Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Medaile? Soči se nemusí opakovat, říká Doktor. Vlajkonoše zvolí sportovci Medaile? Soči se nemusí opakovat, říká Doktor. Vlajkonoše zvolí sportovci Třikrát startoval Martin Doktor na olympijských hrách jako sportovec, jednou jel v pozici šéftrenéra… číst článek
Nominace do Koreje. Z Česka jede 85 sportovců, ve hře ještě biatlonisté Nominace do Koreje. Z Česka jede 85 sportovců, ve hře ještě biatlonisté Česká nominace na zimní olympijské hry do Pchjongčchangu má aktuálně 85 členů, ale do Koreje může… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Pánbůh nepotřebuje policajta Vysoká hra Zdeňka Haníka: Pánbůh nepotřebuje policajta Výrok v titulku je od Karla Havlíčka Borovského, kterého prezident Masaryk označil jako vůdce české… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra