Michal Broš

Datum narození: 25.1.1976
Místo narození: Olomouc
Váha: 89 kg
Výška: 185 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Produktivní útočník Michal Broš je čtyřnásobným mistrem české extraligy (2x Vsetín, 2x Sparta). Na dva tituly dosáhl také ve Finsku (Kärpät Oulu) a zlatý triumf oslavil i v dresu národního týmu na MS (2000).

Olomoucký rodák Michal Broš prošel v domovském městě všemi kategoriemi. Časem vytvořil úderné duo s parťákem Ondřejem Kratěnou a po přesunu do Vsetína oslavili společně dva mistrovské tituly (1998, 1999).

Hokejová dvojčata poté přestoupila do Sparty a oba hráči znovu okusili, jak chutná šampaňské z mistrovského poháru (2000). Výborné výkony vynesly Michale Broše až na mistrovství světa, odkud si český tým, vedený koučem Josefem Augustou, odvezl zlaté medaile.

Michal Broš strávil ve Spartě dalších pět sezon, přičemž získal ještě jeden titul (2002). Pak následovalo zahraniční angažmá, šikovný forvard zamířil do finského Kärpät Oulu. V průběhu tří ročníků si Michal Broš užil mistrovské oslavy hned dvakrát (2007, 2008), ty druhé dokonce po boku kamaráda Ondřeje Kratěny.

Po úspěšné severské misi se Michal Broš vrátil do Sparty a v rudém dresu strávil pět sezon bez výraznějšího úspěchu. Proto v roce 2013 přestoupil čtyřnásobný mistr extraligy do prvoligové Mladé Boleslavi za dalším parťákem z dob dřívějších – Davidem Výborným. A oba hokejisté byli v roce 2014 u návratu Bruslařského klubu do nejvyšší soutěže.

V létě roku 2014 otevřel dvojnásobný šampion z Finska Michal Broš hokejovou školu v Neratovicích.

 

Články o celebritě

Sparta už má Kruppa a posily hledá i v Německu. Dal nám tipy, řekl Broš Sparta už má Kruppa a posily hledá i v Německu. Dal nám tipy, řekl Broš Už je to oficiální. Německý trenér Uwe Krupp se ve středu v poledne definitivně upsal pražské Spartě,… číst článek
Příběh esa Pardubic: Treille odboural blikance, po návratu do Čech září Příběh esa Pardubic: Treille odboural blikance, po návratu do Čech září Od první chvíle byl v Česku tím druhým. Dvojka za docela schopným bráchou. Yorick Treille si udělal… číst článek
Výborný o Spartě, slzách, fanoušcích i momentu, kdy s tím chtěl praštit Výborný o Spartě, slzách, fanoušcích i momentu, kdy s tím chtěl praštit Věřil, že to uzavře happyendem. Místo toho přišel krach. František Výborný se v listopadu vrátil… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková