Slavomír Lener

Datum narození: 10.3.1955
Místo narození: Beroun
Profese: Hokejový trenér a manažer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Trenér Slavomír Lener se nesmazatelně zapsal do dějin českého hokeje ziskem zlaté medaile na olympiádě v Naganu (1998). Zkušenosti sbíral mimo jiné i v NHL, kde jako asistent působil sedm sezon. V roce 2010 se stal šéftrenérem českého hokeje.

Bývalý hokejista Slavomír Lener na profesionální hráčskou kariéru nedosáhl (KP Dobříš), studiem koučinku a metodiky se však dostal k trénování. V Jihlavě nejprve asistoval u A-mužstva a vedl mladé talenty. Poté působil u týmu Dukla Jihlava B a několik sezón strávil u pražského CLTK. Po roce 1990 odešel do zámoří, kde v NHL asistoval jako kouč v týmech Calgary Flames a Florida Panthers.

Na MS ve Vídni (1996) získal Slavomír Lener jako asistent trenéra Luďka Bukače zlato. Z následujících dvou šampionátů (1997, 1998) přivezla česká reprezentace bronzové medaile a to pod vedením trenérského dua Slavomír Lener - Ivana Hlinka.

Toto trenérské spojení se navždy zapsalo zlatým písmem do dějin českého hokeje, neboť na olympijských hrách v Naganu (1998) dovedl Slavomír Lener společně s Ivanem Hlinkou české národní mužstvo k historickému triumfu. Oslavy byly legendární, kouč Slavomír Lener během nich tehdy přišel o svůj proslulý knír, což měl na svědomí hrdina semifinálových nájezdů proti Kanadě Robert Reichel. V srdcích českých fanoušků navždy zůstane i slavná tisková konference.

Rodák z Berouna Slavomír Lenér trénoval také ligové celky. V domácí extralize působil ve Spartě (bronz), v zahraničí si vyzkoušel angažmá v německém Düsseldorfu a ve Švédsku trénoval mužstva Lulea a Linkoping (bronz).

Otec tří dětí (syn a dvě dcery) Slavomír Lener se v roce 2010 stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) a také generálním manažerem české reprezentace. Lener se snaží podporovat práci s mládeží a pro rozvíjení talentů dětí hledá nejrůznější cesty.

Trenérská hokejová legenda Slavomír Lener komentovala očima odborníka instruktážní videa Jaromíra Jágra, který prostřednictvím Facebooku zval hokejové příznivce do světa svého tréninku.

 

Články o celebritě

Reprezentace se nemění. U týmu zůstávaji Ručinský, Prospal i Fischer Reprezentace se nemění. U týmu zůstávaji Ručinský, Prospal i Fischer U české hokejové reprezentace budou pokračovat generální manažer Martin Ručinský, manažer Milan Hnilička,… číst článek
Kouč Augusta: Divím se, že Jágr nechce za národní tým hrát Kouč Augusta: Divím se, že Jágr nechce za národní tým hrát Možná jste to viděli a pobavili se. Ten vstup se jako jeden z mála na Zlaté hokejce povedl. Josef… číst článek
Skaut o Češích v draftu: Osmnáctka porazila jen Dány, to nás nevzruší Skaut o Češích v draftu: Osmnáctka porazila jen Dány, to nás nevzruší Odhad šéftrenéra ČSLH Slavomíra Lenera, že víkendovým draftem projde klidně deset až dvanáct Čechů,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Martin Zeman
Martin Zeman
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho

Nejnovější profily celebrit