbohatších Čechů. Jeho majetek je odhadován na více než 30 miliard korun. Není tak tajemný jako Petr Kellner, ale své soukromí si také střeží.

Karel Komárek s podnikáním začal v 90. letech společně se svým otcem v malé soukromé firmě pro obchod s armaturami. Poté se stal předsedou představenstva Moravia systems a generálním ředitelem SPP Bohemia, jež ovládá Moravské naftové doly a je největším tuzemským těžařem ropy a plynu. V té době už byl vlastníkem skupiny KKCG, kterou založil v roce 1995.

KKCG se soustředí zejména na oblast ropy a zemního plynu, průmyslu, financí a investic. Gigant, spravující k roku 2011 majetek ve výši více než 50 miliard korun, působí v jedenácti státech včetně České republiky a spolupracuje s řadou významných společností, jako je OMV, PPL, Čepro, ČEZ, Siemens nebo Slovnaft.

Karel Komárek má podíl i v několika dalších společnostech. Stal se mediálně známý kvůli řadě soudních sporů vedených mimo jiné i s jeho bývalými obchodními partnery. Naposledy společně s Petrem Kellnerem jménem svých skupin KKCG a PPF, jedněch z největších věřitelů Sazky, nabídli zadlužené loterijní společnosti záchranu. K dohodě však nedošlo a Sazka šla do konkurzu.

Majetek Karla Komárka činí k roku 2014 podle časopisu Forbes 31,5 miliardy korun. Časopis jej tak zařadil na třetí místo v žebříčku nejbohatších Čechů. Podnikatel vlastní soukromé letadlo a luxusní vilu v Brtnici u Velkých Popovic.

Jeho manželka Lenka Komárková dostala za rozchod s ním údajně 900 miliónů korun. Mají spolu dvě děti. Současnou partnerkou Karla Komárka je Štěpánka Selicharová.

 

Další Finančníci

zobrazit profil Daniel Bezoušek
Daniel Bezoušek
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek
zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch
zobrazit profil Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
zobrazit profil Milan Kožíšek
Milan Kožíšek
zobrazit profil Daniel Vajčner
Daniel Vajčner
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček
zobrazit profil Nora  Mojsejová
Nora Mojsejová