Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík

Datum narození: 26.12.1992
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 94 kg
Výška: 190 cm
Profese: Hokejový obránce

Související celebrity

Životopis

Šikovný obránce Vojtěch Mozík je účastníkem MS dvacetiletých (2012), kde Češi senzačně postoupili do čtvrtfinále. Ofenzivní bek získal v dresu Plzně extraligový titul (2013) a v tuto chvíli hraje NHL v barvách New Jersey Devils.

Vojtěch Mozík naskočil do extraligy v barvách Mladé Boleslavi jako devatenáctiletý mladíček. Po sestupu Bruslařského klubu z nejvyšší soutěže si nadějného zadáka vyhlídli plzeňští Indiáni a hned ve své první sezoně na západě Čech vybojoval Vojtěch Mozík extraligový titul – pro Plzeň první v historii klubu. Kvalitní výkony nadějného obránce neunikly zástupcům New Yorku Rangers a Mozíkovi tak dorazila pozvánka do nováčkovského kempu.

Mladoboleslavský odchovanec Vojtěch Mozík byl u skvělého úspěchu na MS dvacítek v Kanadě (2012), kde český národní tým nečekaně postoupil do čtvrtfinále na úkor USA. Talentovaný obránce si na turnaji připsal jednu branku a dvě asistence. V roce 2014 se probojoval už i do seniorské reprezentace.

Od léta 2015 patří obránce týmu New Jersey Devils, se kterým podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu. Do NHL nakoukl ve svém prvním ročníku v zámoří na 7 utkání.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš