Matt Damon

Datum narození: 8.10.1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Rodinka na filmovém festivalu: Clooneyovi ovládli Benátky Rodinka na filmovém festivalu: Clooneyovi ovládli Benátky Fešák George Clooney je stálice, která nezklame. I letos si se šarmem sobě vlastním užíval filmový… číst článek
Matt Damon o roli Trumpa v Sám doma: To je síla! Matt Damon o roli Trumpa v Sám doma: To je síla! Pamatujete si, jak se Kevin McCallister ze Sám doma 2 ztratí v New Yorku a v hotelu Plaza potká Donalda… číst článek
Další hvězda míří do Varů: Přijede Casey Affleck, brácha slavnějšího Bena! Další hvězda míří do Varů: Přijede Casey Affleck, brácha slavnějšího Bena! Před pár týdny prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška oznámil, kdo bude hostem 52. ročníku… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Tomáš Červinek
Tomáš Červinek
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska