Vavřinec Hradilek

Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 168 cm
Profese: slalomář, kajakář

Související celebrity

Životopis

Vavřinec Hradilek zářil už v juniorských soutěžích. Vrcholem jeho dosavadní kariéry je stříbrná medaile z LOH v Londýně 2012.

S kajaky začínal v roce 1997. Už od svého úplného začátku je Vavřinec Hradilek členem USK Praha a stále ho trénuje jeden a ten samý trenér - Miloslav Říha.

V juniorských soutěžích Vavřinec Hradilek zářil a sbíral tituly mistra republiky. Jako jeden z nejmladších kajakářů v historii se probojoval do Českého poháru.

Svou reprezentační kariéru začínal již v mládežnických kategoriích. Na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku roku 2004 se Vavřinec Hradilek umístil na bronzové příčce, když zlatou a stříbrnou pozici zaujmuli rovněž čeští závodníci Michal Buchtel a Luboš Hilgert mladší. O rok později na juniorském evropském šampionátu, získal Hradilek stříbrnou medaili společně s Vítem Přindišem a Janem Vondrou v závodu hlídek.

Roku 2007 v závodu Světového poháru konaném v Praze, Vavřinec Hradilek překvapivě skončil na nejvyšším stupni. Na LOH v Pekingu se kvalifikoval na závodech v Praze. V Pekingu pak skončil na 11. místě, tedy prvním nepostupovém do finálových bojů o medaile. Titul mistra světa do 23let vypádloval v roce 2009 a v celkovém pořadí Světového poháru skončil třetí.  V roce 2010 získal třetí místo na ME v Bratislavě a druhé místo na MS ve Slovinsku.

V roce 2011 a 2014 byl Vavřinec Hradilek vyhlášen vítězem ankety Kanoista roku. I to ho povzbudilo do LOH v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaily, když ho o 1.35 sekundy porazil Molmenti. V roce 2013 si opět v Praze dopádloval pro titul Mistra světa.

Vavřinec Hradilek má bratra Václava, který závodí v kategorii C2.

 

Články o celebritě

Jan Tříska (†80) znovu ožil! Na dojemných záběrech vzpomíná na emigraci Jan Tříska (†80) znovu ožil! Na dojemných záběrech vzpomíná na emigraci Legendární herec Jan Tříska (†80), který loni zemřel, teď znovu ožil. Alespoň v novém reklamním spotu… číst článek
Jeden tým v rozdělené zemi. Může český národ spojit olympiáda? Jeden tým v rozdělené zemi. Může český národ spojit olympiáda? Všichni jsme jeden tým. Czech Team. Opravdu? Pozitivní heslo českých olympioniků, s kterým už za… číst článek
Jak volili sportovci? Koukalové vadí Zeman. Mistr klamu, přidal se König Jak volili sportovci? Koukalové vadí Zeman. Mistr klamu, přidal se König Branky, body, a teď i politika… Řada sportovních osobností se před druhým kolem prezidentských voleb… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Jan Vrba
Jan Vrba