Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Sněmovní perličky 2016: Hluchý Babiš, imigrant Okamura a nezvěstný Němeček Sněmovní perličky 2016: Hluchý Babiš, imigrant Okamura a nezvěstný Němeček Ani letošní rok poslanci ve Sněmovně nezaháleli. Celkem jednali na plénu 76 dní, to znamená zhruba… číst článek
Zeman: S Kačenkou v autě bych si nezapálil. A proč nemá rád supermarkety? Zeman: S Kačenkou v autě bych si nezapálil. A proč nemá rád supermarkety? Prezident Miloš Zeman se v nedělním Pressklubu Frekvence 1 svěřil, že zákon o zavírání obchodů podepsal… číst článek
Kuřáci si v hospodách už nezapálí, schválila Sněmovna. Ale byly to nervy Kuřáci si v hospodách už nezapálí, schválila Sněmovna. Ale byly to nervy Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář