Pavel Klener

Datum narození: 9.4.1937
Místo narození: Bratislava
Profese: onkolog, hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Klener, absolvent medicíny v oboru interny, se v průběhu své lékařské činnosti věnoval i hematologii.Veřejnost ho má ale nejvíce spojeného s onkologií, patří mezi přední odborníky v boji s tímto onemocněním.

Onkologické problematice se Pavel Klener věnoval od poloviny 70.let. Patří k zakladatelům protinádorové chemoterapie u nás. Přestože počet nádorových onemocnění stoupá, medicína si s nimi stále lépe umí poradit.

První monografii věnovanou problematice rakoviny napsal Pavel Klener již v roce 1974, v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti.

Pavel Klener organizoval velkou řadu domácích a 9 velkých mezinárodních konferencí, velmi aktivně se zapojoval i do činnosti odborných společností. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii. Je autorem 19 monografií a 300 sdělení (z toho 45 v zahraničních časopisech). Nejen čeští studenti jsou vděčni za jeho učební texty, podle kterých se připravují na své povolání. Je nositelem mnoha ocenění doma i v zahraničí.

Po sametové revoluci byl Pavel Klener krátce ministrem zdravotnictví a sociálních věcí, zároveň se věnoval grantové oblasti, kterou se dlouhá léta snažil stále vylepšovat. Kandidoval také do Senátu, kam však nebyl zvolen.

S manželkou Marcelou, která je původně zdravotní sestrou, má Pavel Klener dvě děti (dceru a syna).

 

Články o celebritě

Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Dům Luďka Munzara (83) je prokletý! Alespoň to tak vypadá. Když herec modřanskou vilu postavil, měl… číst článek
Onkolog o smrti exministra Luxe (†43): Šokující okolnosti! Onkolog o smrti exministra Luxe (†43): Šokující okolnosti! Možná stačilo jen pár týdnů a táta šesti dětí Josef Lux mohl žít dodnes. Smrt byla bohužel ale přeci… číst článek
Karel Gott nabírá na kondici: Proč jsem sundal klobouk! Kdo ho k tomu přemluvil? Karel Gott nabírá na kondici: Proč jsem sundal klobouk! Kdo ho k tomu přemluvil? Odvážný čin! Karel Gott (76) na oslavě 85. narozenin Jiřiny Bohdalové poprvé na veřejnosti sundal… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil David Berdych
David Berdych
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Magda Gubová
Magda Gubová
zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico