Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Cajthamlová je bez Havlíčka šťastná: Překvapivé zdůvodnění! Cajthamlová je bez Havlíčka šťastná: Překvapivé zdůvodnění! Na obrazovky se vrací seriál o hubnutí, který nastartoval kariéru doktorky Cajthamlové. Ona se v… číst článek
Kdo se stane Sportovcem roku? Hvězdy předvedly svá selfie Kdo se stane Sportovcem roku? Hvězdy předvedly svá selfie Účast na bále šampionů českého sportu opravdu není zadarmo. V nejlepší desítce tradiční ankety Sportovec… číst článek
Čáslavská (†74) odmítla milionové honoráře: Důvod zaskočí! Čáslavská (†74) odmítla milionové honoráře: Důvod zaskočí! Co byste udělali, kdy by vám někdo za práci nabídl milion dolarů nebo stejnou částku v tehdejších… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Jan Kovář
Jan Kovář
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Rostislav Klesla
Rostislav Klesla
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard