Štěpánka Hilgertová

Datum narození: 10.4.1968
Místo narození: Praha
Váha: 56 kg
Výška: 165 cm
Profese: slalomářka, kajakářka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Je šestinásobnou účastnicí letních olympiiských her. Z toho dvakrát Štěpánka Hilgertová, česká vodní slalomářka a kajakářka, získala zlatou medaili.

Když byla malá, vůbec to nevypadalo, že Štěpánka Hilgertová jednou bude slavnou sportovkyní. Věnovala se gymnastice a v zimě sjezdovému lyžovaní. Čistě náhodou přes matčinu kamarádku se ve 12 letech dostala do týmu TSM Tesla Žižkov, kde začala trénovat. A šlo jí to. Už ve 13 letech získala první medaili na žákovském přeboru ČSR v hlídkách.

V roce 1983 se stala přebornicí mladšího dorostu, vypádlovala si postup do celostátních závodů dospělých a probojovala se do juniorské reprezentace. O rok později se stala dokonce získala přebornický titul ČSR v katogorii dospělých.

Na mistrovství ČSSR 1988 se poprvé Štěpánka Hilgertová stala vítězkou. Zárověň její manžel Lubor Hilgert se svým bratrem Ivanem obsadili první dvě příčky v soutěži kajaku. Na svém prvním mistrovství světa, které se konalo v USA 1989, se díky psychickému selhání Štěpánka umístila těsně pod stupni vítězů. Ale svým výkonem společně se Zdenkou Grossmannovou a Marcelou Hilgertovou se v hlídkách umístili na bronzové příčce.

Poté přišel velký úspěch, když v roce 1996 nejdříve ovládla Světový pohár a poté si zlato vezla i z olympijských her v Atlantě. Rok 1997 znamenal pro Štěpánku Hilgertovou dvě stříbrné medaile. Na MS v Brazílii je získala v jednotlivích i v hlídkách. Na ME 1998 v ČR, pak i na MS ve Španělsku 1999 a na ME v Itálii 2000 získala Štěpánka Hilgertová zlaté medaile. Ve svých třiceti letech byla neporazitelnou. 

Na LOH v Sydney na přelomu tisíciletí Štěpánka Hilgertová obhájila zlatou medaili. Poté přišla odmlka. Ale ta netrvala dlouho. Tři roky od úspěšných olympijských her a Štěpánka byla opět na trůnu. Vyjela si totiž znovu titul mistryně světa, tentokrát v Německu.

LOH v Aténách 2004 pro Štěpánku skončily až pátým místem. Pak v roce 2007 získala v Brazílii na MS bronz. O rok později už byla opět na trůnu mistryně Evropy. Výhra byla o to sladší, protože české slalomářky obsadily všechny stupně vítězů. Na druhém místě se umístila Marie Řihošková a na třetí příčce Irena Pavelková.

Poté příšly další olympijské hry. Tentokrát se konaly v Pekingu. Ale pro Štěpánku Hilgertovou nebyly vůbec šťastné. U čtvrté branky se převrhla a skončila až na devátém místě.  Na LOH 2012 v Londýně byli pro čtyřiačtyřicetiletou Hilgertovou čtyřky osudné. Zůstala těsně pod stupni vítezů na čtvrtém místě. Štěpánka Hilgertová se ale slalomu a kajakaření věnuje stále.

Štěpánka Hilgertová má s manželem Lubošem Hilgertem syna Luboše. Ten jde ve stopách obou rodičů a věnuje se slalomu a kajakům.

 

Články o celebritě

Kajakáři získali na ME ve vodním slalomu zlato v závodě hlídek Kajakáři získali na ME ve vodním slalomu zlato v závodě hlídek Tři cenné kovy získali čeští vodní slalomáři v úvodním dnu finálových soutěží na mistrovství Evropy… číst článek
Vodním slalomářům začíná ME. I se Štěpánkou Hilgertovou Vodním slalomářům začíná ME. I se Štěpánkou Hilgertovou První velká akce roku je tady. Vodním slalomářům začíná čtvrtečními kvalifikacemi mistrovství Evropy… číst článek
Kdo se stane Sportovcem roku? Hvězdy předvedly svá selfie Kdo se stane Sportovcem roku? Hvězdy předvedly svá selfie Účast na bále šampionů českého sportu opravdu není zadarmo. V nejlepší desítce tradiční ankety Sportovec… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Jiří  Novotný
Jiří Novotný
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun