Jaroslav Dušek

Datum narození: 30.4.1961
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista a improvizátor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu."

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista, moderátor, improvizátor a libretista. Po absolvování gymnázia učil autorské herectví a jevištní improvizaci na Lidové konzervatoři. Dva roky byl asistentem Ivana Vyskočila, který Duškovu tvorbu svým pojetím autorského divadla výrazně  ovlivnil. Učí na Famu a příležitostně na Jamu a Damu (mezi jeho žáky patřila například Ester Kočičková nebo Jiří Macháček) .

V roce 1981 založil s Janem Bornou divadlo Vizita, které je od roku 1985 založeno na pódiové improvizaci. Do divadla Vizita se nechodí za humorem, ale za možností vidět při tvorbě výrazné osoby. Spolu s Duškem můžete na pódiu vidět Martina Zbrožka, hudebníka, který vystupuje pod pseudonymem Pjér la Šéz, nebo Radomila Uhlíře.

Snad nejznámější role Jaroslava Duška je ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu". Dušek se dále objevil ve filmu Pupendo, Musíme si pomáhat nebo v oscarové nominaci Želary.

Jaroslav Dušek třikrát po sobě v letech 2000-2002 moderoval slavnostní předávání cen Českého lva. V prvním roce jeho osobitý styl moderování budil rozruch.

Jaroslav Dušek napsal libreta k operám Opera La Serra (1994) a Nagano (za tuto operu dostal cenu Alfréda Radoka - česká hra roku 2004). Pro Českou televizi připravil pořad Taxi, prosím s Janem Krausem a nadaboval dětský animovaný seriál O Kanafáskovi.

V klubu Lávka hrál v roce 2003 ve slavné one man show Caveman Roba Beckera. V tom samém klubu se objevil ve hře Čtyři Dohody. Režíruje v Dejvickém divadle a v Divadle v Řeznické.

Jaroslav Dušek je také teď často vidět díky svému alternativnímu stylu života. Stojí za stavbou ekodomu v Jindřichovicích pod Smrkem. A dodržuje svůj jídelníček nejídelníček, který se skladá z jediného jídla denně (podle učení Američanky Jasmuheen).

Duškova manželka Ivana Dušková, je též herečka. Vidět ji můžete v divadle v Divadle V Řeznické. Pár má spolu dvě děti: syna Martina a dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Konec požírání pampelišek? Herec Jaroslav Dušek přistižen s chlebíčkem! Konec požírání pampelišek? Herec Jaroslav Dušek přistižen s chlebíčkem! Ještě nedávno mu stačila rozkvetlá louka a čerstvý česnáček a pampeliška. S podzimem musel Jaroslav… číst článek
Vyznavač alternativního stylu Dušek: Ládoval se chlebíčkem! A už nechodí naboso... Vyznavač alternativního stylu Dušek: Ládoval se chlebíčkem! A už nechodí naboso... Ještě nedávno mu stačila rozkvetlá louka a čerstvý česnáček a pampeliška. S podzimem musel Jaroslav… číst článek
Herec Dušek brání »šarlatána« Šulu: Znám jen jeho vyléčené pacienty! Herec Dušek brání »šarlatána« Šulu: Znám jen jeho vyléčené pacienty! Šarlatán MUDr. Ian Sulla (58) alias Jan Šula má dvě tváře. V debatách s příznivcem alternativního… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková