Pavel Klener

Datum narození: 9.4.1937
Místo narození: Bratislava
Profese: onkolog, hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Klener, absolvent medicíny v oboru interny, se v průběhu své lékařské činnosti věnoval i hematologii.Veřejnost ho má ale nejvíce spojeného s onkologií, patří mezi přední odborníky v boji s tímto onemocněním.

Onkologické problematice se Pavel Klener věnoval od poloviny 70.let. Patří k zakladatelům protinádorové chemoterapie u nás. Přestože počet nádorových onemocnění stoupá, medicína si s nimi stále lépe umí poradit.

První monografii věnovanou problematice rakoviny napsal Pavel Klener již v roce 1974, v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti.

Pavel Klener organizoval velkou řadu domácích a 9 velkých mezinárodních konferencí, velmi aktivně se zapojoval i do činnosti odborných společností. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii. Je autorem 19 monografií a 300 sdělení (z toho 45 v zahraničních časopisech). Nejen čeští studenti jsou vděčni za jeho učební texty, podle kterých se připravují na své povolání. Je nositelem mnoha ocenění doma i v zahraničí.

Po sametové revoluci byl Pavel Klener krátce ministrem zdravotnictví a sociálních věcí, zároveň se věnoval grantové oblasti, kterou se dlouhá léta snažil stále vylepšovat. Kandidoval také do Senátu, kam však nebyl zvolen.

S manželkou Marcelou, která je původně zdravotní sestrou, má Pavel Klener dvě děti (dceru a syna).

 

Články o celebritě

Tohle se nesmí stát! Lékaři před zásadní operací Karla Gotta bijí na poplach Tohle se nesmí stát! Lékaři před zásadní operací Karla Gotta bijí na poplach Rizika a komplikací se obávají lékaři, kteří budou v pátek operovat Karla Gotta. Přestože jde o plánovaný… číst článek
Karel Gott porazil rakovinu, ale neraduje se: Zdrcující zpráva onkologa Karel Gott porazil rakovinu, ale neraduje se: Zdrcující zpráva onkologa Porazil rakovinu mízních uzlin! Teď ale musí Karel Gott (76) nabrat síly, které mu vzala náročná… číst článek
S rakovinou bojující Gott (76): Chemoterapie mu zničily hlas? Odborník odhalil pravdu… S rakovinou bojující Gott (76): Chemoterapie mu zničily hlas? Odborník odhalil pravdu… Nad zákeřnou nemocí vyhrává Karel Gott (76)! Český slavík dokonce vystoupil dvakrát v televizi, aby… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Jan Kadlec
Jan Kadlec
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)