Milla Jovovich

Datum narození: 17.12.1975
Místo narození: Kyjev
Profese: herečka, modelka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Milla Jovovich se narodila v Kyjevě jako Militza Nataša Jovović. Je úspěšnou herečkou, modelkou, zpěvačkou a módní návrhářkou. Její kariéra začala už v devíti letech, kdy se začala prosazovat ve světě herectví a modelingu.

Milla Jovovich neměla začátky vůbec jednoduché. V pěti letech se s rodiči odstěhovala do Ameriky, kde jí její východní původ dávali hodně znát. To ji neodradilo a už jako mladá modelka se začala prosazovat v několika dětských rolích. Nejvýrazněji na sebe upozornila ve filmu Návrat do Modré laguny.

Dráha herečky jí ke štěstí nestačila. Z Kalifornie odjela do Londýna a v osmnácti letech vydala první desku The Divine Comedy (Božská komedie), kterou uznala i hudební kritika.

Filmové sci-fi Pátý Element byl jejím startem ke hvězdám a mezi hvězdy. Pod vedením režiséra Lucase Bessona ztělesnila dokonalou bytost. V tomto filmu si zahrála s Brucem Willisem. Setkání s Bessonem bylo zlomové nejen pro její kariéru, ale pro soukromý život. Vzali se v Las Vegas (1997), ale jejich manželství skončilo krátce po natočení dalšího společného filmu, Johanka z Arku, který se natáčel v Čechách (1999).

Do širokého povědomí veřejnosti se také dostala díky filmu Resident Evil a jako modelka se objevila v exkluzivním kalendáři Pirelli.

Od listopadu 2007 je matkou dcery, jež dostala jméno Ever Gabo Anderson. Otcem dítěte je režisér Paul W. S. Anderson, s nímž se setkala při natáčení filmu Resident Evil v roce 2002, za manžela si ho vzala v roce 2009 v jejich domě v Beverly Hills (šlo už o její třetí svatbu; před Lukem Bessonem se totiž ve svých 16 letech vdala za herce Shawna Andrewse, ale pro její nízký věk se její matce podařilo dosáhnout zrušení platnosti sňatku). S režisérem Andersonem očekává Milla Jovovich svého druhého potomka. Díky těhotenství odložili natáčení pokračování filmu Resident Evil: The Final Chapter.

 

Články o celebritě

Herečka Milla Jovovich porodila: Známe pohlaví a jméno miminka! Herečka Milla Jovovich porodila: Známe pohlaví a jméno miminka! Zprávy z Hollywoodu: O šťastnou novinku se podělila herečka Milla Jovovich. Devětatřicetiletá Resident… číst článek
Milla Jovovich: Po sexu ve vířívce ukazovala prstem Milla Jovovich: Po sexu ve vířívce ukazovala prstem Šup dolů z plavek a hups s manželem do vířivky. Tak tráví luxusní dovolenou v Mexiku americká herečka… číst článek
Milla Jovovich: Třetí svatba! Milla Jovovich: Třetí svatba! Hollywoodská herečka a někdejší modelka ukrajinského původu Milla Jovovich se v sobotu potřetí vdává.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil  Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová