Kevin Costner

Datum narození: 18.1.1955
Místo narození: Lynwood, Kalifornie, USA
Profese: herec, režisér, producent

Související celebrity

Životopis

Kevin Costner je americký herec, režisér a producent. Méně známá už je jeho vášeň k hudbě a zpěvu. Kevinova sbírka ocenění začíná u Zlaté maliny a končí u Oscara.

Kevin Costner se narodil a vyrůstal v Kalifornii. Je nejmladší ze tří chlapců. Trávil mládí v různých koutech Kalifornie, jelikož se firma jeho otce stěhovala z místa na místo. Kevin toto období bez přátel snášel těžce a zvrat nastal až na střední škole, kdy se začal angažovat ve sportu, hře na klavír, zpěvu a psaní poezie. Po úspěšném zakončení vysoké školy překvapil rodinu rozhodnutím věnovat se herecké kariéře.

Po nelehkých začátcích v podřadných filmech odstartoval Kevin Costner kariéru s filmem Silverado. Brzy na to se stal jedním z nejžádanějších sexy mužů v Hollywoodu na přelomu osmdesátých a devadesátých let. V roce 1990 zrežíroval vlastní, tříhodinový Tanec s vlky, který nejenže vyrazil dech všem kritikům, ale shledal i velký komerční úspěch. Kevin Costner obdržel Oscara za nejlepší režii a nejlepší film roku.

Mezi další filmové trháky Kevina Costnera patří snímek Osobní strážce, kde si zahrál po boku krásné Whitney Houston. K dalším komerečně úspěšným filmům patří Robin Hood: Král zbojníků, Vodní svět a mnoho dalších.

Kevin Costner je mimo jiné i zanícený ekolog. Posledních patnáct let kromě natáčení věnoval svůj čas a peníze výrobě strojů na čištění oceánu. Stroje byly zprovozněny v oblasti havárie ropné plošiny Deepwater Horizon. Motivace k boji proti znečištění oceánu sahají až do jeho mládí. Dodnes má prý v živé paměti únik ropy v Santa Barbaře. Tato událost ho inspirovala také při natáčení sci-fi Vodní svět v roce 1995, ve kterém se celý svět ocitne pod vodou následkem globálního oteplování.

Kevin Costner je otcem sedmi dětí. Od vysoké žil v manželství se svou bývalou spolužačkou Cindy Silvou, se kterou má tři děti. Pár se rozvedl v roce 1994 po 16 letech manželství. Po rozvodu měl krátký vztah s Bridget Rooney, se kterou má syna Liama Costnera. V roce 1996 žil krátce se supermodelkou Elle Macpherson. Od roku 2004 je ženatý s Christine Baumgartner. Mají spolu tři děti.

Kevin Costner se pravidelně účastní celebrity golfových turnajů, včetně PGA Tour ročního Pro-Am v Pebble Beach v Kalifornii a BMW Pro-Am.