Helena Válková

Datum narození: 7.1.1951
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: právnička a politička

Související celebrity

Životopis

Helena Válková, specialistka na trestní právo a vysokoškolská pedagožka byla ministryní spravedlnosti České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Helena Válková vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Vyučovala také na Filozofické fakultě UK, kde položila základy sociální práce v trestní justici. Od roku 1993 působila na Fakultě právnické ZČU v Plzni, kde se stala roku 1998 vedoucí katedry trestního práva. Po kauze tzv. "ryhlostudentů" a kritice poměrů ve vedení školy byla v roce 2009 z funkce na přechodnou dobu odvolána. Z fakulty nakonec roku 2011 pro neshody s vedením odešla.

HELENA VÁLKOVÁ SI NABĚHLA NA VIDLE 

V roce 1993 založila Helena Válková českou pobočku a byla ředitelkou nakladatelství C. H. Beck, kde se později stala šéfredaktorkou programu nakladatelství a odborných časopisů.

Před rokem 1989 byla řadovou členkou KSČ. Po listopadu 1989 se Helena Válková angažovala v Občanském fóru.

Kritizovány byly výroky Heleny Válkové na otázky ohledně poválečného odsunu Němců z Československa. Na otázku o jejím názoru na tuto problematiku odpověděla " Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v Protektorátu zas tolik nedělo." Později se za svá slova omluvila.

Dalším zakopnutím Heleny Válkové na její cestě napříč politickým spektrem byl spor s jejím náměstkem Pavlem Šternem, kvůli tendru na elektronické náramky pro domácí vězně. Helena Válková kvůli netransparentnosti a pochybám zakázku zamítla a Pavla Šterna z funkce náměstka odvolala. Tyto personální změny, které na Ministerstvu spravedlnosti ČR provedla, vyvolaly vlnu nevole na politické scéně. Premiér Bohuslav Sobotka prohlásil, že "pokud projeví jakékoliv další zaváhání při vedení úřadu, bude ČSSD jako koaliční strana požadovat změnu v čele ministerstva spravedlnosti."

Exmistryně Helena Válková se ve volbách 2016 stala kandidátkou na senátorku hnutí Andreje Babiše ANO.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

„Babišovy ženy“: Šlechtová nechce do ANO. Válková lituje, že kývla na ministryni „Babišovy ženy“: Šlechtová nechce do ANO. Válková lituje, že kývla na ministryni Andrej Babiš slíbil na víkendovém sněmu svého hnutí mimo jiné, že se polepší. To by po něm chtěly… číst článek
Babišova „Kristýnka“ posílí Kalouska: „S jiným názorem jste v ANO za idioty“ Babišova „Kristýnka“ posílí Kalouska: „S jiným názorem jste v ANO za idioty“ Pustili se do ní Andrej Babiš, Jaroslav Faltýnek i Jaroslava Jermanová. A poslankyni Kristýně Zelienkové… číst článek
Babišův anděl smrti: Nepříjemné věci v ANO řeším osobně. Někdo to dělat musí Babišův anděl smrti: Nepříjemné věci v ANO řeším osobně. Někdo to dělat musí Nejdřív mu praskl vřed, pak si zranil doma v koupelně koleno, natrhl si vaz. Jaroslav Faltýnek jako… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová