Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Češi se přihlásili na olympiádu v Koreji. Demonstrací se nebojte, vyzval Zeman Češi se přihlásili na olympiádu v Koreji. Demonstrací se nebojte, vyzval Zeman Prezident Miloš Zeman spolu s šéfem ČOV Jiřím Kejvalem v Rudolfově galerii Pražského hradu podepsali… číst článek
Kejval v dějišti olympiády: Situace se v Koreji nezlepší, ale nemám obavy Kejval v dějišti olympiády: Situace se v Koreji nezlepší, ale nemám obavy Světová média informují o rostoucím napětí na korejském poloostrově, předseda Českého olympijského… číst článek
Kanoista Dvořák: Kvůli boji proti náckům nás osočují z vlastizrady Kanoista Dvořák: Kvůli boji proti náckům nás osočují z vlastizrady O sportovcích se mnohdy říká, že se zajímají jen o svou disciplínu a nic jiného. Někdy tomu tak možná… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Jaroslav Radoň
Jaroslav Radoň
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková