Pavel Klener

Datum narození: 9.4.1937
Místo narození: Bratislava
Profese: onkolog, hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Klener, absolvent medicíny v oboru interny, se v průběhu své lékařské činnosti věnoval i hematologii.Veřejnost ho má ale nejvíce spojeného s onkologií, patří mezi přední odborníky v boji s tímto onemocněním.

Onkologické problematice se Pavel Klener věnoval od poloviny 70.let. Patří k zakladatelům protinádorové chemoterapie u nás. Přestože počet nádorových onemocnění stoupá, medicína si s nimi stále lépe umí poradit.

První monografii věnovanou problematice rakoviny napsal Pavel Klener již v roce 1974, v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti.

Pavel Klener organizoval velkou řadu domácích a 9 velkých mezinárodních konferencí, velmi aktivně se zapojoval i do činnosti odborných společností. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii. Je autorem 19 monografií a 300 sdělení (z toho 45 v zahraničních časopisech). Nejen čeští studenti jsou vděčni za jeho učební texty, podle kterých se připravují na své povolání. Je nositelem mnoha ocenění doma i v zahraničí.

Po sametové revoluci byl Pavel Klener krátce ministrem zdravotnictví a sociálních věcí, zároveň se věnoval grantové oblasti, kterou se dlouhá léta snažil stále vylepšovat. Kandidoval také do Senátu, kam však nebyl zvolen.

S manželkou Marcelou, která je původně zdravotní sestrou, má Pavel Klener dvě děti (dceru a syna).

 

Články o celebritě

Tohle se nesmí stát! Lékaři před zásadní operací Karla Gotta bijí na poplach Tohle se nesmí stát! Lékaři před zásadní operací Karla Gotta bijí na poplach Rizika a komplikací se obávají lékaři, kteří budou v pátek operovat Karla Gotta. Přestože jde o plánovaný… číst článek
Karel Gott porazil rakovinu, ale neraduje se: Zdrcující zpráva onkologa Karel Gott porazil rakovinu, ale neraduje se: Zdrcující zpráva onkologa Porazil rakovinu mízních uzlin! Teď ale musí Karel Gott (76) nabrat síly, které mu vzala náročná… číst článek
S rakovinou bojující Gott (76): Chemoterapie mu zničily hlas? Odborník odhalil pravdu… S rakovinou bojující Gott (76): Chemoterapie mu zničily hlas? Odborník odhalil pravdu… Nad zákeřnou nemocí vyhrává Karel Gott (76)! Český slavík dokonce vystoupil dvakrát v televizi, aby… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Marek Mikita
Marek Mikita
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Françoise  Bettencourt-Meyers
Françoise Bettencourt-Meyers
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak