Jaroslav Dušek

Datum narození: 30.4.1961
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista a improvizátor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu."

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista, moderátor, improvizátor a libretista. Po absolvování gymnázia učil autorské herectví a jevištní improvizaci na Lidové konzervatoři. Dva roky byl asistentem Ivana Vyskočila, který Duškovu tvorbu svým pojetím autorského divadla výrazně  ovlivnil. Učí na Famu a příležitostně na Jamu a Damu (mezi jeho žáky patřila například Ester Kočičková nebo Jiří Macháček) .

V roce 1981 založil s Janem Bornou divadlo Vizita, které je od roku 1985 založeno na pódiové improvizaci. Do divadla Vizita se nechodí za humorem, ale za možností vidět při tvorbě výrazné osoby. Spolu s Duškem můžete na pódiu vidět Martina Zbrožka, hudebníka, který vystupuje pod pseudonymem Pjér la Šéz, nebo Radomila Uhlíře.

Snad nejznámější role Jaroslava Duška je ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu". Dušek se dále objevil ve filmu Pupendo, Musíme si pomáhat nebo v oscarové nominaci Želary.

Jaroslav Dušek třikrát po sobě v letech 2000-2002 moderoval slavnostní předávání cen Českého lva. V prvním roce jeho osobitý styl moderování budil rozruch.

Jaroslav Dušek napsal libreta k operám Opera La Serra (1994) a Nagano (za tuto operu dostal cenu Alfréda Radoka - česká hra roku 2004). Pro Českou televizi připravil pořad Taxi, prosím s Janem Krausem a nadaboval dětský animovaný seriál O Kanafáskovi.

V klubu Lávka hrál v roce 2003 ve slavné one man show Caveman Roba Beckera. V tom samém klubu se objevil ve hře Čtyři Dohody. Režíruje v Dejvickém divadle a v Divadle v Řeznické.

Jaroslav Dušek je také teď často vidět díky svému alternativnímu stylu života. Stojí za stavbou ekodomu v Jindřichovicích pod Smrkem. A dodržuje svůj jídelníček nejídelníček, který se skladá z jediného jídla denně (podle učení Američanky Jasmuheen).

Duškova manželka Ivana Dušková, je též herečka. Vidět ji můžete v divadle v Divadle V Řeznické. Pár má spolu dvě děti: syna Martina a dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Pomeje bojuje s rakovinou hladovkou: Každý den přichází o kilo váhy! Pomeje bojuje s rakovinou hladovkou: Každý den přichází o kilo váhy! Lékaři nad ním vyřkli krutý ortel. Buď podstoupí operaci a přijde o hlas, nebo zemře. Herec a dabér… číst článek
Simona Babčáková: I závist je motivace! Simona Babčáková: I závist je motivace! Herečka Simona Babčáková dosáhla řady úspěchů, přesto by ráda dosáhla ještě o něco výš.  S kým by… číst článek
Jaroslav Dušek z Pelíšků se raduje z miminka! Porod doma v obýváku! Jaroslav Dušek z Pelíšků se raduje z miminka! Porod doma v obýváku! Komik Jaroslav Dušek (56) má velký důvod k radosti. Dočkal se totiž přírůstku do již tak velmi početné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp