Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Němeček útočí na Brabce za dešťovku: Si dělá p*del? Expert: Oba jsou mimo Němeček útočí na Brabce za dešťovku: Si dělá p*del? Expert: Oba jsou mimo Sucho a dotace na zachycování dešťové vody roznítily spor exministra zdravotnictví Svatopluka Němečka… číst článek
Sobotka chce za ministra průmyslu Havlíčka. Pravou ruku Mládka navrhl Zemanovi Sobotka chce za ministra průmyslu Havlíčka. Pravou ruku Mládka navrhl Zemanovi Náměstek vyhozeného Jana Mládka (ČSSD) Jiří Havlíček se zřejmě stane novým ministrem průmyslu a obchodu.… číst článek
Sobotka „zařízl“ Mládka ve vládě kvůli mobilům. Nahradí ho přítel premiéra? Sobotka „zařízl“ Mládka ve vládě kvůli mobilům. Nahradí ho přítel premiéra? Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navrhne odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD).… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková