Michal Broš

Datum narození: 25.1.1976
Místo narození: Olomouc
Váha: 89 kg
Výška: 185 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Produktivní útočník Michal Broš je čtyřnásobným mistrem české extraligy (2x Vsetín, 2x Sparta). Na dva tituly dosáhl také ve Finsku (Kärpät Oulu) a zlatý triumf oslavil i v dresu národního týmu na MS (2000).

Olomoucký rodák Michal Broš prošel v domovském městě všemi kategoriemi. Časem vytvořil úderné duo s parťákem Ondřejem Kratěnou a po přesunu do Vsetína oslavili společně dva mistrovské tituly (1998, 1999).

Hokejová dvojčata poté přestoupila do Sparty a oba hráči znovu okusili, jak chutná šampaňské z mistrovského poháru (2000). Výborné výkony vynesly Michale Broše až na mistrovství světa, odkud si český tým, vedený koučem Josefem Augustou, odvezl zlaté medaile.

Michal Broš strávil ve Spartě dalších pět sezon, přičemž získal ještě jeden titul (2002). Pak následovalo zahraniční angažmá, šikovný forvard zamířil do finského Kärpät Oulu. V průběhu tří ročníků si Michal Broš užil mistrovské oslavy hned dvakrát (2007, 2008), ty druhé dokonce po boku kamaráda Ondřeje Kratěny.

Po úspěšné severské misi se Michal Broš vrátil do Sparty a v rudém dresu strávil pět sezon bez výraznějšího úspěchu. Proto v roce 2013 přestoupil čtyřnásobný mistr extraligy do prvoligové Mladé Boleslavi za dalším parťákem z dob dřívějších – Davidem Výborným. A oba hokejisté byli v roce 2014 u návratu Bruslařského klubu do nejvyšší soutěže.

V létě roku 2014 otevřel dvojnásobný šampion z Finska Michal Broš hokejovou školu v Neratovicích.

 

Články o celebritě

BUM! Další ťafka a hlavy dole. Sparta se bude zvedat hodně těžko BUM! Další ťafka a hlavy dole. Sparta se bude zvedat hodně těžko Ze šatny se ozývaly rány. Naštvání z hráčů Sparty tryskalo na všechny strany. Bodejť by taky ne.… číst článek
Sparta byla rozhádaná, po nákupech má sílu. Titul? A proč ne?! Sparta byla rozhádaná, po nákupech má sílu. Titul? A proč ne?! Zmíním to hned na začátku, s blížícím se koncem základní části extraliga chytá obrovské grády a je… číst článek
Zasedli jste si na nás! Tak ne, na nás. Sparta není jediná Zasedli jste si na nás! Tak ne, na nás. Sparta není jediná Hrajete na některé z moravských adres, proti vám Sparta a po prakticky každém vyloučení ve… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Joe Hart
Joe Hart
zobrazit profil Franck Ribéry
Franck Ribéry
zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Martin Berkovec
Martin Berkovec
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková