Martin Doktor

Datum narození: 21.5.1974
Místo narození: Polička
Profese: kanoista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Je bývalým českým kanoistou. Martin Doktor je nyní ryprezentačním trenérem kanoistů společně se svým otcem, který celý život trénoval jeho.

Ve svých sedmi letech začal Martin Doktor jezdit na kajaku. Jeho otec, zapřísáhlý kanoista, syna přesvědčoval, aby přesedla z kajaku na kanoe. Povedlo se to až v Martinových dvanácti letech, kdy dostal své první kánoistické pádlo.

A úspěch se dostavil brzy. V roce 1988 si Martina Doktora přetáhli do juniorské reprezentace. V té vyhrál svůj první Světový pohár. Přechod do seniorské kategorie nečinil Martinovi žádný problém. Okamžitě zapadl mezi elitu.

V roce 1994 se otec Martina Doktora rozhodl, že založí vlastní tým a začal Martina trénovat a připravovat na olympijské hry v Atlantě. A vyplatilo se. Martin Doktor získal na LOH 1996 dvě zalté medaile. Ze závodu kanoi na 1000m a 500m. Díky tomuto úspěchu byl vyhlášen Sportovcem roku 1996.

O rok později se stal mistrem světa i Evropy. V roce 1998 obhájil titul mistra světa. S myšlenkami na LOH v Sydney, kde chtěl obhájit zlaté medaile z Atlanty, zatím Martin Doktor vybojoval další titul mistra Evropy 2000. Bohužel v Sydney e mu už tak nedařilo a v obou svých zlatých disciplínách skončil až na osmé příčce. 

Poslední sva roky své aktovní kariéry závodil Martin Doktor na deblkánoi s Jiřím Hellerem. Chtěli se tak dostat na LOH v Pekingu 2008, ale nekvalifikovali se.

Místo olympiády přijal Martin Doktor místo trenéra národní reprezentace.

Má manželku manželku Kateřinu, syna Felixe a dceru Julii.

 

 

Články o celebritě

Jak vyzrát na popularitu? Vymyslel jsem to geniálně, smál se Dostál Jak vyzrát na popularitu? Vymyslel jsem to geniálně, smál se Dostál Kajakář Josef Dostál se jako jediný český reprezentant vrátil z olympijských her v Riu de Janeiro… číst článek
Šéf ČOV Kejval o Riu: Bronzy jsou klíčové, přijela skvělá tenisová parta Šéf ČOV Kejval o Riu: Bronzy jsou klíčové, přijela skvělá tenisová parta PŘÍMO Z RIA | Hra na počítání medailí je u konce a česká výprava zaknihovala do olympijské historie… číst článek
Na zakončení ponese vlajku Dostál: Obrovská čest, hřeje to u srdce Na zakončení ponese vlajku Dostál: Obrovská čest, hřeje to u srdce PŘÍMO Z RIA | S dvěma medailemi je jedním z českých hrdinů olympiády v Riu. I proto ponese kajakář… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid