Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Jak žijí Češi ve vesnici? Mají panelák s fólií. Korejci jim říkají sorry jako Jak žijí Češi ve vesnici? Mají panelák s fólií. Korejci jim říkají sorry jako PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Připomínají některá pražská paneláková sídliště. Některé vybavení bytu je… číst článek
Čechy vítali v olympijské vesnici. Její starosta si oblékl čepici Raškovku Čechy vítali v olympijské vesnici. Její starosta si oblékl čepici Raškovku Česká výprava byla dnes oficiálně přivítána na zimních olympijských hrách. V chladném podvečeru se… číst článek
Medaile? Soči se nemusí opakovat, říká Doktor. Vlajkonoše zvolí sportovci Medaile? Soči se nemusí opakovat, říká Doktor. Vlajkonoše zvolí sportovci Třikrát startoval Martin Doktor na olympijských hrách jako sportovec, jednou jel v pozici šéftrenéra… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Kristína Gavnholt
Kristína Gavnholt
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka