Vavřinec Hradilek

Místo narození: Praha
Váha: 78 kg
Výška: 168 cm
Profese: slalomář, kajakář

Související celebrity

Životopis

Vavřinec Hradilek zářil už v juniorských soutěžích. Vrcholem jeho dosavadní kariéry je stříbrná medaile z LOH v Londýně 2012.

S kajaky začínal v roce 1997. Už od svého úplného začátku je Vavřinec Hradilek členem USK Praha a stále ho trénuje jeden a ten samý trenér - Miloslav Říha.

V juniorských soutěžích Vavřinec Hradilek zářil a sbíral tituly mistra republiky. Jako jeden z nejmladších kajakářů v historii se probojoval do Českého poháru.

Svou reprezentační kariéru začínal již v mládežnických kategoriích. Na Mistrovství Evropy juniorů v Polsku roku 2004 se Vavřinec Hradilek umístil na bronzové příčce, když zlatou a stříbrnou pozici zaujmuli rovněž čeští závodníci Michal Buchtel a Luboš Hilgert mladší. O rok později na juniorském evropském šampionátu, získal Hradilek stříbrnou medaili společně s Vítem Přindišem a Janem Vondrou v závodu hlídek.

Roku 2007 v závodu Světového poháru konaném v Praze, Vavřinec Hradilek překvapivě skončil na nejvyšším stupni. Na LOH v Pekingu se kvalifikoval na závodech v Praze. V Pekingu pak skončil na 11. místě, tedy prvním nepostupovém do finálových bojů o medaile. Titul mistra světa do 23let vypádloval v roce 2009 a v celkovém pořadí Světového poháru skončil třetí.  V roce 2010 získal třetí místo na ME v Bratislavě a druhé místo na MS ve Slovinsku.

V roce 2011 a 2014 byl Vavřinec Hradilek vyhlášen vítězem ankety Kanoista roku. I to ho povzbudilo do LOH v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaily, když ho o 1.35 sekundy porazil Molmenti. V roce 2013 si opět v Praze dopádloval pro titul Mistra světa.

Vavřinec Hradilek má bratra Václava, který závodí v kategorii C2.

 

Články o celebritě

Svalouš Vetchý šel do »naha«! Svalouš Vetchý šel do »naha«! K nerozeznání od originálu. Do osmého ročníku charitativní akce Nadace Archa herečky Chantal Poullain… číst článek
Zvolení Trumpa? Ostuda, Amerika je sexistická, vzkázala Navrátilová Zvolení Trumpa? Ostuda, Amerika je sexistická, vzkázala Navrátilová V amerických prezidentských volbách dosáhl nečekaného vítězství republikánský kandidát Donald Trump,… číst článek
Premiéra filmu Tenkrát v ráji: Rímský ronil slzy! Tohle ho rozbrečelo Premiéra filmu Tenkrát v ráji: Rímský ronil slzy! Tohle ho rozbrečelo Slzavé údolí! V tomto duchu se nesla premiéra snímku Tenkrát v ráji. Dojemný příběh horolezce nejvíc… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič