Ivan Mládek

Datum narození: 7.2.1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek je velmi renesanční člověk. Proslavil se zejména jako zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista, hráč na bendžo a vynálezce. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené v roce 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundr Country Show, později s Country estrádou. V pořadu se vedle Ivana Mládka objevili například Ivo Pešák, nebo Lenka Plačková. Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu se objevuje v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K jeho nejnovějším projektům patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení. Na VŠE byl Ivan Mládek mimo jiné i spolužákem Václava Klause a později byl jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Soumrak oblíbené Všechnopárty? Šípa bojkotují slavní přátelé! Soumrak oblíbené Všechnopárty? Šípa bojkotují slavní přátelé! I takové eso jako je Karel Šíp dostává košem! A to dokonce od blízkých přátel. Účast v jeho populární… číst článek
Už se ví, kdo Metallice nakukal Jožina! Mládkův hit byl původně jen fórek Už se ví, kdo Metallice nakukal Jožina! Mládkův hit byl původně jen fórek A je to venku! Už se ví, jak slavná kapela Metallica přišla na českou písničku Jožin z bažin, kterou… číst článek
Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Kouzlo okamžiku. Muzikant a skladatel Ivan Mládek (76) měl před 42 lety šťastnou… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer