Pavel Klener

Datum narození: 9.4.1937
Místo narození: Bratislava
Profese: onkolog, hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Klener, absolvent medicíny v oboru interny, se v průběhu své lékařské činnosti věnoval i hematologii.Veřejnost ho má ale nejvíce spojeného s onkologií, patří mezi přední odborníky v boji s tímto onemocněním.

Onkologické problematice se Pavel Klener věnoval od poloviny 70.let. Patří k zakladatelům protinádorové chemoterapie u nás. Přestože počet nádorových onemocnění stoupá, medicína si s nimi stále lépe umí poradit.

První monografii věnovanou problematice rakoviny napsal Pavel Klener již v roce 1974, v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti.

Pavel Klener organizoval velkou řadu domácích a 9 velkých mezinárodních konferencí, velmi aktivně se zapojoval i do činnosti odborných společností. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii. Je autorem 19 monografií a 300 sdělení (z toho 45 v zahraničních časopisech). Nejen čeští studenti jsou vděčni za jeho učební texty, podle kterých se připravují na své povolání. Je nositelem mnoha ocenění doma i v zahraničí.

Po sametové revoluci byl Pavel Klener krátce ministrem zdravotnictví a sociálních věcí, zároveň se věnoval grantové oblasti, kterou se dlouhá léta snažil stále vylepšovat. Kandidoval také do Senátu, kam však nebyl zvolen.

S manželkou Marcelou, která je původně zdravotní sestrou, má Pavel Klener dvě děti (dceru a syna).

 

Články o celebritě

Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Dům Luďka Munzara (83) je prokletý! Alespoň to tak vypadá. Když herec modřanskou vilu postavil, měl… číst článek
Onkolog o smrti exministra Luxe (†43): Šokující okolnosti! Onkolog o smrti exministra Luxe (†43): Šokující okolnosti! Možná stačilo jen pár týdnů a táta šesti dětí Josef Lux mohl žít dodnes. Smrt byla bohužel ale přeci… číst článek
Karel Gott nabírá na kondici: Proč jsem sundal klobouk! Kdo ho k tomu přemluvil? Karel Gott nabírá na kondici: Proč jsem sundal klobouk! Kdo ho k tomu přemluvil? Odvážný čin! Karel Gott (76) na oslavě 85. narozenin Jiřiny Bohdalové poprvé na veřejnosti sundal… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil Roman Holomek
Roman Holomek
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura