Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Devět milionů na odměnách: Tak si žijí státní tajemníci na ministerstvech Devět milionů na odměnách: Tak si žijí státní tajemníci na ministerstvech Místa státních tajemníků na jednotlivých ministerstvech a na Úřadu vlády vznikla se zákonem o státní… číst článek
Vláda dá víc za zdravotní pojištění dětí a důchodců. Ročně o 3,5 miliardy Vláda dá víc za zdravotní pojištění dětí a důchodců. Ročně o 3,5 miliardy Vláda schválila vyšší platby za důchodce anebo studenty a lidi bez práce do zdravotního pojištění.… číst článek
Lékařům ani sestrám se nelíbí změny ve vzdělávání. Komu se možná vyhnou? Lékařům ani sestrám se nelíbí změny ve vzdělávání. Komu se možná vyhnou? Zdravotním sestrám i lékařům se nelíbí připravované novely, které se týkají jejich vzdělání. U nového… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař