Matt Damon

Datum narození: 8.10.1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Dvojníci slavných: Čínský Putin, tlustý DiCaprio nebo černoch Matt Damon Dvojníci slavných: Čínský Putin, tlustý DiCaprio nebo černoch Matt Damon Přemýšlíte někdy nad tím, jestli je na světě někdo, kdo vypadá úplně stejně jako vy, ale není vaším… číst článek
Kuchařský kat z MasterChef Marek Raditsch se oženil. Veselka se konala v lázeňském městě Kuchařský kat z MasterChef Marek Raditsch se oženil. Veselka se konala v lázeňském městě Svatební zvony se rozezněly v pátek v Teplicích! Ženil se tam totiž jeden ze tří porotců z kuchařské… číst článek
Šílený miliardář v Česku: Co vyvede tentokrát?! Šílený miliardář v Česku: Co vyvede tentokrát?! Dennodenně paří, obklopuje se vnadnými slečnami a kupí jeden průšvih za druhým. Kontroverzní pokerový… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Ivy Noang
Ivy Noang