Ivan Mládek

Datum narození: 7.2.1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek je velmi renesanční člověk. Proslavil se zejména jako zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista, hráč na bendžo a vynálezce. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené v roce 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundr Country Show, později s Country estrádou. V pořadu se vedle Ivana Mládka objevili například Ivo Pešák, nebo Lenka Plačková. Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu se objevuje v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K jeho nejnovějším projektům patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení. Na VŠE byl Ivan Mládek mimo jiné i spolužákem Václava Klause a později byl jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Jožin z bažin Ivan Mládek: V metru ho nikdo nepustil sednout! Jožin z bažin Ivan Mládek: V metru ho nikdo nepustil sednout! Legendární Jožin z bažin Ivan Mládek (76) se tentokrát neplížil močálem, ale metrem. Při pohledu… číst článek
»Jožin z metra« Ivan Mládek: Z bažin do podzemky! »Jožin z metra« Ivan Mládek: Z bažin do podzemky! »Žere hlavně Pražáky, jmenuje se Jožin!« Tahle slova musela vytanout na mysli snad každému, kdo potkal… číst článek
Luděk Sobota: Státní vyznamenání mu byl čert dlužen! Luděk Sobota: Státní vyznamenání mu byl čert dlužen! Herce Luďka Sobotu (74) pomlouvají někteří herečtí kolegové, kudy jde! Příčinou ostrých slov vůči… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa