Matt Damon

Datum narození: 8.10.1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Kuchařský kat z MasterChef Marek Raditsch se oženil. Veselka se konala v lázeňském městě Kuchařský kat z MasterChef Marek Raditsch se oženil. Veselka se konala v lázeňském městě Svatební zvony se rozezněly v pátek v Teplicích! Ženil se tam totiž jeden ze tří porotců z kuchařské… číst článek
Šílený miliardář v Česku: Co vyvede tentokrát?! Šílený miliardář v Česku: Co vyvede tentokrát?! Dennodenně paří, obklopuje se vnadnými slečnami a kupí jeden průšvih za druhým. Kontroverzní pokerový… číst článek
Recenze: Agent nebo terorista? Vrací se knižní Jason Bourne Recenze: Agent nebo terorista? Vrací se knižní Jason Bourne Minulost žádná, budoucnost nejasná. Zato nepřátelé, kam se podívá. Nakladatelství Domino znovu vydalo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička