Matt Damon

Datum narození: 8.10.1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Další hvězda míří do Varů: Přijede Casey Affleck, brácha slavnějšího Bena! Další hvězda míří do Varů: Přijede Casey Affleck, brácha slavnějšího Bena! Před pár týdny prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška oznámil, kdo bude hostem 52. ročníku… číst článek
Jako v pohádce: Hvězdy, které skončily u oltáře se svými fanoušky Jako v pohádce: Hvězdy, které skončily u oltáře se svými fanoušky Kdo si alespoň jednou v životě neprožil lásku k celebritě? Jistě máte alespoň jednoho herce, muzikanta… číst článek
11 extrémních proměn herců kvůli roli. Tady už jde o zdraví! 11 extrémních proměn herců kvůli roli. Tady už jde o zdraví! Být hercem nebo herečkou není vůbec tak snadné, jak se může zdát. Vcítit se do role není žádná hračka,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody