Jan Buchtele

Jan Buchtele

Datum narození: 21.7.1990
Přezdívka: Buchta
Místo narození: Hradec Králové
Váha: 88 kg
Výška: 186 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jan Buchtele je český profesionální hokejista. Pravidelně nastupuje na postu útočníka a řadí se k nejlepším hráčům české nejvyšší soutěže.

Rodák z Hradce Králové, Jan Buchtele, se může pyšnit dvěma extraligovými tituly s Pardubicemi, se kterými je také nejvíce spojován. Prošel v nich všemi mládežnickými kategoriemi a zlaté medaile na východě čech tak mohl oslavit třeba s dalším odchovancem, brankářem Dominikem Haškem. V roce 2013 přestoupil do pražské Sparty, ve které by rád do své sbírky ještě nějaký úspěšný rok přidal. Šikovný technik si už také stihl zahrát za českou hokejovou reprezentaci.

Velikou smůlu měl ve dvaceti letech, kdy s ním reprezentační dvacítka počítala na světový šampionát. Zranil se a nakonec vynechal více, než třetinu sezony. Téměř devadesátikilový Jan Buchtele pravidelně nastupuje na postu útočníka a jak v Pardubicích, tak ve Spartě Praha byl vždy v elitních formacích, připravený svým gólem rozhodnout každý zápas. V Pardubicích si zahrál například s Tomášem Rolinkem, světovým šampionem z roku 2010, ve Spartě hrál s jedním z nejlepších hokejistů extraligy, Petrem Tonem.

  

Články o celebritě

Sparta posiluje útok! Z Jekatěrinburgu se vrací reprezentant Buchtele Sparta posiluje útok! Z Jekatěrinburgu se vrací reprezentant Buchtele Vedení hokejové Sparty je v posledních hodinách přestupového okna nejaktivnější a po včerejším odchodu… číst článek
Touha po titulu je zase větší, připouští Pöpperle, brankářská jednička Sparty Touha po titulu je zase větší, připouští Pöpperle, brankářská jednička Sparty V play off se vyznamenával a pomohl Spartě do finále. V základní části to však z jeho strany dlouho… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek
zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek

Nejnovější profily celebrit