Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík

Datum narození: 26.12.1992
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 94 kg
Výška: 190 cm
Profese: Hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Šikovný obránce Vojtěch Mozík je účastníkem MS dvacetiletých (2012), kde Češi senzačně postoupili do čtvrtfinále. Ofenzivní bek získal v dresu Plzně extraligový titul (2013) a v tuto chvíli hraje NHL v barvách New Jersey Devils.

Vojtěch Mozík naskočil do extraligy v barvách Mladé Boleslavi jako devatenáctiletý mladíček. Po sestupu Bruslařského klubu z nejvyšší soutěže si nadějného zadáka vyhlídli plzeňští Indiáni a hned ve své první sezoně na západě Čech vybojoval Vojtěch Mozík extraligový titul – pro Plzeň první v historii klubu. Kvalitní výkony nadějného obránce neunikly zástupcům New Yorku Rangers a Mozíkovi tak dorazila pozvánka do nováčkovského kempu.

Mladoboleslavský odchovanec Vojtěch Mozík byl u skvělého úspěchu na MS dvacítek v Kanadě (2012), kde český národní tým nečekaně postoupil do čtvrtfinále na úkor USA. Talentovaný obránce si na turnaji připsal jednu branku a dvě asistence. V roce 2014 se probojoval už i do seniorské reprezentace.

Od léta 2015 patří obránce týmu New Jersey Devils, se kterým podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu. Do NHL nakoukl ve svém prvním ročníku v zámoří na 7 utkání.

 

Články o celebritě

Další Sportovci

zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer