Petr Čajánek

Datum narození: 18.8.1975
Místo narození: Zlín
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: český hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dlouholetý kapitán a lídr Zlína, hokejista Petr Čajánek, má doma už tři zlaté medaile z MS. S reprezentací, ve které se v roce 2010 rozhodl skončit, má bohaté zkušenosti.

Český hokejista Petr Čajánek, který hraje na pozici centra, začínal svou karieru ve své domovině, ve Zlíně. Za tehdejší Hamé Zlín odehrál v extralize téměř deset sezón. V roce 2001 byl celkově 253. v draftu NHL za tým St. Louis Blues. Za tento tým odehrál dvě sezony, po kterých si na rok opět odskočil do Zlína a vrátil se do Blues.

Sezona 2007/2008 znamenala pro Petra Čajánka přestup do ruské KHL, konkrétně do Kazaně. V KHL pak vydržel ještě další tři roky, kdy jeden rok odehrál za Dynamo Moskva společně s Karlem Rachůnkem pod českým trenérem Vladimírem Vůjtkem starším. Další dvě sezony odehrál za SKA Petrohrad, s tím, že druhý rok v Petrohradu se k němu z českých hráčů přidali brankář Jakub Štěpánek a útočník Petr Průcha. Trenérem Petrohradu se ten rok stal český kouč Václav Sýkora.

Od sezony 2011/2012 Petr Čajánek hraje opět za svůj domovský PSG Zlín. S ním v roce 2012/2013 dosáhl až na stříbrnou pozici v tuzemské extralize. O rok později dokonce zvládl Zlín získat zlato v čele s kapitánem Čajánkem.

Do reprezentace ho vytáhl v roce 1995 Luděk Bukač. Svou premiéru si Petr Čajánek odbyl v roce 1995 v zápase proti Švédsku. V soupisce české reprezentace si ho nechal následně i Ivan Hlinka, Josef Augusta a Vladimír Růžička. Za tu dobu nasbíral mnoho zkušeností. Petr Čajánek se může pyšnit třemi zlatými medailemi z MS 2000, 2001, 2005. Zúčastnil se také třech ZOH a to v Salt Lake City, v Turíně, odkud si česká reprezentace odvezla bronz a ve Vancouveru.

Petr Čajánek má manželku Kateřinu a dceru Terezu.

 

 

Články o celebritě

České medaile na zimních olympijských hrách České medaile na zimních olympijských hrách Kolik přivezou Češi ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu medailí? Čeští sportovci jsou na na zimních olympijských… číst článek
Holík v Boleslavi? Přestup, v němž hrály peníze hlavní roli Holík v Boleslavi? Přestup, v němž hrály peníze hlavní roli Pro trenéra Josefa Jandače je to dobrá zpráva. Dost možná směrem k olympiádě, neboť centr Petr Holík… číst článek
Zlín v krizi! Zkrouhnul platy na polovinu, nemá Lešku, ani Čajánka Zlín v krizi! Zkrouhnul platy na polovinu, nemá Lešku, ani Čajánka Hokeji ve Zlíně je zle. Bývalý útočník Petr Leška čerstvě rezignoval na funkci v představenstvu,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Aferdita Dreshaj
Aferdita Dreshaj
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Kristýna Nerudová
Kristýna Nerudová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov