Vavřinec Hradilek

Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 168 cm
Profese: slalomář, kajakář

Související celebrity

Životopis

Vavřinec Hradilek zářil už v juniorských soutěžích. Vrcholem jeho dosavadní kariéry je stříbrná medaile z LOH v Londýně 2012.

S kajaky začínal v roce 1997. Už od svého úplného začátku je Vavřinec Hradilek členem USK Praha a stále ho trénuje jeden a ten samý trenér - Miloslav Říha.

V juniorských soutěžích Vavřinec Hradilek zářil a sbíral tituly mistra republiky. Jako jeden z nejmladších kajakářů v historii se probojoval do Českého poháru.

Svou reprezentační kariéru začínal již v mládežnických kategoriích. Na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku roku 2004 se Vavřinec Hradilek umístil na bronzové příčce, když zlatou a stříbrnou pozici zaujmuli rovněž čeští závodníci Michal Buchtel a Luboš Hilgert mladší. O rok později na juniorském evropském šampionátu, získal Hradilek stříbrnou medaili společně s Vítem Přindišem a Janem Vondrou v závodu hlídek.

Roku 2007 v závodu Světového poháru konaném v Praze, Vavřinec Hradilek překvapivě skončil na nejvyšším stupni. Na LOH v Pekingu se kvalifikoval na závodech v Praze. V Pekingu pak skončil na 11. místě, tedy prvním nepostupovém do finálových bojů o medaile. Titul mistra světa do 23let vypádloval v roce 2009 a v celkovém pořadí Světového poháru skončil třetí.  V roce 2010 získal třetí místo na ME v Bratislavě a druhé místo na MS ve Slovinsku.

V roce 2011 a 2014 byl Vavřinec Hradilek vyhlášen vítězem ankety Kanoista roku. I to ho povzbudilo do LOH v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaily, když ho o 1.35 sekundy porazil Molmenti. V roce 2013 si opět v Praze dopádloval pro titul Mistra světa.

Vavřinec Hradilek má bratra Václava, který závodí v kategorii C2.

 

Články o celebritě

NEJ šílenosti roku: Plíškové ublížil větrák, penis na hlavě i prsa za reportérem NEJ šílenosti roku: Plíškové ublížil větrák, penis na hlavě i prsa za reportérem Dalo by se to nazvat jako kategorie co se (ne)povedlo. Rok 2017 byl bohatý na bizarnosti ve světě… číst článek
Politikou znechucený olympionik Hradilek. Na lodi má vzkaz pro Zemana s Babišem Politikou znechucený olympionik Hradilek. Na lodi má vzkaz pro Zemana s Babišem Veřejně dává najevo, že se mu vůbec nelíbí současné politické dění. Vodní slalomář Vavřinec Hradilek… číst článek
Kajakář Přindiš slaví další výhru. Po vítězství v Ivree vede světový pohár Kajakář Přindiš slaví další výhru. Po vítězství v Ivree vede světový pohár Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru v Ivree a po třetím vítězství v sezoně se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Jan Vrba
Jan Vrba
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky