Štěpánka Hilgertová

Datum narození: 10.4.1968
Místo narození: Praha
Váha: 56 kg
Výška: 165 cm
Profese: slalomářka, kajakářka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Je šestinásobnou účastnicí letních olympiiských her. Z toho dvakrát Štěpánka Hilgertová, česká vodní slalomářka a kajakářka, získala zlatou medaili.

Když byla malá, vůbec to nevypadalo, že Štěpánka Hilgertová jednou bude slavnou sportovkyní. Věnovala se gymnastice a v zimě sjezdovému lyžovaní. Čistě náhodou přes matčinu kamarádku se ve 12 letech dostala do týmu TSM Tesla Žižkov, kde začala trénovat. A šlo jí to. Už ve 13 letech získala první medaili na žákovském přeboru ČSR v hlídkách.

V roce 1983 se stala přebornicí mladšího dorostu, vypádlovala si postup do celostátních závodů dospělých a probojovala se do juniorské reprezentace. O rok později se stala dokonce získala přebornický titul ČSR v katogorii dospělých.

Na mistrovství ČSSR 1988 se poprvé Štěpánka Hilgertová stala vítězkou. Zárověň její manžel Lubor Hilgert se svým bratrem Ivanem obsadili první dvě příčky v soutěži kajaku. Na svém prvním mistrovství světa, které se konalo v USA 1989, se díky psychickému selhání Štěpánka umístila těsně pod stupni vítězů. Ale svým výkonem společně se Zdenkou Grossmannovou a Marcelou Hilgertovou se v hlídkách umístili na bronzové příčce.

Poté přišel velký úspěch, když v roce 1996 nejdříve ovládla Světový pohár a poté si zlato vezla i z olympijských her v Atlantě. Rok 1997 znamenal pro Štěpánku Hilgertovou dvě stříbrné medaile. Na MS v Brazílii je získala v jednotlivích i v hlídkách. Na ME 1998 v ČR, pak i na MS ve Španělsku 1999 a na ME v Itálii 2000 získala Štěpánka Hilgertová zlaté medaile. Ve svých třiceti letech byla neporazitelnou. 

Na LOH v Sydney na přelomu tisíciletí Štěpánka Hilgertová obhájila zlatou medaili. Poté přišla odmlka. Ale ta netrvala dlouho. Tři roky od úspěšných olympijských her a Štěpánka byla opět na trůnu. Vyjela si totiž znovu titul mistryně světa, tentokrát v Německu.

LOH v Aténách 2004 pro Štěpánku skončily až pátým místem. Pak v roce 2007 získala v Brazílii na MS bronz. O rok později už byla opět na trůnu mistryně Evropy. Výhra byla o to sladší, protože české slalomářky obsadily všechny stupně vítězů. Na druhém místě se umístila Marie Řihošková a na třetí příčce Irena Pavelková.

Poté příšly další olympijské hry. Tentokrát se konaly v Pekingu. Ale pro Štěpánku Hilgertovou nebyly vůbec šťastné. U čtvrté branky se převrhla a skončila až na devátém místě.  Na LOH 2012 v Londýně byli pro čtyřiačtyřicetiletou Hilgertovou čtyřky osudné. Zůstala těsně pod stupni vítezů na čtvrtém místě. Štěpánka Hilgertová se ale slalomu a kajakaření věnuje stále.

Štěpánka Hilgertová má s manželem Lubošem Hilgertem syna Luboše. Ten jde ve stopách obou rodičů a věnuje se slalomu a kajakům.