Josef Monsport

Josef Monsport

Datum narození: 18.3.1958
Profese: advokát a bývalý prokurátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Monsport, bývalý prokurátor z dob socializmu, patří dnes mezi uznávané advokáty. Věnuje se zejména trestnímu a konkurznímu právu.

Josef Monsport byl prokurátorem již od roku 1985 a do Sametové revoluce tvrdě vymáhal socialistické právo. S jeho činností měli zkušenost odsouzení členové z Jazzové sekce, pro které žádal přísné tresty a které posílal do vazby. Po změně režimu pokračoval na místě prokurátora do roku 1994, kdy si založil soukromou advokátní praxi. Působí také jako správce konkurzní podstaty, např. u vytunelované společnosti H-System.

Jeho kauzy spadají do raného českého kapitalizmu a jeho klienti občas z ČR uprchli. Mezi nejznámější patří zřejmě Boris Vostrý, expředseda Harvardského průmyslového holdingu a kolega "piráta z Prahy" Viktora Koženého.

Josef Monsport má štěstí na zajímavé kauzy. Mezi jeho klienty patřili třeba Lubomír Soudek ze Škody Plzeň nebo Jan Stiess z Fondu národního majetku. Zastupoval také bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného ve věci krácení daní při dovozu cenných obrazů či švagrovou exprezidenta Václava Havla, manželku jeho bratra Dagmar Havlovou ve věci získání Lucerny.

Josef Monsport se stal obhájcem bývalého ministra Martina Bartáka, který údajně žádal peníze po amerických manažerech společnosti Tatra za vyřešení problému při dodávce pro vojáky. O úplatek si měl říci na oficiální pracovní cestě české vlády ve Washingtonu, vedené tehdejším premiérem Mirkem Topolánkem.

Jaké to je být zastupován Josefem Monsportem si vyzkoušel také miliardář Petr Speychal, ředitel ČKD Asset a předseda představenstva holdingu Praha, pod který spadají například hokejová Sparta, Lev Praha nebo basketbalový Nymburk, a to ve věci údajného krácení daní.

 

Články o celebritě

H-System je Pandořina skříňka, varují experti. Peníze od státu budou chtít i další lidé H-System je Pandořina skříňka, varují experti. Peníze od státu budou chtít i další lidé Ať se do případu vloží stát a lidi nějakým způsobem odškodní. To v souvislosti s H-Systemem navrhl… číst článek
Paradoxy kauzy H-System: Zemanův člověk v akci i Klausova amnestie pro manažery Paradoxy kauzy H-System: Zemanův člověk v akci i Klausova amnestie pro manažery Kdo si chodil pro peníze H-Systemu? Proč si lidé odkoupili domy jen někde? A komu pomohla amnestie?… číst článek
Babiš chladí z dovolené klienty H-Systemu. Kvůli „tunelářské epidemii“ odmítá odškodnění Babiš chladí z dovolené klienty H-Systemu. Kvůli „tunelářské epidemii“ odmítá odškodnění Andrej Babiš (ANO) se i na dovolené v Řecku, kam vyrazil se svou rodinou, pozastavil na svízelnou… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší