Ivan Mládek

Datum narození: 7.2.1942
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, bavič, skladatel
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Frontmen skupiny Banjo Band Ivan Mládek je velmi renesanční člověk. Proslavil se zejména jako zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř, humorista, hráč na bendžo a vynálezce. Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené v roce 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Už během středoškolských studií vzrůstal u Ivana Mládka zájem o hudbu, zejména o jazz. V roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz. Od roku 1966 byl v čele skupiny Banjo Band. Skupina se proslavila nejen na koncertech, ale i v televizním prostředí. Mnozí si Ivana Mládka spojují převážně s písní Jožin z bažin.

Z televizního prostředí se nejvíce prosadil s pořadem Čundr Country Show, později s Country estrádou. V pořadu se vedle Ivana Mládka objevili například Ivo Pešák, nebo Lenka Plačková. Objevil se také v pořadu Nikdo není dokonalý. Ve filmu se objevuje v malých rolích, např. v Kronice žhavého léta či v Trháku. K jeho nejnovějším projektům patří show Cyranův ostrov na TV Barrandov.

Rodinný život Ivana Mládka byl po většinu jeho kariéry záhadou. Po dlouhá léta se snažil své soukromí uchránit a manželka Eva a syn Štěpán byli převážně ve zpěvákově ústraní. Ačkoli se soukromí Ivana Mládka jevilo navenek poklidně, zajisté se nenudil. Na prahu sedmdesátky přiznal nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil skandál téměř dvacet let.

Ivana Mládka pojilo také dlouholeté přátelství s Waldemarem Matuškou. Největším pojítkem pro ně byla jejich společná vášeň pro banjo. Dvojice muzikantů se často vídala i v USA, kde nad půllitrem piva pravidelně rozebírali problémy celého světa a vymýšleli společná řešení. Na VŠE byl Ivan Mládek mimo jiné i spolužákem Václava Klause a později byl jeho velkým příznivcem a podporovatelem.

 

Články o celebritě

Ivan Mládek: To je moje Mozková příhoda! Ivan Mládek: To je moje Mozková příhoda! Na poslední vernisáži šokoval. Muzikant, humorista a malíř Ivan Mládek (74) změnil styl. Od antiperspektivy,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 Ťukněte si s celebritou! Hudebník Ladislav Gerendáš slaví 70 70. narozeniny dnes slaví hudebník a herec Ladislav Gerendáš. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek
Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Celoživotní trauma Ladislava Gerendáše! Je to peklo. Trumpetistu a herce Ladislava Gerendáše, který zítra oslaví sedmdesátiny, si lidé už… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa

Nejnovější profily celebrit