Kevin Costner

Datum narození: 18.1.1955
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Profese: herec, režisér, producent

Související celebrity

Životopis

Kevin Costner je americký herec, režisér a producent. Méně známá už je jeho vášeň k hudbě a zpěvu. Kevinova sbírka ocenění začíná u Zlaté maliny a končí u Oscara.

Kevin Costner se narodil a vyrůstal v Kalifornii. Je nejmladší ze tří chlapců. Trávil mládí v různých koutech Kalifornie, jelikož se firma jeho otce stěhovala z místa na místo. Kevin toto období bez přátel snášel těžce a zvrat nastal až na střední škole, kdy se začal angažovat ve sportu, hře na klavír, zpěvu a psaní poezie. Po úspěšném zakončení vysoké školy překvapil rodinu rozhodnutím věnovat se herecké kariéře.

Po nelehkých začátcích v podřadných filmech odstartoval Kevin Costner kariéru s filmem Silverado. Brzy na to se stal jedním z nejžádanějších sexy mužů v Hollywoodu na přelomu osmdesátých a devadesátých let. V roce 1990 zrežíroval vlastní, tříhodinový Tanec s vlky, který nejenže vyrazil dech všem kritikům, ale shledal i velký komerční úspěch. Kevin Costner obdržel Oscara za nejlepší režii a nejlepší film roku.

Mezi další filmové trháky Kevina Costnera patří snímek Osobní strážce, kde si zahrál po boku krásné Whitney Houston. K dalším komerečně úspěšným filmům patří Robin Hood: Král zbojníků, Vodní svět a mnoho dalších.

Kevin Costner je mimo jiné i zanícený ekolog. Posledních patnáct let kromě natáčení věnoval svůj čas a peníze výrobě strojů na čištění oceánu. Stroje byly zprovozněny v oblasti havárie ropné plošiny Deepwater Horizon. Motivace k boji proti znečištění oceánu sahají až do jeho mládí. Dodnes má prý v živé paměti únik ropy v Santa Barbaře. Tato událost ho inspirovala také při natáčení sci-fi Vodní svět v roce 1995, ve kterém se celý svět ocitne pod vodou následkem globálního oteplování.

Kevin Costner je otcem sedmi dětí. Od vysoké žil v manželství se svou bývalou spolužačkou Cindy Silvou, se kterou má tři děti. Pár se rozvedl v roce 1994 po 16 letech manželství. Po rozvodu měl krátký vztah s Bridget Rooney, se kterou má syna Liama Costnera. V roce 1996 žil krátce se supermodelkou Elle Macpherson. Od roku 2004 je ženatý s Christine Baumgartner. Mají spolu tři děti.

Kevin Costner se pravidelně účastní celebrity golfových turnajů, včetně PGA Tour ročního Pro-Am v Pebble Beach v Kalifornii a BMW Pro-Am.

 

Další Herci

zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek