Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Babiš se chce zbavit šéfa policejních kontrolorů. Premiér mu prý hrozil skandálem Babiš se chce zbavit šéfa policejních kontrolorů. Premiér mu prý hrozil skandálem Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)… číst článek
Babiš zuří kvůli „čistkám“. „Nepřátelské převzetí státu,“ kritizuje vyhazovy opozice Babiš zuří kvůli „čistkám“. „Nepřátelské převzetí státu,“ kritizuje vyhazovy opozice Rozjela Babišova vláda „čistky“ a „nepřátelské převzetí“? Andrej Babiš (ANO) zuří, že nic takového.… číst článek
Zeman přesvědčoval ČSSD k podpoře vlády. Politolog Jelínek: Špatné řešení Zeman přesvědčoval ČSSD k podpoře vlády. Politolog Jelínek: Špatné řešení Prezident Miloš Zeman se vrátil na místo činu. Po pěti letech opět vystoupil na sjezdu ČSSD. Tentokrát… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová