Jaroslav Barták

Datum narození: 3.8.1958
Přezdívka: doktor čuně
Profese: lékař, násilník, odsouzenec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Barták, lékař se specializací na internu a angiologii a zakladatel úspěšné pražské Polikliniky Modřany, nejvíce proslul svými brutálními sexuálními delikty a plánováním vražd, za což byl odsouzen.

Nabubřelé chování Jaroslava Bartáka se poprvé dostalo na veřejnost v roce 2008, kdy velmi nestandardními postupy donutil vedení soukromého Gymnázia Pod Vyšehradem, aby umožnilo v rozporu se všemi předpisy opakovaně maturovat jeho synovi. To vedlo k protestům řady rodičů i učitelů a vyústilo v masivní odchod studentů i pedagogů.

Bartákovo neuvěřitelné ego a nebetyčné sebevědomí i neortodoxní postoj k životu a sexu se projevil viditelně nejdříve jeho účastí na natáčení pornofilmů na velvyslanectví Vatikánu v Praze. V průběhu let trýznil, fyzicky napadal, vyhrožoval jim smrtí, zneužíval, vydíral, psychicky deptal a znásilňoval své podřízené kolegyně. Při jedné ze služebních cest na Filipíny svou brutalitu přehnal natolik, že musel zasahovat ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a mučenou asistentku ve spolupráci  s českým velvyslancem zachránit. Přestože měl "doktor čuně", jak mu média začala přezdívat, konexe na nejvyšších místech, postupně se od něj začali pod tíhou nových svědectví o jeho šílených činech všichni odvracet. Postupné odhalování jeho zvěrstev vedlo jak k dlouholetému trestu, tak i rozpadu jeho manželství, ze kterého má čtyři děti. Jeho pomstou okolí měla být vražda bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora, pražského advokáta Oldřicha Choděry a pravoslavného kněze Eugena Freimanna. Plány, které připravoval ve vězení, byly odhaleny a jeho trest mu byl o další dlouhá léta rozšířen.

Díky znalostem jazyků (vedle češtiny ovládá angličtinu, němčinu, ruštinu, španělštinu a italštinu) se v průběhu let věnoval hlavně rozšiřování své sítě VIP kontaktů. Za sporty, která rád provozoval  do svého uvěznění považoval plavání a sex. Má rád pop music a hrával na klavír.