Ivan Mládek

Datum narození: 7.2.1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek je velmi renesanční člověk. Proslavil se zejména jako zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista, hráč na bendžo a vynálezce. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené v roce 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundr Country Show, později s Country estrádou. V pořadu se vedle Ivana Mládka objevili například Ivo Pešák, nebo Lenka Plačková. Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu se objevuje v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K jeho nejnovějším projektům patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení. Na VŠE byl Ivan Mládek mimo jiné i spolužákem Václava Klause a později byl jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Kouzlo okamžiku. Muzikant a skladatel Ivan Mládek (76) měl před 42 lety šťastnou… číst článek
Jožin z bažin Ivan Mládek: V metru ho nikdo nepustil sednout! Jožin z bažin Ivan Mládek: V metru ho nikdo nepustil sednout! Legendární Jožin z bažin Ivan Mládek (76) se tentokrát neplížil močálem, ale metrem. Při pohledu… číst článek
»Jožin z metra« Ivan Mládek: Z bažin do podzemky! »Jožin z metra« Ivan Mládek: Z bažin do podzemky! »Žere hlavně Pražáky, jmenuje se Jožin!« Tahle slova musela vytanout na mysli snad každému, kdo potkal… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková